eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Vizore Hangi Gozunuzle Bakiyorsunz?

arkadaslar uzun zamandir merak ediyordum bunu, fotograf cekerken vizore hangi gozunuzle bakiyorsunuz? bunun dogru ya da yanlis olani var midir? ben sol gozumle bakiyorum ama cevremdeki cogu kisi sag kullaniyor

Tarih: 4 Ekim 2006, 01:03 - İp: 81.***.**7.8
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

- ''Vizore Hangi Gozunuzle Bakiyorsunz'' konusuna açıklama getiren arkadaşlara teşekkür etmeyip, konuyu birdaha gözden geçirmelerini rica ediyorum. -azrael-

bu cümlede bir anlam bozuğukluğumu var yoksa ifade bozukluğumu?.. eğer ikiside yoksa bence bir fikir bozukluğu var

Tarih: 6 Ekim 2006, 12:22 - İp: 81.***.**3.156
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

"ayrıca 100 metreyi aslında ben koşmuyorum..
bi kaç adam tuttum onlara koşturuyorum.. emri vermem bir saniyenin altında sürüyor. "

Tabi mumkundur ben koşmayı tercih edenlerdenim. Sizinki biraz karpuz buyutmeye dayalı.

Tarih: 6 Ekim 2006, 13:09 - İp: 88.***.**5.36
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

yok yok.. öyle değil karpuz falan.. hiç ilgisi yok..
maksat zaman kazanmak.. vakit nakit olayı...
1 adam yüz metreyi 10 saniyede koşacağına
10 adam yüz metreyi 1 saniyede koşsun...

Tarih: 6 Ekim 2006, 13:18 - İp: 81.***.**3.156
miracle75
miracle75 (üye)
İstanbul / Amatör

Yine topic kendini aşmış bakıyorumda..konu yine sarkıp süper espriler havada uçuşmaya başlamış.. valla ben normalde LCD den vizöre bakıyorum..
microlardada sağ gözümle bakıyorum..
gönül gözümle bakarım
ben bakmam parayla tutup baktırırım
diyen arkadaşlar..biraz emek sarfedin canım böyle olmaz bu işler
evet gelelim olayın bilimsel boyutuna..

size küçük bir test...

iki gözünüzde açık olarak elinize bir kalem alın
ve kalemin tepesiyle kendinize bir hedef belirleyin
gözlerinizden sırasıyla birini kapatarak
önce sağ sonra sol gözünüzle hedefinize bakın
eğer hangi gözünüzde kalem daha az yer değiştiriyorsa..
dengeleyici ve yönetici gözünüz o gözünüz sayılıyor..
ve insanlar sağ ve sol beyninli olarak ikiye ayrılıyor..
bilindiği gibi dünyada solaklık genini halen nereden ve oluştuğu bilimde muallakta..

yani kısaca siz hangi gözünüzü kullanıyorsanız teorik olarak beyninizin o bölümünü daha çok kullanıyorsunuz demek..

BİLGİLERİNİZE..

Tarih: 6 Ekim 2006, 13:20 - İp: 213.***.**4.166
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

sevgili miracle hanım..

ben o dediginiz yontemi uygulamay calıştım. Yalnız kalemin ucuna bizim caycıyı hizaladım. O da bana "noluyor lan gözüne bişey mi kaçtı" filan diyince piskolojik olarak yıkıldım resmen. Koptum yani.

Yinede izlenimime gore. Bendeki mesafeler nedense eşit. Sanırım biraz onceki dediginiz yontemi siz uydurdunuz.

Sağ beyin ve sol beyin olayı ise benim anlamadıgım bri konu. Bende ikiside cok iyi çalışıyor.

Rekomet

10 adam 10 ayrı yerde koşsa daha mantıklı değilmi. Hem istikrar saglanmış olur.

Tarih: 6 Ekim 2006, 13:26 - İp: 88.***.**5.36
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili miracle hanım..
Amcamın kızı Murat ile selamlaşırken yanlışlıkla dudak dudağa değdik.. gebelik testi yapmama gerek yok dimi..
pardon ben bunu güzin ablaya yazcaktım heralde nişan gözümü şaşırında hedefte şapıtmışım.
Askerde de aynı şey olurdu.. tüfeği sağ omzuma dayayım gez gör gel arpaçık yaparken sol gözümü kullanırken zorluk çekerdim..

konrast.. dağıtmayalım abicim lüzumsuz yere dağıtmayalım toplu bi yerde olsun.. tebdili mekan ... yataş ve istikbal.. .(mesajlarıma reklam alıyorum)

Tarih: 6 Ekim 2006, 13:45 - İp: 81.***.**3.156
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Miracle hanım.

Dediklerinizi denedim.

Sağ ve sol göz arasında fark yok ben bulamadım.

Komşuları çağırdım onlarda aradılar bulamadılar.

Kalem hep aynı yerde. milim değişmiyor.

Bende sizler gibi sağ ve sol diye iki beyin yok sanırım.

O halde Yekpare benim beyin.Solak olmadığımıda belirteyim bu arada.Bende ne geni var acaba?

Tarih: 6 Ekim 2006, 14:09 - İp: 213.***.**1.5
by_phtogpr
by_phtogpr (üye)
İzmir / Amatör

Efenim sizin o gen var ya o gen mutasyona uğramış.X-men tipi bir kahramansınız siz artık kim tutar sizi özelliğinizi kullanın

Tarih: 6 Ekim 2006, 15:11 - İp: 85.***.**8.241
miracle75
miracle75 (üye)
İstanbul / Amatör

allah allah yaaa
işim gücüm yok size bilimsel araştırma uydurucam..olduuu
dediğim şey kesinlikle doğru bir istatistiktir..
tatarbey
kontrast
rokomet ayrılmaz üçlü
demekki siz üstün insanlarsınız ki beyninizin her iki lopu (ki kesin öyledir) aynı çalışıyor
demekki dünyada %2 lik bir kısma giriyorsunuz..hele kontras hele koretmen ayy rokomet..By_phtogpr dediği gibi mutantmısınız nesiniz anlamadım

Tarih: 6 Ekim 2006, 18:15 - İp: 213.***.**4.166
citlembik
citlembik (üye)
Ankara / Amatör

ben de solak değilim ama sol gözümle bakıyorum..açıklamalarıda okuyunca ikna oldum benim nişan gözüm sol..
ama makinaya vizörden bakmıyorum görüntülü olduğu için görüntülü çekiyorum..dijital kullanmayı seviyorum ama eski makinaların yerini tutmuyor..

Tarih: 6 Ekim 2006, 19:10 - İp: 85.***.**6.134