ayg
ayg (üye)
İstanbul / Meraklı

1 Gün İçin Kadın Olmak...

LÜTFEN İZLEYİNİZ...

http://www.youtube.com/watch?v=kngDHb0s6_w

Tarih: 10 Nisan 2007, 13:34 - İp: 81.***.**4.194
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

bu filmi ilk izlediğimde de beğenmiştim, reklamcılık sınır tanımıyor, süper bir zeka ürünü, konuyu çok kısa bir sürede anlatıyor ve izleyenleri düşündürüyor,
siz kadınlara hak ettikleri değer veriyormuyuz? ya da size davranıldığı gibi bize davranılsa ne yapardık bunları iki dakika da olsa düşünoyorum

Ha birde unutmadan nedendir bilmem ama aynı görüntülerde roller değiştiğinde yadırgamıyoruz ama burada şiddete uğrayan erkek v.b. görüntüleri acayip yadırgadım. Galiba kadının ezilmesini normal karşılayan bir toplum olup çıkmışız.

Tarih: 10 Nisan 2007, 13:52 - İp: 88.***.**3.60
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

cok guzel bir video olmus gercekten..

valla baska bişey soyleyemiyorum

Tarih: 10 Nisan 2007, 13:53 - İp: 193.***.**3.145
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

10. saniyeden 1. dakikaya kadar epeyce iyi bence Hiç şikayetim olmazdı açıkçası.
Bence kadın sorunları anlatmayı başarabilen bir video olmamış.
İşyerinde taciz meselesi örneğin, hiç bir erkeğin öyle bir kadından kaçacağını sanmıyorum.
Dolmuş şoförü eğlenceli kesinlikle.Bar sahnesi de öyle.
Ya da sokakta adamın peşinden koşan kadınlar. Kaç erkek böyle bir şeyden şikayet edebilir ki?
Dayak sahneleri de -bence- komik.Ecobelle den daha başarılı videolar beklerim.

Tarih: 10 Nisan 2007, 14:16 - İp: 81.***.**7.49
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

vayy atakan abi nerdesin ya yazmıyorsun ne zamandır yoksa ben mi görmüyorum

videoyu gerçekten çok güzel..iyi bir fikir olmuş.ama bi erkek olarak hiçbirini üzerime alınmadım çünkü segilenen davranışların hiçbirisini yaptığımı düşünmüyorum gerçi evden çıksam belki yaparımda evden çıkmıyorumki

toplumumuzda bu tabuyu yıkmak çok zaman alacak.. kadın erkeğin malıdır... her zaman her konuda erkek üstündür

hatta bu o çok çağdaş ünv. okuyanlarda bile var..

yyalnız şunuda söylemeden geçemeyecem...kızlar da kendilerini bile bile bir eşyaymış gibi kullandırıyorlar biraz dikkat edilmeli..

Tarih: 10 Nisan 2007, 14:19 - İp: 81.***.**1.75
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Zor zanaat...

Tarih: 10 Nisan 2007, 14:20 - İp: 213.***.**1.5
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

nedimy kardeşim slm
çoluk çocuğa karışınca onunla meşgul olurken hayattan koptuk ama silkindim ve kendime geldim yeniden aranızdayım, özlenmek güzel teşekkürler

Tarih: 10 Nisan 2007, 14:40 - İp: 88.***.**3.60
_unknown_
_unknown_ (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bu filmdeki bütün sahnelerden uzağım.Tamamını yadırgadım..

Tarih: 10 Nisan 2007, 15:08 - İp: 88.***.**4.170
baharbahar
baharbahar (üye)
Konya / Amatör

benim hoşuma gitti en azından empati açısından iyi

amaaaa ne kadar anlayabilirler ki erkekler

çünkü erkekler hiç bir zaman kadınlar gibi düşünemez, kadınlar da erkekler gibi...

çünkü düşünce tarzlarımız, hissetme, algılama, sahiplenme, sevme, bağlanma, yaşama bakış vb. bir çok konuda farklıyız

çünkü kadınlar fiziki güçleri az olduğundan ve duygusal açıdan daha hassas ve merhametli olduklarından asla erkeği ezebilecek posizyona gelemeyecektir erkekler için yine inandırıcı olmayacak, o yüzden bunu anlayan yine izleyen kadınlar olacaktır

bakın bir arkadaş böyle bir cinsel tacizden hangi erkek kaçar demiş doğru o nokta da bakış açılarımız farklı yetiştirilme tarzlarımız farklı kadının ailesine sadık kalması namusunu koruması iradesine sahip olması gerekirken erkeğin önüne çıkan herhangi bir fırsatı değerlendirmesi gayet doğaldır...erkek aldatıldığında erkek terkedildiğinde nasıl canı yanıyorsa kadının da aynı şekilde canı yanıyor...

zaten şiddet apayrı bir konu...zaten fiziksel gücü senden az olan birine şiddet uygulamak senin acizliğindir çünkü donanımlarınız silahlarınız eşit değil baştan galipsindir...

üzgünüm bu gerçeği
ne gelişmiş ülke-geri ülke,
ne tahsilli-eğitimsiz olmak,
ne modern-gelenekçi yaşam tarzları

değiştirmiyor erkek her yerde her zamanda her fırsatta kadını eziyorrrr

Tarih: 10 Nisan 2007, 15:11 - İp: 193.***.**7.6
_unknown_
_unknown_ (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

korkarım feministsin baharbahar

#_unknown_' tarafından 10.04.2007 15:16:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Nisan 2007, 15:15 - İp: 88.***.**4.170
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Erkek her fırsatta kadını eziyor kısmına katılmıyorum, bunda siz bayanların hiç mi kabahati yok diyeceğim, yine kızacaksınız. Ama maalesef böyle, akıllı bir bayanın elde edemeyeceği hiç bir şey yoktur, yeterki aklınızı kullanın. Ama zaaflarına o kadar düşkünsünüz ki bir erkeğin ya da toplumun esiri olmanız an meselesi...

Tarih: 10 Nisan 2007, 15:17 - İp: 88.***.**3.60