suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Cf Ultra 2 Kart S1’e Uygun Mu?

CF ultra 2 kart s1'e uygun mu? Burada uygundur diyor. Bir yere sordum, bu CF Tip 2 kart olduğundan ve makinanız Tip 1 ile uyumlu olduğundan kullanamazsınız dediler. Fakat bu sitede " SanDisk CompactFlash Ultra memory işinin profesyonellerine daha hızlı memory sunar. Standart Compact Flash memory ve bunları kullanan cihazlarla %100 uyumlu olduğu garanti edilmiştir" yazıyor. Ben de şaşırdım satın alsam kullanabilir miyim diye? Bu konuyu kesin bilen varsa lütfen yazsın. Şu an sipariş vereceğim. Türkiye'de Mikrodriver Kart satan site linklerini de yazabilir misiniz? 1 Gb kapasiteli almayı düşünüyorum. Görüşlerinizi alabilir miyim?

Tarih: 18 Ocak 2005, 15:12 - İp: yok
maksay
maksay (üye)
Bolu / Amatör

Ben bugün canon s1 me Sandisk Cf Ultra II 1Gb tı taktım. Aslında 1 ay önce aldım fakat istanbuldaydı. Herhangi 1 sorunum yok şu anda. Yalnız Pc de 997 MB kapastitede olduğu görünüyor. Film çekiminde en kaliteli çekim yaptım pek ısınma olayı olmadı. Buda galiba hızlı olduğundan.Yalnız bu s1in Avi formatı çok gıcık 2 dk ya 200 Mb yedi. Bunun çaresi yokmu ki?
Kartın sahteliği olurmu onu bilmiyorum hani normal kartı bize ultra diye sattılarsa . sizin bildiğiniz Kart kontrol proğramı varmı?
Birde ben USA dan 90$ almıştım, e trade Center aracılığı ile.Bence USA seçeneğinide düşünün.

Tarih: 19 Ocak 2005, 01:03 - İp: yok
maksay
maksay (üye)
Bolu / Amatör

CF kartlarda Bildiğim kadarıyla iki standart var. Type 1 ve Type 2 olarak. Type 2 Microdrive tarzında (Flash değil) bir tür HDD biçimi vede galiba miadını doldurdu. Type 1 ise Flash kartların şu anda kullanılan tarzı kendi arasında Cf 32mb,128mb, 512mb,1Gb vede Ultra I, Ultra II, Pro, Extreme Vb versiyonları var. Donanım Forumunda açıklandığı gibi hızları normallerin 20x, ultraII galiba 80x ,extreme 140x şeklinde gidiyor. Teknoloji çok hızlı olduğundan bu gidişe biz yetişemeyiz.
Bendeki Cf Ultra II 1Gb hem Canonun Tools menüsünde (Format), hemde PC de 997 Mb olarak görünüyor.

Tarih: 19 Ocak 2005, 01:28 - İp: yok
saikou
saikou (üye)
Yurtdışı / Amatör

CF Ultra 2 kullanıyorum. Gayet memnunum. Video çekerken falan hiç sorun çıkarmıyor. Hatta S1'in transfer hızı ultra 2ye yetişemiyor.

Tarih: 19 Ocak 2005, 03:04 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Çok harika oldu bu haber. Çok teşekkür ederim. Hepinize iyi bayramlar.

Tarih: 19 Ocak 2005, 08:35 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

suysal normal cf kart yerine her zaman ultarsını al derim.
ben de bu aralar 2 gb cf ultra alıcam fiyat araştırması yapıyorum.

Tarih: 24 Ocak 2005, 04:23 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Ohara 1 gb ultra 2 siparişini verdim. Teşekkür ederim. Saygılar.

Tarih: 24 Ocak 2005, 11:17 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Maksay,
Video işine çözüm yok maalesef. Mpeg 2-4 'e kendin PC'de çevirmen gerekiyor. Uptade ile Avi formatını belki ileride Mpeg olarak değiştirebilirler.

Tarih: 24 Ocak 2005, 13:15 - İp: yok
ohara
ohara (üye)

suysal cf 1 gb ultra karı kaça sipariş ettin? eğer ucuzza ben de aynı yerne sipariş edeyim.
şu an nette bulduğum en iyi fiyat 185 YTL.

Tarih: 24 Ocak 2005, 15:33 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Ohara, http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=850&productid=bd23719 'den aldım. Henüz gelmedi. 203 YTL. Sen nereden buldun. 185 iyi fiyat.

Tarih: 24 Ocak 2005, 16:42 - İp: yok
ohara
ohara (üye)

suysal ben prensip olarak hepsiburadan alışveriş yapmam. olmayan ürünleri varmış gibi gösterip satış yapıyorlar 1 hafta bekletiyorlar sonra ürünü temin edemek paranızı iade edicez diyolar, ve para iadesi 10 günü buluyor. eğer taksitli aldysan iade işlemi de taksitli oluyor.

ben hipernexte gördüm 185 ytl.

Tarih: 24 Ocak 2005, 19:38 - İp: yok