denemedeneme
denemedeneme (üye)
Ankara / Meraklı

”korunan Kart” Uyarısı - Fujifilm S1800

Selamlar ,

2 ya da 3 gün öncesinde bu hatayı almaya başladım.Gündüz fotoğrafları bilgisayara atmıştım.Akşamda babam filan çekmişler ama bakmadım.Sabah atmaya kalktığımda ise ;

Laptop'um makineyi sürücü olarak görmedi hatta digital makine de (Fujifilm S1800) Korunan Kart uyarısı aldım.Bu ne biçim bir uyarı bilmiyorum ama kart takılı iken makinada zoom bile yapamıyorum fakat kart çıkınca düzeliyor ama tekrar görmüyor bilgisayar foto. makineyi.

Yarın (Salı) bakalım hafıza kart okuyucusu alıp biçimlendirmeyi düşünüyorum.Yine de sizlere bir danışayım dedim.

Teşekkür ederim , iyi geceler ...

Tarih: 3 Mayıs 2011, 02:55 - İp: 95.***.**3.227
umut1976340
umut1976340 (üye)
Gaziantep / Meraklı

selamlar,

Arkadaşım bu sorunun sebebi hafıza kartının üzerindeki lock ibareli sürgü kilit. Bu sürgüyü üst kısma kaydırıp tekrar dene kartta bir arıza yoksa düzelir. Bir de bazı makinalarda çeklen pozun silinememesi için izleme menüsünde kilit seçeneği bulunur bu özelliğide deaktif etmen gerekebilir. Ama genelde bu hata karttın üzerindeki sürgüdendir. Umarım işine yaramıştır.

İyi günler.

Tarih: 4 Mayıs 2011, 09:44 - İp: 88.***.**1.106
denemedeneme
denemedeneme (üye)
Ankara / Meraklı

Hızır gibi yetiştin valla Hafıza kartı çözüldü şimdi bilgisayara sürücü olarak okutmak kaldı.Acaba makinanın usb bölümünde sorun var mıdır ? Yoksa bilgisayarımda mıdır ?

Tarih: 4 Mayıs 2011, 12:57 - İp: 95.***.**9.77
  • 1