forzaburak
forzaburak (üye)
Rize / Doğa Fotoğrafçısı

Yetenek Sınavı İle Fotoğrafçılık ?

yetenek sınavı ile fotoğrafçılık okumal...bu konuda herhangi bir bilgisi olan varmı.. yani ne gibi sorular soruluyor veya neler isteniyyor...

Tarih: 14 Mart 2005, 17:58 - İp: yok
ercii
ercii (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

ben 2002 ve 2003 de D.E.Ü. nde sınavlara girdim.ilk olarak genel kültür sınavı adı altında sınava girdik.yaklaşık yüz sorudan altı veya yedi tanesi fotğrafçılIkla ilgiliydi diğerleri sinema ,tiyatro ,kitaplar kısacası sanatın bütün dalları.bunun yanında tarih ve sosyoloji sorularıda karşına çıkacaktır.bunu geçersen verecekleri konu üzerine portfolyo hazırlıcaksın.daha sonra mülakata giriyosun.hazırladığın portfolyonun savunmasını yapıcaksın.bununla beraber sana verecekleri manual bir makineyle çekim yapıcaksın okulun içinde.tümbunları geçersen şanslı onbeş kişiden biri olursun.evet bu bölüm sadece onbeş kişi alıyo.gözün korkmasın ben ikidefa girdim kazanamamın nedeni işimden dolayı sınava hazırlanmaya fırsatım olmadı.senin gibi fotoğrafa hevesli arkadaşlarıma yardımcı olmak isterim.hangi konuda olursa olsun ( [email protected]) dan soru sorabilirsin.yardımcı olmaya çalışırım.BAŞARILAR...

Tarih: 25 Mart 2005, 15:12 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

arkadaşlar "hiçbir baltaya sap olmadık bari fotoğrafçı olalım" diyenler bu sınava hiç girmesin derim çünkü şansları sıfır.

bilgi ve kültür düzeyi yüksek kişilere bu fırsat veriliyor.

Tarih: 25 Mart 2005, 18:51 - İp: yok
  • 1