blackjoker
blackjoker (üye)
İstanbul / Amatör

Olympus E-500 İçin Hafıza Kartı?

Herkese Merhaba,Olympus E-500 Makinem için Hafıza Kartı almayı düşünüyorum,şu an hediye olan 1gblık dane elec compact flash kartım var,makinamda hem xd picture hamde compact flash kart yuvası var,ama kararsızım compact flash kartların ulralarından bahsediyor herkes,hızlarından falan ,ama xd pictureların hızlarından kimse bahsetmiyor saniyede kaç mb olduğundan sadece yüksek yazıyor sitelerde,sizlerden yardım bekliyorum 1 gblık uygun fiyatlı bi kart almak istiyorum,bide şöyle bişey var xd kartı aldıktan sonra sadece makinam okyabilecek ayrıca ayrı bi kart okuyucu almam gerekecek,ve bi 5 sene sonra makinamı deiştirecek olursam her makinayla uyum özelliği olmayacak sanırım,compact flash tipte almak daha akıl kkarı gibi geliyo,sizlerinde yardımınızı bekliyorum,sitede hiç olympus e 500 kullanan varmı merak ediyorum,fikirlerinizle yardımcı olursanız sevinirim,şimdiden teşekkürler...

Tarih: 13 Nisan 2007, 16:20 - İp: 85.***.**6.32
deparius
deparius (üye)
İstanbul / Amatör

tavsiyem yeni model bir microdrive alman diğer makinelere oranla olypuslar microdrive'larla daha sorunsuz çalışıyor. ben seagate st1.2 4GB'lık kart kullanıyorum standart pil ile tek şarjda en yüksek kalite jpeg fotolarla iki defa doldurman mümkün oluyor (bu arada bu makineye pil tüketim canavarı diyen arkadaşa duyurulur). piyasada yavaş microdrive'lar ağırlıkta alırken iyi araştır. xd kartlara gelince başarılarına diyecek yok hızlılar, güvenliler, küçükler fakat çok yaygın olmadıkları için fiyatları yüksek. diğer makinelerde kullanmak istiyorsan xd-cf çeviriciler var kartı aparatın içine takıyorsun diğer tüm makineler cf olarak tanıyor hızı da fazla etkilenmiyor. xd H serisi kartla shq'da hafızan kadar çekim yapabilirken st1.2 microdrive 8-12 foto ancak alabiliyor. bir de xd kartlar arasındaki farklar var eski M serisi daha yavaş ama bildiğim kadarı ile H serisinin hızı ile başedebilcek başka bir kart yok. umarım yardımcı olabilmişimdir.

Tarih: 13 Nisan 2007, 16:36 - İp: 195.***.**0.27
  • 1