eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Vizore Hangi Gozunuzle Bakiyorsunz?

arkadaslar uzun zamandir merak ediyordum bunu, fotograf cekerken vizore hangi gozunuzle bakiyorsunuz? bunun dogru ya da yanlis olani var midir? ben sol gozumle bakiyorum ama cevremdeki cogu kisi sag kullaniyor

Tarih: 4 Ekim 2006, 01:03 - İp: 81.***.**7.8
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

AS sendende hicbisey kaçmıyor yani. Nolacak sanki haber fotografıcısı yazınca diplomamı isteyeceksiniz alla alla..

Tarih: 4 Ekim 2006, 12:24 - İp: 88.***.**8.230
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

ben sağ gözümle bakıyorum. bunun nedeni çok basit, benim sol gözüm şifreli cine5 gibi görür, ileri derecede bozuktur.

Tarih: 4 Ekim 2006, 12:29 - İp: 81.***.**6.23
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Diplomaya gerek yok Kontrast Irak tan veya Lübnan dan bir kaç foto da eklesen olur.
Amaç işin aslını öğrenmek.

Tarih: 4 Ekim 2006, 12:31 - İp: 81.***.**2.142
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

nerde o eski cine5 şifrelerin tadı. Şimdi herşey zaten xxx.com

Tarih: 4 Ekim 2006, 12:32 - İp: 88.***.**8.230
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

kontras yaptigim hesaplamalara gore sen sag gozunu kullanirsan o kocaman burnun kurma koluna takilir.
kalite fotograf meselesine gelince karari halkin vicdanina birakiyorum

Tarih: 4 Ekim 2006, 12:35 - İp: 81.***.**7.8
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Kontrast,

Askerde senin eline G3 vermemisler herhalde, guvenemediler mi ne, her iki elinle de kullanabilirsin, sa-g-lak, solak ayrimi yok.

Walla tarif ettigim yontemi nasil olupda uygulayamadigin hakkinda spekulasyon yapmak istemiyorum, sonsuz secenek var cunku. En iyisi ben sana duymak istedigini soyleyeyim de mesele kapansin:

Sen dogustan zeki ve yetenekli birisin.

Walla ben sol gozumu dayiyorum vizore,uzerinize iyilik afiyet, burnum pek kibar degildir, LCD silmek zorunda kaliyorum herseferinde. Bu dunya sa-g-laklarin ve kibar burunlularin dunyasi, yapacak birsey yok.

Tarih: 4 Ekim 2006, 12:44 - İp: 85.***.**1.89
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Antika..

Askerde nizamiyet önemli. Herkes çapraz duruşta silah taşırken içlerinden birininki sola dogru tutulmaz.

G3 verdiler elimize ama solla kullanıldgını bilemedik.

Zaten solak değilim ben. Sadece gozlerim solak.

Eray avatar fotografın nerde. Nerdeyse objektife yapışan burnunu gormek istedi gozlerim ama silmişin. Ne uyanıksın sen ..

EVet şimdi bi rkonuda anlaştığımıza gore mesele hallolur. Ben doğuştan yetenekli ve zeki olduguma gore hem sağ hem sol kullanabilirim. Hem kamera hem fotograf cekimi yapabiliyoruz.

Ayrıca 100 metreyi 12 saniyede filan koşabiliyorum.

Tarih: 4 Ekim 2006, 12:54 - İp: 88.***.**8.230
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

As dun kaçırılan ucaktaydım ama fotograf makinası ucagın penceresinden bakarken düştü. O yuzden kanıtlayamıcam. Bi sure daha gecmesi lazım. Bu arada izmir den gecerken düşmüştü makina d80 bulan olursa kanun yada insaniyet namına belediyeye gotürmelerini rica ederim.

Tarih: 4 Ekim 2006, 12:58 - İp: 88.***.**8.230
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

AAA, kontrast,
halen buralardaymış
biz gitti biliyorduk, bol keseden atıyorduk
sanırım gitmekten vazgeçerek gidemeeeeeezzzz, gidemeeeeeezzzzzz diyenleri hatlı çıkarmak istedi.

Tarih: 4 Ekim 2006, 13:29 - İp: 88.***.**2.113
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Sağ gözümle bakarım..
Sağlakım antika ve burnum ihtişamlı vede heybetli.. en sevdiğim organım burnum. hiç şikayet etmiyorum.. yani foto çekiminde burnumdan şikayet etmeye tevessül bile etmem direk foto olayını onuturum makinayı toprağa gömerim.. o kadarda burunumun fanatiğiyim.. canım burnum benim.. ayrıca ben daha zekiyim. yüz metreyide 11 saniyede koşarım..

Tarih: 4 Ekim 2006, 13:40 - İp: 81.***.**3.156