s_a_i_h_l
s_a_i_h_l (üye)
Samsun / Amatör

S9600’e Hangi Kart

merhaba
yakında fuji s9600 alıcam inşallah
sorum şu bu makine hem xd hem de cf kartı birlikte kullanılabiliyor bildiğim kadarıyla makinenin yanında cf kart da almayı düşünüyorum sizce sandisk ultra 2 hafıza kartı yeterince hızlımıdır?
birde 2 gblık bir hafıza kartına kaç dakikalık bir video çekimi yapılabilir???
lütfen bilginizi esirgemeyin....

Tarih: 3 Temmuz 2007, 18:31 - İp: 88.***.**9.240
ucakbileti
ucakbileti (üye)
Tokat / Doğa Fotoğrafçısı

slm.İnsallah istediğiniz makineye sahip olursunuz. Ben s9600 alalı 1 hafta kadar oldu.Fotoğraf merakımda daha çok yeni.Ama makineyi çok sevdim.

Ürün ile birlikte 2 gb XD kartı da geldi.Ama türkiye satışında veriliyormu bilemiyorum.Benimki türkiyeden almama karşın amerikadan direkt bana kargolandı.Bence türkiye satışlarındada olabilir.Video süresince gelince şu an makinem elimde değil ama 2 gb ye 1 saate yakın çekmesi gerekiyor.Eski makinem Casio Exilim s600 1 saat 10 dakika çekebiliyordu.( 640*480 25 Fps de )
S9600 minimum 30 Fps maximum 60 fps çekebiliyor bu süre işini biraz azaltabilir ama en azından 45 dk çeker gibi geliyor bana.
Ama bence çok zorda kalmadıkça makinenizin sensörünü video çekerek yıpratmayın derim.Ama yinede usta abiler daha iyi yorumlayabilirler belkide ben yanlış düşünüyorum.
Not = Eğer ürünü tr den alırsanız ve tr kullanım klavuzu çıkarsa görüşebilirmiyiz.
Saygılarımla.

Tarih: 5 Temmuz 2007, 11:11 - İp: 81.***.**6.240
s_a_i_h_l
s_a_i_h_l (üye)
Samsun / Amatör

teşekkür ederim kullanım kılavuzu hakkında yardımcı olabilirim bi alabilsem mekineyi...

ya sizce 4 gblik cf kart mı almalıyım yoksa başka biryerde ucuza bulduğum 2 tane 2gb cf, 1 tane 1 gb cf ve 1 tane 1 gb sd kartı brlikte mi almalıyım sizce hangisi daha iyi olur???

Tarih: 5 Temmuz 2007, 12:34 - İp: 88.***.**4.32
ucakbileti
ucakbileti (üye)

Benim şahsi kanaatim tek bir 4 gb yerine parça parça 2 x 2 gb almanın kullanım açısından daha avantajlı olacağı yönündedir.4 gb kart ile olası bir problemde çektiğiniz tüm fotoların gitmesi bir yana bir dağ başında elinizde iyi bir makine karşınızda mükemmel yaratılmış bir doğa ve sorun çıkartmış bir hafıza kartı ile kalakalmak cidden kabus gibi olucaktır.
Bu benim düşüncem tabiki karar sizin.
Ayrıca mesajınızda yazmış olduğunuz parça parça kartları bende gördüm fiyat olarak iyi gibi olsada ikinci el bir karta bilemiyorum ne kadar güvenilebilir.Galiba aşağıdaki satış sayfasını ikimizde görmüşüz. [­]
Karar yinede sizin.Umarım gönnlünüze göre makinenizi ve kartınızı temin edebilirsiniz.

SanDisk Hafıza Kartları - Compact Flash CF, SD

2 Adet - 2 GB Compact Flash Ultra II (CF)
1 Adet - 1 GB Compact Flash Ultra II (CF)
1 Adet - 1 GB Secure Digital (SD)

Ürünler Kullanılmıştır.
Hiç Bir Arızası Yotur.

Tarih: 6 Temmuz 2007, 11:40 - İp: 81.***.**6.240
s_a_i_h_l
s_a_i_h_l (üye)
Samsun / Amatör

çok sağolun çok teşekkür ederim ilginiz için...

