badtr
badtr (üye)
İstanbul / Amatör

Cf Kart Fiyatları Bir Bakarmısınız

selam arkadaslar,
CF kartlarda baya bı kafam karıstı piyasada bir sürü kart var ve özellikleri farklı farklı

SANdisk EXTREME 3 COMPACT FLASH CARD
4GB----68 ytl---- 20 MB / Sn yazma ve okuma hızı
8GB----115 ytl--- 30 MB / Sn yazma ve okuma hızı

SANDISK EXTREME 4 COMPACT FLASH CARD
4GB----110 ytl----40 MB / Sn yazma ve okuma hızı
8GB----197 ytl----40 MB / Sn yazma ve okuma hızı

SANDISK DUCATI COMPACT FLASH CARD
4 GB ------125 ytl----45 MB/sn okuma ve yazma hızı
8 GB ------220 ytl----45 MB/sn okuma ve yazma hızı

* öncelıkle bu fiyat ve hızları hepsiburada nın sitesinden aldım ama sandisk ın kendi sitesine baktığımda ext 3 için 4 ve 8 gb ın okuma ve yazma hızına 30 mb diyor heralde hepsiburada yazım hatası yapmıştır diye düşünüyorum.

* hepsiburadanın sitesindeki kart resimleri ile sandısk ın sıtesindeki kartların etiketleri farklı, sandisk te 30 mb yazıyor hepsiburadada böyle bir yazı yok

* bakmamız gereken baska kıstaslar varmı bu kartlarda

* Makine Sony A350 yani 14 mp resimlerin kapladığı alanda daha fazla olacaktır 8 gb kart seçersem makinede bir yavaşlama falan olurmu

* son olarak bu yazma hızları fotoğraf çekerken bir yavaşlık doğururmu örnek olarak sürekli çekimde atıyorum rakkamları 20mb hızı olan kartta saniyede 5 resim çekerken 40mb hızı olan kartta saniyede 10 resimmi çeker, kısaca bu yazma hızlarının faydasını nerede ne şekilde görebilirim

sorularım biraz komik olabilir kusura bakmayım bu konularda hiç tecrübem yok, şimdiden cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim

bir nokta daha dikkatimi çekti 8gb ducati hepsiburadada 220 ytl iken sandisk in kendi sitesinde bu kart için 315 usd yazıyor çözemedim bu işi avrupadan daha ucuz mal satacak halemi geldi firmalar yoksa hayalmi görüyorum

Tarih: 5 Eylül 2008, 12:07 - İp: 213.***.**2.66
transistor
transistor (üye)
Denizli / Amatör

arkadaşım bende a300 alıcam ve senin gibi cf kart alıyorum ve zaten a300 için saniyede yapılabilen max çekim sayısı 3 bu a350 de daha az. bunlar için sandisk extreme III serisi yeterlidir. daha üstü için gereksiz para vermeye gerek yok. aldığım tavsiyeler ve araştırmaların sonunda sandisk extreme III 8gb almaya karar verdim. bu senin için de gayet iyi ve yeterli olacaktır diye düşünüyorum..

Tarih: 5 Eylül 2008, 20:10 - İp: 88.***.**3.141
badtr
badtr (üye)
İstanbul / Amatör

evet A350 de saniyede 2 kare bence en onemli eksiside bu zaten 14mp oldugundan bende 8 gb almayı dusunuyorum Ext 3 yeterlı gibi gorünüyor. baskam fikri olan varmı arkadaslar

Tarih: 6 Eylül 2008, 02:12 - İp: 88.***.**6.127
xarax77
xarax77 (üye)
Yalova / Amatör

arkadaşlar a300 2tane cf 4gb ultra kartımvar birini a300um için diğerini uydum için almıştım uyduda yapmak istediğimi yapamadıgım için sandısk extrem 3 cf kartı satıyorum bilginize 55 ytl

Tarih: 15 Ekim 2008, 11:47 - İp: 78.***.**5.1
  • 1