aquapetland
aquapetland (üye)
Ankara / Amatör

Makinenin Hafıza Kartı Limiti Varmıdır?

Bu tarz bir konu göremedim ama kendi sorunumum özeti bu cümle olabilir

Fujifilm9500 makinemin kitapçığında XD kart olarak 1GB değeri belirtilmiş

Şu an piyasada 1 GB XD kart bulunmuyor 4veya 8 GB kart alsam makine görmez mi veya 1 GB lık kısmını mı görür ?

Sevgiler saygılar

Tarih: 15 Mart 2010, 20:52 - İp: 81.***.**4.216
aquapetland
aquapetland (üye)
Ankara / Amatör

Zor soru sordum galiba

Tarih: 18 Mart 2010, 19:44 - İp: 81.***.**4.216
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba,
Muhtemelen 4GB kartı taktığınızda makine 1GB'ını görecektir, ya da kartı hiç görmeyecektir. Bence en iyisi bir arkadaşınızda 1GB'tan büyük kart varsa onu denemeniz, gördüğünüz sonuca göre yeni kart almanız..
Saygılar..

Tarih: 20 Mart 2010, 08:08 - İp: 124.***.**5.85
aquapetland
aquapetland (üye)
Ankara / Amatör

Teşekkürler ..
Arkadaşlarımda yok ama deneme yapacak bir satıcı bulmam lazım zannedersem

Tarih: 20 Mart 2010, 12:17 - İp: 85.***.**3.49
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Küçük elektronikçilerde ya da küçük cep telefoncularda genelde açıkta kart olur.. Rica ederseniz denetirler sanırım. Ama denedikten sonra almazsanız kızabilirler

Tarih: 20 Mart 2010, 16:28 - İp: 124.***.**5.85
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

makinelerin hafıza kartı sınırı vardır elbet ancak bunun 1gb gibi küçük bir değer olacağını sanmıyorum. daha büyük kart taktığınızda 1gb ı okur gibi bir durum olmaz. makineniz ciddi anlamda yavaşlar ya da donar.

Tarih: 25 Mart 2010, 11:03 - İp: 193.***.**8.54
aquapetland
aquapetland (üye)
Ankara / Amatör

Ben Fujifilm9500 makinemi 2005 yılında aldığımda inanın Compact Flash (CF) olarak 256MB kartlar vardı ve XD kart bulunmuyordu..Makinemi aldıktan 6 aysonra 512 MB CF aldığımda çok mutluydum ikiside hala çalışıyor...Ayrıca komiktir ama makine ile nimetmiş gibi 16MB(MegaBayt) XD kart vermişlerdi..hala durur..kitapçığında da 1GB yazdığı için sormak istedim. Normalde gidip internetten sipariş ile XD kart almayı düşünüyordum ama sonradan bu soru aklıma geldi.. Vazgeçtim

Tripod fotoya gittim XD kart yokmuş ellerinde ..Başka yerlerde de pek arama fırsatım olmadı..Bazı tanıdıklar makinenin software güncellemesi var mı dediler ama ben Ankarada servisi bile yok diyince vazgeçtiler

Öyle bir durum işte ...Lensi ve Özellikleri kötü olsa yeni makine düşünebilirdim ama işimi fazlasıyla da görüyor..

Fikir belirten tüm dostlara teşekkürler..

Tarih: 25 Mart 2010, 20:21 - İp: 88.***.**9.120
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

o kadar eski model olduğunu bilmiyordum, fujiyle pek aram yok. o zaman sınır 1gb'dır. fazlasını takınca makine kasılır ya da dediğim gibi donar. Denedim ben olympus xd kart kullanıyor ama 1gb zor

Tarih: 26 Mart 2010, 10:26 - İp: 193.***.**9.58
gurcan35
gurcan35 (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

arkadaşım bu makinalar desteklediğinden fazla kart takarsanız yani 1 gb destekliyor siz 2 gb veya 4 gb taktınızmı boşa para vermiş olursunuz aldığınız kart hiç işinize yaramaz taktınızmı desteklemez ve görmez hep hata verir.onun için en çok 1 gb destekliyorsa desteklediğini kullanın veya altında olabilir

Tarih: 16 Nisan 2010, 14:20 - İp: 85.***.**3.9
  • 1