musener
musener (üye)
İstanbul / Amatör

Canon A540’a Hafıza Kartı

Arkadaşlar ilk makinam olan A540'a iki gün önce kavuştum.Ancak acilen hafıza kartı almam gerekiyor. 2 gb lık bi kart almayı düşünüyodum ama forumlarda desteklenmiyor dendiğini gördüm. Kullanma kılavuzunda ise aynen şu ifade var:" Bu kamera 2 gb kapasiteli hafıza kartlarıyla test edilmiştir.Tüm hafıza kartı işlevleri garanti edilemez." Burdan da 2 gb ın kullanılabildiği anlaşılıyo. İki arada bi derede kaldım anlıyacağınız. Tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 7 Temmuz 2007, 12:27 - İp: 88.***.**3.199
cengizi
cengizi (üye)
İstanbul / Amatör

2 gün önce A540 aldım 290 ytl idi ama lcd ekranındaki ölü bir piksel oldugu için ayıplı mal sayıp 170 ytl den saydılar.kutunun içinden 2 gb sd kart çıktı made in japan yazıyor(işte tem kiti+tripot vs de vardı)bir sorun yaşamadan kullanıyorum.yannız klavuzu iyi oku bak orada özel bir sd kart ismi verilmiş eger bunu kullanırsan diyor şu gibi özellikleride sahip olursun diyor.(ing kull klavuzum)

Tarih: 9 Temmuz 2007, 02:16 - İp: 88.***.**0.19
photoali
photoali (üye)
İstanbul / Amatör

Canon A540 için en uygun kart kapasitesi 1 GB olanlardır. Daha yukarısı bir özellikteki kart belki çalışır ama makinanın performanstan düşürür.

Kalite hafıza kartları genelde Sandisk ve Kingston markalarıdır.

Sandik hafıza kartının 1 Gb olanı iyidir. bundan bir model üstün Sandisk 1 Gb SD Plus II hafıza kartı var. buda hem hafıza kartı hemde USB bağlantılı buda aklında olsun.

saygılar

http://www.accushop.at/images/1GB-Ultra-II-SD-Plus.jpg

#photoali' tarafından 14.07.2007 14:55:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Temmuz 2007, 14:53 - İp: 85.***.**7.41
  • 1