stillborn
stillborn (üye)
İstanbul / Amatör

Cf Kart Problemi

Merhaba Arkadaslar,

Sony A 100 kameramla kullandigim SanDisk Ultra II 2gb CompactFlash kartimda bir format problemi var.Karti kart okuyucu vasitasiyla bilgisayarima baglayip fotograflari aktardiktan sonra saniyorum yanlislikla ''Guvenle Kaldir'' secenegini isaretlemeden usb'den kart okuyucu cektim.Simdi karti kamerama taktigimda ''No Card'' uyarisi aliyorum,makine karti algilamiyor.Ancak kart okuyucuya taktigimda problemsiz olarak calisiyor kart.Kameramda baska bir CF kart kullaniyorum su an ve hic bir problem yok.Karti bilgisayarda defalarca bicimlendirdim ama bir sonuc alamadim...Forumdaki basliklarda makinede formatlayin diyor ama makine karti algilamadigi icin formatlama sansim yok..

Yapilabilecek bir sey var mi bu problemi cozmek icin?

Tesekkurler

#stillborn' tarafından 02.11.2008 02:20:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Kasım 2008, 02:19 - İp: 85.***.**1.150
hightech
hightech (üye)
İstanbul / Meraklı

Kartı başka bir makinada kontrol et.

Tarih: 4 Kasım 2008, 12:41 - İp: 194.***.**1.69
mutti_099
mutti_099 (üye)
Hatay / Stüdyo Fotoğrafçısı

ben de nikon d 100 war 512 lık kart kullanıyorum ama resim makina sağlam gözüküyor bilgisayara takıyorum kartı bozuk sanki kart arızalı gibi duruyor sonra tekrar makinaya takıyorum kartı bu sefer de gözükmüyor bi bilen warsa nedeni ni :cvp bekliyorum adr mutti_099æhotmail.com şimdi den tşkler

Tarih: 4 Kasım 2008, 16:41 - İp: 85.***.**5.224
stillborn
stillborn (üye)
İstanbul / Amatör

Baska bir makinede deneyip sonucu bildirecegim.Tesekkurler tavsiyeler icin herkese..

Tarih: 4 Kasım 2008, 21:33 - İp: 85.***.**4.161
  • 1