mahmutm.
mahmutm. (üye)
Muğla / Doğa Fotoğrafçısı

Ustalardan Bir Yorum/öneri Bekliyorum

Henüz fotoğraf çekme konusunda pek fazla tecrübem olmadığı için bu işten anlayan birilerinden yorum almanın bana yara sağlayacağını düşündüm. Sizce bu fotoğrafta neler eksik veya neler düzgün?

http://www.flickr.com/photos/63606413@N05/5790567351/in/photostream/lightbox/

#mahmutm.' tarafından 02.06.2011 21:28:06 tarihinde düzenlendi.

#mahmutm.' tarafından 02.06.2011 21:29:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Haziran 2011, 21:11 - İp: 88.***.**5.5
coldsun
coldsun (üye)
Bursa / Amatör

Eksiklerden birisi şu..

Çiçeğin tamamını yani sarı yaprakların tamamını fotolaman gerekli.Yarım kalmışlar.Deklanşör'e basmadan önce onu iyi ayarlaman gerekiyor. Ekranı ortalat ve tamamı ekranın içinde olsun.

Tarih: 2 Haziran 2011, 21:41 - İp: 85.***.**4.205
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ısık patlamış direk bir ısık vermekten kacın, cicek fotografı cekeceksen üstten degil, yataya yakın daha capraz bir acıdan cekmen daha iyi kadrajlar verir

Tarih: 3 Haziran 2011, 00:41 - İp: 88.***.**8.140
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Original bir calisma dusundu isen hersey normal bu fotografda aslinda.Ama normal olmasi gereken , isiklandirmasi ile kadraji ile standartlar icinde bir cekim yapmak istedi isen yukaridaki arkadaslarin aciklamalarina katiliyorum.

Fotografciliktaki kurallar aslinda kisinin zevk ve becerilerine gore esneklik kazanabilir.

Standart sinirlar icinde olmayan original eserlerin,herkesin standart kurallar icinde cektigi fotograflardan daha cok ilgi cektikleri ve kisinin imzasini tasidiklarida unutulmamalidir.

O yuzden siz goz zevkinize hos gelen ve once kendinizi tatmin edecek fotograflar cekmeyi amac edinin.Eger bu isi profesyonellige dokup baskalarinin zevkini yansitacaksanizda,standart kurallarin geregini yerine getirmeniz tabiki dogru bir yaklasim olacaktir...

Tarih: 3 Haziran 2011, 02:34 - İp: 221.***.**3.132
mahmutm.
mahmutm. (üye)
Muğla / Doğa Fotoğrafçısı

Yorumlarınız için çok teşekkür ettim

Tarih: 3 Haziran 2011, 07:00 - İp: 88.***.**5.5
  • 1