ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Turistik Bölgelerdeki Fotoğrafçılar

Bu yaz antalyadaydım, çektiğim fotoğrafları bastırmak istedim bana 10x15 baskı için 600.000, 13x18 için 750.000 fiyat verdiler.

Ben de fotoğrafları bastırmadan CD'ye kaydettireyim, istanbula döneünce bastırırım dedim ama fotoğrafları CD'ye yazmak için kimi yerlerde 10 milyon kimi yerlerde 7 milyon istediler. Ben en ucuzu olan 7 milyona 3-4 tane cd yazdırdım.

Halbuki boş CD'nin fiyatı 250.000, Nero'dan 2 tık yapmaya da 750.000 versek en fazla 1 milyon olması lazım. Ama ordaki bütün fotoğrafçılar kartel kurup adam kazıklıyor!

Siz siz olun güneye giderken yanınızda yüksek bytelı kartlar(mesela 1 gb) ve yedek kartler bulundurun.

Tarih: 1 Eylül 2004, 23:44 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Sn. Ohara size katılıyorum , bilemediniz 2 veya 2,5 milyon olsun .. İnternet Cafee lerden birinde deneseydiniz belki daha düşük fiyat verirlerdi... Paylaştığınız için teşekkürler.

Ucuz 2ci el bir laptop'mu alsak acaba )

Tarih: 2 Eylül 2004, 05:14 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

kusura bakmayın.. ama tam oharaaa olmuş..

Tarih: 2 Eylül 2004, 10:47 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

bu oneriyi yaparken hic dusundunuzmu?
1gb kacpara?
kackere cd yazdirirsam bu paraya denk gelir?
kackere cd ye fotograf yazdirmam gerekiyor?
komik cok komik bir oneri.
pire icin yorgen boyle yakilir.

Tarih: 17 Eylül 2004, 12:09 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Fethiyede 2 milyona internet cafede hallediyordum . 2 milyonda bilgisayar başında 2 saat oturduğum için. Yoksa 500.000 nede çıkabilmek mümkün.
Kuşadasında fiyat 4 milyona çıktı. Buda sadece çekim parası.. bilgisayar başına oturmak yok bile.
Yine kuşadasında başka bi yerde 1.5 milyona buldum.
diğer yerler hakkında bir fikrim yok.

arkadaşlar laptop değilde usb kablosunu ve driverlarını yanınızda taşıyın net cafeden halledin.

Tarih: 17 Eylül 2004, 13:32 - İp: yok
gezgin
gezgin (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

piyasada 200-300 dolara cepte taşınabilir 20-30-40-60-80GB'lık depolama aygıtları satılıyor. hafıza kartınızı cihazın yuvasına takıyorsunuz, tek düğmeye basarak karttaki bilgileri içerisinde bulunan laptop harddiskine depoluyor.

Tarih: 18 Eylül 2004, 03:09 - İp: yok
  • 1