Tarih: 6 Temmuz 2007, 17:55 - İp: 88.***.**8.53
cenk_76
cenk_76 (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba makinayı kaça aldınız amerikadan geldiğini yazmışsınız fiyatı daha uygun ise bende aldığınız yerden almayı düşünürüm bugün teknosa ya baktım fiyatı 1290 ytl. fazla bence yani

Tarih: 7 Temmuz 2007, 21:41 - İp: 88.***.**7.87
ucakbileti
ucakbileti (üye)

slm cenk.
Ürünü hiçbir kargo gümrük vs ödemeden 3 taksit ile 860ytl ye aldım.Ama şu an yanılmıyorsam daha uygun fiyata indi 787 ytl üç taksıtlı fiyatı satıcı gayet güvenilir ama biraz sabır lazım gelmesi 5 günü buluyor malum amerikadan ancak geliyor.Fedex kargo ile gayet temiz ve güvenli ulaştırdı.
İlgili linki özelden sana atıyorum.
Saygılar

#ucakbileti' tarafından 08.07.2007 00:29:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Temmuz 2007, 00:25 - İp: 88.***.**6.161
s_a_i_h_l
s_a_i_h_l (üye)
Samsun / Amatör

ucakbileti ilgili linki banada atabilirmisin belki 1300 ytl vermek yerine düşenebilirm ama biraz garanti meselesi var ya bozulursa???

Tarih: 8 Temmuz 2007, 17:59 - İp: 88.***.**9.123
jikol
jikol (üye)
İstanbul / Amatör

selam, ben s9600 makinemi amazon.co.uk sitesinden aldım. fakat makinayı sadece UK (ingiltere) adreslerine gönderiyor. eğer bi tanıdığınız varsa ingiltere de onun adresini verip alabilirsiniz. ordan da size kargo ile yolluycak artik. ben 236 sterlin peşin olarak yerli bi bankanın kredi kartı ile ödemeyi yaptım ve bedava kargo seçeneğini işaretledim. daha yavaş ulaşağını yazmış olsalar da parayı çektikleri gün gönderdiler ve öteki gün adrese ulaşmıştı.( + ingiltere - türkiye kargo masrafı) hiç bi problem çıkmadı fakat içerisinden ingilizce kullanım klavuzu çıkıyor doğal olarak.

kitapçığından okuduğuma göre en fazla 2gb xd ve 1 gb cf olarak listelenmiş. öncelikle bu konuda emin olmak gerek. yüksek hafızalı kart alıp elinizde kalması var.

2gb xd = ( 640*480 = 29.8dk ) ( 320*240 = 58.6dk )
1gb microdrive = 15dk 30dk

Tarih: 8 Temmuz 2007, 19:33 - İp: 195.***.**6.137
ucakbileti
ucakbileti (üye)

Sevgili s_a_i_h_l
İlgili linki özelden sizede attım.
Garanti işine gelince satıcı aşağıdaki gibi bir açıkama yapıyor, ama eğer satıcı sözünde durmassa türkiye ile USA arasındaki 600 ytl lik farka zaten servise tamir ettirilebilir.Ama makinenin arıza yapmaması durumunda 600 ytl bize kalıyor.Belkide ben riski seven biriyim ve zaten makineyi alırken 800 ytl bütçem vardı ve iyi denk gelmişti. yinede herkezin kendi karırıdır.Ben yönlendirmiş olmayayım akıllara satıcı ile aramda ticari bir ilişki olduğu fikri gelmesinden korkarım..
İlgili linkteki açıklamayı aynen kopyaladım.
Saygılarımla.

>
ILK 15 GUN UCRETSIZ HEMEN DEGISIM GARANTISI

Urun Amerikada 1 yil garantilidir. Bu surec icerisinde olasi bir sorun ile karsilastiginiz taktirde urununuz Amerikadaki garantisinde faydalanabilmek icin 30 dolar ucret ile Turkiye Istanbuldaki adresimize gondermeniz yeterlidir. Bizler bu urunu amerikaya gonderip garantisinden yaptirip sizlere geri teslim edecegiz.

Tarih: 9 Temmuz 2007, 09:12 - İp: 81.***.**6.240
s_a_i_h_l
s_a_i_h_l (üye)
Samsun / Amatör

sevgili ucakbileti ve jikol yardımlarınız için çok teşekkür ederim özellikle sana uçakbileti çok yardımcı oluyorsunuz...

Tarih: 9 Temmuz 2007, 11:25 - İp: 88.***.**9.92