baharbahar
baharbahar (üye)
Konya / Amatör

... Ölüm...

"duydun mu"
"neyi..."
"Sedat hoca ölmüş"
"ne diyorsun sen ya sabah sabah"
"valla ölmüş"
"bu nasıl şaka yaaa"
"şaka filan değil dün trafik kazasında ölmüş"

işte günüm bu acı muhabbetle başladı boğazımda bir şeyler düğümlendi içim burkuldu...inanmadım...yada inanmak istemedim..47 yaşında..2 ay önce ikinci evliliğini yapmış..37 gibi erken yaşta profesör olmuş..şiirler yazan..romanlar yazan..hayatımda gördüğüm en zeki insanlardan biri olan 4 yıl hocam 6 yıl da iş arkadaşım olan Sedat hoca gerçekten ölmüştü...kimse yakıştıramadı ona..herkes birbirine boş boş bakıyordu yaşlı gözlerle...onca emek...onca kavga...onca kazanç...onca kayıp...bunun için miydi...karmankarışık olduk...donduk kaldık...her ölüm erkendi...ama bu gerçekten erkendi...resmi törenler ve dini vecibelerden sonra onu o toğrağın kucağına verdik geldik...herkes samimiydi...herkes şaşkın üzgündü...kavgalı..küs oldukları bile...

http://www.ihlas.net.tr/detay.asp?id=727311

ben yakın zaman önce yine yıkılmıştım...
yaklaşık 2 hafta önce sabahın altısında acı acı çalan telefondaki ses öldüğünü söyledi...dayımın...2 senedir gırtlak ve akciğer kanseriyle boğuşan dayımın öldüğünü söyledi...son zamanlarında 38 kiloya kadar düşen ama henüz 56 yaşında olan dayımı da teslim ettik o toprağın kucağına...

yaklaşık 1,5 sene önce babaannemin de bu alemdeki 88 yıllık misafirliği bitti...birçok genetik özelliğini aldığım, sevdiğim canım babaannem de uçup gitti..her ölüm erkendi..onun ölümü bile erkendi gönlümde...

ondan az önce de halamın eşini, eniştemi 41 yaşında trafik kazasında kaybettik...4 çocuğu kaldı geride...

hepsini yıkanmalarından defnedilmelerine kadar izledim...hepsinden derin etkilendim...hepsi ölüm gerçeğini tokat gibi vurdu suratıma...hepsi muhasebeye itti beni...hepsi lafta çok kolay söylediğimiz ama aslında idrak edemediğimiz "yalan dünya" gerçeğini ve tahayyül edemediğimiz "öteki alem" gerçeğini hatırlattı...

bense her yeni ölümde biraz daha olgunlaştım..biraz daha kabullendim...daha metanetli oldum...çok geniş zamanlı planlar yapmamayı öğrendim...canımın istediği herşeyi en kısa zamanda yapmayı ertelememeyi öğrendim...insanın öldüğünü ama adının ölmediğini öğrendim...kırmamayı, kırmaya değmediğini öğrendim...isyan etmemeyi sabrı öğrendim...

Tarih: 6 Eylül 2007, 23:27 - İp: 88.***.**3.68
patara1955
patara1955 (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

sevgili baharbahar,
başınız sağolsun,sabır ve metanet dilerim...

Tarih: 6 Eylül 2007, 23:59 - İp: 88.***.**9.250
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

töbe estafirullah baharbahar a bişiler olmuş haberiniz ola..

böyle ölüm felan...

mısır seyahati hiç yaramadı

en iyisi nedir biliyormusunuz ölümle dalga geçmek..yanlış anlaşılmasın kabul ettiğim şeylerle dalga geçerim..saygıda gösteririrm..

ama başka türlü işin içinden çıkamayızz...

birde tavsiye eğer yanacağınızı düşünyorsanız ki ben kendimiçin kesin diyorumm yanınıza bir güneş yağı alın şööyle çoook etkili...

zebani yanacaksın deyince

-olsun güneş yağım var dersiniz..

Tarih: 7 Eylül 2007, 00:05 - İp: 88.***.**0.203
baharbahar
baharbahar (üye)
Konya / Amatör

ilahi nedim güldürdün beni bu halde bile

Tarih: 7 Eylül 2007, 00:07 - İp: 88.***.**3.68
cap
cap (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

öncelikle başın sagolsun fotograf dostu

iyiler tez gider diye bir laf vardır gerçektende öyle galiba

unutmayalımki :
insanlat dogar büyür ve ölürler önemli olan fazla yaşamak degil o süre içinde fazla şeyler yapmak geridekilere güzellikler bırakmaktır

Tarih: 7 Eylül 2007, 00:17 - İp: 88.***.**4.218
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

bugün vefat eden herkese allahtan rahmet.yakınlarına başsalıgı dileerim..

Tarih: 7 Eylül 2007, 01:58 - İp: 88.***.**2.196
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Başınız sağolsun, Allah Rahmet Eylesin

Tarih: 7 Eylül 2007, 09:34 - İp: 81.***.**3.185
baharbahar
baharbahar (üye)
Konya / Amatör

çok teşekkür ederim amin

Tarih: 7 Eylül 2007, 09:36 - İp: 88.***.**3.195
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

Başınız saolsun Bahar Hanım . Mekanları cennet olsun
Allah geride kalanlara sabır versin

Tarih: 7 Eylül 2007, 09:46 - İp: 81.***.**7.150
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Başın sağolsun bahar...

Hayat denilen şey biranda bitebiliyor veya ölümü hiç konduramadığımız sevdiklerimizi bir veda bile edemeden bir anda yitirebiliyoruz.

Pazartesi sabahı annem telefon etti biz karakoldayız dedi. Cümlenin devamını dinleyene kadar o kadar şey geçtiki aklımdan anlatamam...

Allaha çok şükür ölüm haberi almadım ama babam trafik kazası geçirmiş sahil yolunda 150 km hız yapan bir .... karşı şeritte tretuara çarparak havalanıyor havada ağaca çarpıyor ve havada dönerek babamların araca çarpıyor. Babam aracı havada görünce kendisini vites koluna doğru yatırıyor son anda ve eğer o hareketi yapmasa havadan gelen araç başını alıp götürecek Allaha çok şükür sadece omuzu çıkmış.

İşin komik yanı emniyet kemeri hayat kurtarır deriz ya eğer babam kemerim takılı olsa şimdi ölmüştüm diyor çünkü kaçamazdım o zaman diyor...

Kader yani...

Tarih: 7 Eylül 2007, 09:54 - İp: 213.***.**2.98
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

geçmiş olsun tatarbey. ne diyelim böyle bir hikayeyi duysam inanmam ölüme her zaman ensemizde

Tarih: 7 Eylül 2007, 09:58 - İp: 81.***.**7.150