kmp16
kmp16 (üye)
Bursa / Meraklı

Harici Bellek Seçimi

MERHABA ARKADAŞLAR .BEN YENİ BİR DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNASI ALDIM. ( KODAK DX 4530 ) 32 MB DAHİLİ BELLEĞE SAHİP. BELLEK UYUMU SD VE MMC BANA HANGİ MARKA VE TÜRDE BELLEK ALMAM GEREKTİĞİ KONUSUNDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. BEN 256 MB KODAK SD BELLELK ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. BİRDE BELLEKLERDE ULTRA İBARESİ YAZIYOR NE ANLAMA GELDİĞİNİ BİLEN VARMI. BELLEĞE KAZANDIRDIĞI ÖZELLİKLER NELERDİR. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Tarih: 27 Mayıs 2004, 19:12 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

kmp16,
Makinan hayırlı uğurlu olsun...

Bildiğim kadarıyla SD bellek türü daha yeni teknolojiye sahip ve daha güvenli ( S-Secure (Güvenli) anlamına geliyor.. MMC yerine SD tercih etmen daha faydalı....
Ultra ibaresi hız anlamında bir fark olduğunu belirtiyor. Bilgi yazma ve okuma hızı daha fazla...

Bellek alırken garanti durumunada bak...
SANDISK markası 60 ay ( 5 yil) garanti veriyor..
Diğer markalarında garanti sürelerini araştır..
Bende Sandisk 128 SD var...memnunum...

Tarih: 28 Mayıs 2004, 06:22 - İp: yok
kmp16
kmp16 (üye)
Bursa / Meraklı

arkadaşım ilgine teşekkür edrim. bu gün 256 md SD bellek kartı aldım markası kodak inşallah memnun kalırım.belleğin de kodak olmasının iyi olacağını düşündüm.çünkü benim bilgisayarım da bütün parçalarım asus ve hiçbir sorun yaşamadım bugüne kadar.inşallah öyle olur.

Tarih: 28 Mayıs 2004, 15:47 - İp: yok
ayar
ayar (üye)
İstanbul / Amatör

SANDİSK İN ÜRÜNLERİNDEN VAZGEÇME KALİTELİ VE SORUNSUZ.

Tarih: 28 Kasım 2004, 03:14 - İp: yok
w_hisler
w_hisler (üye)
Eskişehir / Meraklı

ULTRA Kelimesine dikkat !!! KODAK için ve diğer markalardada ULTRA özelliğini makinanızın destekleyip desteklemediğini iyice araştırın. KODAK kullanıcıları www.kodak.com global sitesinden destekleyen modelleri öğrenebilirler. DX 4530 Ultrayı desteklemez, voltaj beslemesi düşüktür. Ayrıca DX 4530 için sitede 512 den buyuk hafızalara yer verilmemiş 1 Gb destekliyor mu ? Bilinmiyor.

Tarih: 2 Şubat 2005, 00:07 - İp: yok
  • 1