kemali
kemali (üye)
Samsun / Amatör

Ya Eller Titriyorsa....

fotoğrafçılığa hobi olarak bakan bir kişi başarılı olmada el titremesinin önemini sorsa ne diyebiliriz...yetenek mi yoksa tecrübe mi?..doğuştan elleri az da olsa titreyen biri hep yanında tribot mu taşımalı? bu söylenenler kronik boyutta elleri titreyen hastaları kapsamadığını belirtmek isterim....sadece bir bakış açısı sunmak istedim...iyi bir fotoğrafçının elleri de bir cerrah hassasiyetinde mi olmalı....sizden gelen yorumlar bakalım nasıl?

Tarih: 26 Mart 2006, 16:21 - İp: yok
burakk
burakk (üye)
Batman / Meraklı

ben nasıl daha az titretirim diye deneme çekimleri yapıyorum faydasınıda gönrdüm
ayrıca sbait zemin aratışında bulunuyorum. Ayrıca bunula ilgili teknikler varmış mesela nefesini tut iki elinide iyice göğsüne yaklaştır gibi. Yani kendini geliştirmede yetenek kadar önemli

Tarih: 26 Mart 2006, 16:39 - İp: 85.***.**4.120
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

15 yaşlarımda Canon t90'ım vardı... lens hariç 800gr... onu tutarken haliyle titremede azalıyor.... enstantene ağırlıklı çekim yapmalısın... kullandığın makineyi yazmamışsın... imkanın oluyorsa 60 enstantene ve yukarısını seç....

Tarih: 26 Mart 2006, 16:50 - İp: 85.***.**7.74
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

Selamlar,

Sensörü küçük makineler de 80 milimden sonra sanıyorum çok az kişi titretmeden fotoğraf çekebilir..Ben titretmiyorum diyen sınıftan biri olduğumdan , ne kadar yanıldığımı anlamış vaziyetteyim. Özellikle monopod aldıkttan sonra ,artık normal ışkta bile eğer zoom kullanacaksam ayak kullanmayı tercih ediyorum.Sanırım yaş kemale erince, makina sarsıntısı da artıyor.. Monopod ile diğer iki yak olmayı becerebilirseniz sorun büyük çoğunlukla kalkıyor ve çok da keyiflidir kullanması.Tavsiyem joistik olmasıdır..Hem refleks olarak çok hızlı olabiliyorsunuz, hem de tripod gibi fazla göze batmıyor, iyi bir tane alırsanız saldırılara karşı da kullanabilirsinizHAtta iyi baston da olur..

Tarih: 27 Mart 2006, 07:47 - İp: 85.***.**5.207
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Makinenin IS özelliğinin olması bir nebze olsun titreme sorununu giderir....

Tarih: 27 Mart 2006, 10:59 - İp: 85.***.**1.80
  • 1