fotonon
fotonon (üye)
İzmir / Amatör

S2’ Twinmos 2gb Sd 133x İle Video?

arkadaşlar bir
TWINMOS 2GB SECURE DIGITAL CARD ULTRA - 133X
kart almayı düşünüyorum. fakat s2'nin video kaydında nasıl performans gösterir.
kullanan varmı acaba. normal kartlarda 640x480 kaliteli çekim yapmak istediğimizde kesiyor kaydı.
bu kartta problem olmaz sanırım ama tecrübe eden varmı acaba....

Tarih: 17 Ekim 2006, 17:58 - İp: 81.***.**1.137
fadli
fadli (üye)
Muş / Amatör

Bence bir problem yaşamazsın, çünkü twinmos kaliteli kart...

Tarih: 17 Ekim 2006, 21:19 - İp: 85.***.**1.212
betelgeuse
betelgeuse (üye)
Ankara / Meraklı

Ben S2'de Twinmos'un 1 GB 66x kartını kullanıyorum, problem çıkmıyor. Senin 133x fazla bile gelir.

Tarih: 18 Ekim 2006, 01:18 - İp: 81.***.**9.183
fotonon
fotonon (üye)
İzmir / Amatör

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar...
sevgili betelgeuse s2'de bu karttan kullanman çok güzel. yorumunun benim için yeterli oldu.
çünkü yaptığım araştırmalarda twinmosun kendi sitesinde verdiği değer x150 (22,5mb/sn), fakat diğer sitelerden almak istediğimde kart bilgilerinde x133 (20mb/sn) yazıyor. ve bu kartı kullanan bazı kişiler yorumlarında tam x133 olmadığını, bilginin yanıltıcı olduğunu söylüyor. zaten benim tereddütümde bu yüzden. fakat sendeki x66 kart bile yeterli oluyorsa bu da kesinlikle yeterli olacaktır.
neticede bu kartı almaya karar verdim. benim gibi bu kartı merak eden varsa kullanıp detayları aktaracağım.

Tarih: 18 Ekim 2006, 08:53 - İp: 81.***.**1.137
himda
himda (üye)
İzmir / Amatör

Fotonon arkadaşım,
Ben de Twinmos 2 GB SD Card'dan almak üzereyim şu günlerde. Canon S3 IS alırken yanına bir de bu karttan almak istiyorum. Sen satın alıp S2'de kullandıysan, performansı nasıl acaba? Bildiğim kadarıyla S2 ve S3 makinelerde video kaydı için en fazla 1 Gb'a izin veriliyor. Yani 8 dakikalık görüntü çekince makine otomatik olarak çekimi durduruyor. Daha sonra yeniden bir 8 dakika daha çekim yapılabiliyor. Gerçekten durum böyle mi? Kartın hızı nasıl, memnun musun? Ve son olarak, sen bu kartı hangi siteden kaça satın aldın? Bilgi verebilirsen çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler... Himda-izmir

Tarih: 26 Ekim 2006, 11:23 - İp: 194.***.**8.154
fotonon
fotonon (üye)
İzmir / Amatör

sevgili himda,
kart bayram öncesi cumartesi elime geçti.
daha önce sandisk 512mb bir kart kullanıyordum,
fakat bu karta geçince herşey farketti.
video kayıt işlemi aynen dediğin gibi gerçekleşiyor.
ve hiçbir problem yaşamadım.
hatta fotoğraf çekiminde bile gözle görülür bir fark oldu.
ard arda çekimlerde hiç bekleme yapmıyor makina.
kart gayet güzel tavsiye ederim...
ayrıyeten hepsiburadadan aldım fiyat hala aynı.
3 günde elime ulaştı. (izmir'deyim)

Tarih: 26 Ekim 2006, 15:56 - İp: 81.***.**1.137
yetshot
yetshot (üye)
İzmir / Meraklı

Twinmos'un üzerindeki 133x yazısına aldanmayın, Kingston'un 66x kartından daha yavaş bir kart. 3 gün önce aldım, pişmanım açıkçası.

Tarih: 27 Ekim 2006, 13:35 - İp: 81.***.**6.87
fotonon
fotonon (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşım kartın arızalıdır belki
kartı kötülemeden önce emin olsan iyi olur.
ben gayet memnunum.
twinmos gibi bir firmanın kartını yalan değerlerle satmaya çalışacağını neye göre düşünüyosun çözemedim...

Tarih: 27 Ekim 2006, 15:49 - İp: 81.***.**1.137
yetshot
yetshot (üye)
İzmir / Meraklı

merhaba fotonon,

umarım benim kartımda problem vardır ve değiştirdiğimde gerçekten 133x hıza sahip bir karta sahip olabilirim. kartın üzerindeki değerin aldatıcı olduğuna yaptığım karşılaştırmalı test sonucu (kronometre de kullandım objektif olması için) vardım, açıkçası twinmos gibi performansa yönelik RAM'ler üreten bir firmanın kartının çok yavaş çıkması beni de şaşırttı.

Tarih: 28 Ekim 2006, 00:00 - İp: 81.***.**6.87
aaydemir
aaydemir (üye)
İzmir / Meraklı

slm arkadaşlar az önce mesaj yazdım gelmedi. Yeniden yazıyorum. Eğer ikilemiş olursam kusura bakmayın.
Ben foruma yeni üye oldum ve 1 haftalık da S3 sahibiyim. SD kartlarla ilgili benim de bazı sorularım var. Alma aşamasına geldim ve kararsızım.
Öncelikle bildiğim kadarıyla S3 video için eniyi kapasitede tek seferde max 1 GB kayıt yapabiliyor. Bundan başka video kaydı yapamıyor. Ancak himda arkadaş demiş ki"S2 ve S3 makinelerde video kaydı için en fazla 1 Gb'a izin veriliyor. Yani 8 dakikalık görüntü çekince makine otomatik olarak çekimi durduruyor. Daha sonra yeniden bir 8 dakika daha çekim yapılabiliyor."
Bu doğru mudur acaba 2 veya 4 Gb lık karta ben parça parça olmak üzere, 4 gb lık karta 8x4=32 dk, 2 Gb lık karta 8x2=16 dk eniyi kalitede video kaydı yapabilir miyim?
Ayrıca S3 de 4 gb kart kullanabilir miyim? 4 Gb kullanamayacağımı düşünerek 2 Gb lık kartlarda yoğunlaştım. O nedenle 2 adet 2 GB kart almayı düşünüyorum. Ama kinston 2 GB 150x ile twinmoss 2 GB 133x kartlar arasında kaldım. Sizce hangisini alayım.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 8 Ocak 2007, 12:11 - İp: 81.***.**5.67
  • 1