varlok1
varlok1 (üye)
İstanbul / Amatör

M. Stick Pro?duo?duo Pro?ultra?fark?

selamlar sony f828 aldim ancak memory stick seciminde kararsiz kaldim bi turlu dogru bilgiye ulasamadim pro - duo -pro duo ve ultra kartlarin hizlari nedir handikaplari nelerdir bilgili arkadaslar yardimci olursa sevinirim ilginize tesekkurler...

Tarih: 26 Ocak 2005, 10:44 - İp: yok
goksel
goksel (üye)
Bilecik / Amatör

Bende bu ara yeni aldığım sony dsc-p43 için araştırdım, ulaştığım bilgileri vereyim, pro ve pro duo arasındaki fark basit, aynı özelliklerdeler sadece duo lar bazı yeni modeller için küçültülmüş, normal ms yuvalarında adaptör ile kullanılabiliyor. ms ve ms pro arasındaki fark pro lar minimum 15 mbs hızda kaydı garanti ediyor bu hızda bendeki dsc-p43 gibi pro yu destekleyen makinalarda dvd kalitesinde (640x480 30 fps) kayda imkan tanıyor. standart ms ile sadece 15 fps hızda kayıt yapılabiliyor. ultralara gelince çok zor bulduğum bazı sitelerden anladığım kadarıyla kayıt huızlarında pek fark yok (bundan emin değilim doğru dürüst bir kaynak yok) amaultra lara daha zor şartlarda çalışmak için profosyonel kartlar (-10-15 derece soğuk veya darbe koruma gibi özellikleri var).

Tarih: 16 Şubat 2005, 14:59 - İp: yok
  • 1