tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Canon S2 de ”hafıza Kartı Hatası”

Makinam Canon S2

512 mb sd kart var üzerinde

Sorunum ise belli bir fotoğraf sayısına gelince örneğin 2592x1944 çözünürlüğe ayarlayınca 16 adet (düşük çözünürlüklerde sayı artıyor) fotoğrafı sorunsuz çekiyor ancak daha fazlasına izin vermiyor hafıza kartı hatası veriyor çözünürlüğe bağlı olarak sayı değişsede boyut olarak 30,9 mb dan fazlasını çekmiyor.

Ayrıca makina kartı formatlamıyor format atmaya çalışınca biraz ilerliyor ve gene hafıza kartı hatası yazıyor ve kapanıyor.

Daha önce kart dolana kadar çekim yapabiliyordum kartı çıkartmadım, başka makinaya takmadım veya cihazı yere düşürmedim durup dururken bu hata oluştu.

Forumdaki sd kart ile ilgili neredeyse bütün topicleri okudum ama genelde toiclerdeki sorunlar kaza ile silinen fotoğrafları kurtarmak benim öyle bir sorunum yok.

Acaba bu kartı kurtarmanın bir yolu varmı?
Bu tarz bir problemle karşılaşan ve sorunu çözebilen varmı?

İlk baştan makinem arızalandı diye çok korktum çünkü erkayalar garantisi yok yurtdışından getirttim. Ama bahsettiğim gibi 30,9 mb'a kadar çekiyor sorunsuz.

Bu karta başka nasıl format atabilirim?

PC Inspector smart recovery'i indirdim ama oda zaten sürücü olarak görmüyor makinayı.

Birde bilgisayarımdan makinayı açınca MISC klasörünün içini boş gösteriyor sanki daha önce onun içinde birşeyler varmış gibi hatırlıyorum belkide yanlış hatırlıyorum bilemiyorum.Bunun bir ilgisi olabilirmi?

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Tarih: 23 Temmuz 2006, 01:58 - İp: 88.***.**8.104
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

selam tatarbey

Hafıza kartı okuyucusu olan bır bılgısayardan format atmayı dene genelde bu sekılde hafıza kartı duzelebılıyor.

Tarih: 23 Temmuz 2006, 12:48 - İp: 85.***.**5.221
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Teşekkürler azya deneyeceğim.

Bugün ankara gurubu toplandık.

geyikralı (yiğit) yanında fazla sd kart getirmiş onu kullandım çok şükür makinada bir arıza yok.

Tarih: 23 Temmuz 2006, 18:19 - İp: 85.***.**1.128
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

dostum kart bozuolmuştur muhtemelen başka bi sd kart dene makinada bi problem olacağını sanmıyorum

Tarih: 25 Temmuz 2006, 01:01 - İp: 88.***.**6.191
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Yok aslında çok garip bir durum oluşmuş.

Kart sağlam (Başka arkadaşların makinalarında sorunsuz çalışıyor)

Makinede sağlam. (başka kartlarla sorunsuz çalışıyor)

Ama ikisi bir arada olmuyor geçinemiyorlar

Kartı aldığım yere götürdüm 2003 aralıkta almıştım kartı.

Arkadaş kartı denedi başka makinede çalıştı bu tarz şeylerin olduğunu söyledi bir kaçkez onlarında başına gelmiş.

Kart sapıtıyor makinada kartı tanımıyor dedi.

Sağolsun elinde aynısından yokmuş yenisi gelince 2-3 gün içinde değiştiririm bir tanesi ile dedi.

Böyle ilginç bir durum.

Tarih: 25 Temmuz 2006, 01:27 - İp: 85.***.**1.64
  • 1