unaccept
unaccept (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Sizce Başlamalı Mıyım?

Merhabalar, ben çalışan biriyim. henüz 20 yaşındayım ve asosyal biriyimdir. Çünkü bir takım özel sorunlarım var. Ama sıkıldım ve bir şeyler denemek yapmak istiyorum.
Aklıma ya enstruman yada fotoğraf ve tasarim geldi. Aslında Photoshop eğitimi alıyordum ve ilgim vardi ama bırakmak zorunda kaldım ve öylece kaldı.
Her neyse asosyalleğime ve işten fırsat bulubilince gidebilmek üzere halk eğitim kurslarına vs. gitmemi önerir misniiz? veya öneri ve görüşleriniz nedir?

Tarih: 23 Ocak 2014, 00:51 - İp: 88.***.**4.115
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

tabii ki öneririm. Fotoğraf sanat derneklerini de deneyebilirsin. Tasarım okulları, aşçılık okulları, moda okulları gibi şeyleri de deneyebilirsin.

Hemen ara kayıt ol sabahtan

Tarih: 23 Ocak 2014, 03:30 - İp: 85.***.**7.20
unaccept
unaccept (üye)
Yurtdışı / Meraklı

sayın mavi izci burada hem var. ve fotoğraf çekme kursu iyi olur mu? hayır çevrede bir şey öğretmiyorlar, olmuyor falan diyorlar.

Tarih: 23 Ocak 2014, 09:22 - İp: 212.***.**0.20
tomaydin
tomaydin (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba

açıkçası benim de durum biraz sizinkine benziyordu
çocukluğumdan beri bazı müzik aletlerini çalıyordum
ama ben de asosyalliğe meyilli olduğum için onları da genelde tak başıma kendime çalardım
sonrasında sıkılmışlığa çare amaçlı doğa yürüyüşlerine başladım
bu yürüyüşlerin en (bence) iyi yönü hem bir grupla yürümek zorundasınız,
hem de o grup içinde (doğada olduğunuz için) çok sosyalleşmek zorunda kalmıyorsunuz. yani kalabalık içinde istediğiniz kadar sosyalleşip istediğiniz kadar yalnız kalabiliyorsunuz ki bu benim için önemliydi. çünkü bir grubun içindeki diğer insanlar tarafından muhabbete veya şamataya zorlanmayı hiç sevmem .
orada birçok insanla tanışıp kafayı dağıtmayı başardım
o ilk kapı öylece açılmış olduktan sonra
olaya (böcek merakı kaynaklı) fotograf dahil oldu

şimdi hem yürüyüşlere gidiyorum
hem fotograf çekiyorum
hem hafif sosyalleştim
hem de istediğim zaman yalnız kalabiliyorum

Tarih: 25 Ocak 2014, 13:54 - İp: 78.***.**6.103
  • 1