batarya1
batarya1 (üye)
Şanlıurfa / Amatör

400d Hafıza Kartı

Arkadaşlar 400d aldı ben içinde hafıza kartı olur saıyordum yok normaldede olmuyormu nasıl bir kart almamı önerirsiniz .
Ayrıca hafıza kartı alana kadar fotoğraf çekemeyecekmiyim dahili kartı yokmubunların ekiyorum çekdiğim fotoğrafları bulamıyorum

Tarih: 23 Mayıs 2008, 20:01 - İp: 78.***.**6.192
mcgyver
mcgyver (üye)
İstanbul / Amatör

Maalesef yok CompactFlash tipi kart alman lazım.Tabii RAW fotoğraflar çekeceksen yada ardı ardına fotoğraflar çekeceksen alacağın kartın özelliği yani yazma hızı,okuma hızı da önemli.Bu nedenle Sandiskin ultra,extreme II,extreme III ve hatta IV kartları var çeşitli hızlarda eh tabii direkt kameradan da atabilirsin fotoları ama daha hızlı olsun diye bir de kart okuyucu alman gerekecek

Tarih: 23 Mayıs 2008, 23:06 - İp: 80.***.**7.206
batarya1
batarya1 (üye)
Şanlıurfa / Amatör

Evet compact flash bir kart aldım kingston un .Fotoğraf makinesi ve bu kartlar dan satan bir satıcı virüs korumalı olan kartlardan almamı yoksa diğerleri makineyi bozar falan dedi sadece virüs korumalı olan kartardan almamı söyledi adama pek güvenemedim elinde sadece virüs korumalı dediği kartlar dan vardı .Satmak için söylüyor alabilir diye düşündümde
Acaba gerçeklik payı varmı kingston un 1GB lik kartını aldım 35 ytl ye acaba bişe olurmu bilen varmı makineyi yeni aldımda korkuyorum

Tarih: 25 Mayıs 2008, 22:03 - İp: 78.***.**6.76
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

sandisk extreme 3 serisi bir kart işinizi layıkıyla görür.
extreme 4 de olabilir ama 400d onun yazma hızına erişemeyeceğinden boşa para harcamış olursunuz.

Tarih: 26 Mayıs 2008, 01:24 - İp: 88.***.**8.193
  • 1