chechenya
chechenya (üye)
Mardin / Amatör

Minolta 5000i Maxxum Hafıza Kartı

Arkadaşlar merhaba rahmetli babamdan kalma eski bir makina var.Abim uzunca süredir el koymuş ben yeni gördüm makinayı.Makina çok güzel ve ben pek anlamıyorum.Eski olduğundan LCD ekranı yok ama sanırım hafıza kartı takılabiliyor.Ben makinanın resmini buraya atıyorum makinanın modeli Minolta 5000i

makinaya pek iyi bakmamış birader makina bakımsız ve toz içinde o yüzden kusura bakmayın

Bu makinanın hafıza kartını nerden bulabilirim?

Yardımlarınızı bekliyorum.Kaynak veya fiyat konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
Kolay gelsin

Tarih: 10 Nisan 2009, 16:57 - İp: 85.***.**5.95
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Hafıza kartı takılmıyor, çünkü filmli bir makine. Minolta'nın bazı modellerine özel ürettiği ve makinenin bazı yeni fonksiyonlara sahip olmasını sağlayacak Expansion Card denilen kartlar takılabiliyor.

Kartların neler oldukları kısaca aşağıdaki adreste açıklanmış.

http://tr.im/iz8z

Tarih: 10 Nisan 2009, 17:31 - İp: 88.***.**3.75
chechenya
chechenya (üye)
Mardin / Amatör

Öncelikle ilginiz için teşekkür ediyorum.Verdiğiniz siteyi inceledim ama pek anlamadım =) profesyonel makinalardan anlamadığım için sizden biraz daha detaylı bilgi rica etsem? Mesela bu bahsedilen kartlar hafıza kartı işlevi görüyormu?Yani film takmadan sadece bu kartlarla çekim yapıp ardından bilgisayarımıza aktarma şansımız varmıdır?

Tarih: 10 Nisan 2009, 17:37 - İp: 85.***.**5.95
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Mesela bu bahsedilen kartlar hafıza kartı işlevi görüyormu?

Hayır.

Yani film takmadan sadece bu kartlarla çekim yapıp ardından bilgisayarımıza aktarma şansımız varmıdır?

Hayır.

Bir önceki mesajımda da söylediğim gibi, sözü edilen makine dijtial bir makine değil, filmli bir makine. Fotoğraf çekmek için film kullanmak gerekiyor. Takılan kartlar kafanızı karıştırmasın, onlar sadece makineye bazı ek fonksiyonlar kazandırmak için kullanılıyormuş.

Tarih: 11 Nisan 2009, 02:42 - İp: 95.***.**5.73
  • 1