ufuk3434
ufuk3434 (üye)
İstanbul / Meraklı

Hafıza Kartı Problemi C:13:01

Arkadaşlar Merhaha

iki gün önce şöyle bir hata ile karşılaştım..fotograf makinemden memory cartı çıkarıp bilgisayara takıp resimleri bilgisayarıma atmak istedim..fakat bilgisayarım kartı görmedi..sonrasında aynı kartı fotograf makinesine taktım ve c:13:01 hatası verdi..aynı zamanda lütfen kartı yeniden takınız diye bip sesleriyle dolu bir hata...bana yardım olabilirmisiniz sorunu nasıl düzeltebilirim..kartın içinde benim için önemli fotograflar var...kart heriki cihazdada algılanmıyor...

Tarih: 25 Kasım 2010, 10:20 - İp: 178.***.**2.227
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bazı olasılıklar var;

1. kartı daha once bilgisayarın kart okuyucusunda okuttunuz mu?
okutmadıysanız bazı kart okuyucular (buna bilgisayarın dahili okuyucusuda dahil)yuksek kapasiteli kartları tanımayabiliyor, surucuyu guncelleştirin yada baska bir kart okuyucuda deneyin.
2. daha once kart okuyucuyla okutmussanız, ama şimdi okumuyorsa, kartın uzerindeki ufak switchi lock konumuna getirip tekrar deneyin okutmayı, internette aynı sorunla karsılasan biri bu sekilde okuttugunu soyluyor, fotografları kurtarma sansınız olabilir.
3. makine kart yuvasındaki dişlilerin yamulup yamulmadıgını kontrol edin.yamulan varsa nazikce duzeltmeye calısın.

Tarih: 25 Kasım 2010, 16:01 - İp: 92.***.**0.234
  • 1