gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Şak Şak Alamıyorum Neden?

Evet bugün karar verdim arkadaşlar kendi nickimi bırakıp,bir bayan ismiyle siteye tekrar üye olacagım.Birde yanına süper bir portfolyo,ve avatar olay tamamdır.Zaten iyi fotoyada gerek yok,Allah yürü yaa kulum diyecektir.

Tarih: 13 Kasım 2007, 17:28 - İp: 85.***.**7.123
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Merhaba Mehmet Bey,ilk önce dil bilgisi konusunda verdiğiniz dersten çok memnun kaldım.Bu konuda teşekkürlerimi bir borç bilirim.
İlk başlardan evet alkışladım,ama sonra beğeni ve yorum arasındaki o ince çizgiyi fark ettim ve hatamı anlayıp kendimce düzeltme yaptım.
Hoşuma giden fotoların altına tebrikle.(beğenidir yorum olamaz.)İfadesini her defasında iliştirdim.Kendimce hatasını nacizane görebildiğim fotolarada eleştirimi yazdım.
Gönül isterdiki kimin ne imla hatası yapmış ne yapmamış ona bakılmasından çok genel olarak fotolara eleştiri yapılması idi.Selamlar.

Tarih: 14 Kasım 2007, 09:39 - İp: 85.***.**7.148
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Merhaba Hüseyin Bey,elbetteki kalite konuşur.İşte burada ifade etmeye çalıştığım şey kötü fotolar nasıl kaliteli hale gelir.Sizler gibi ustalarımızdan alacağımız bir şeyler olmalı.
Uzun sözün kısası sende çek abiçim seninde olur demek...Bilemiyorum.
Selamlar.

Tarih: 14 Kasım 2007, 09:54 - İp: 85.***.**7.148
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

bu konuyel ilgili haftada en az iki konu acıldıgı icin öyle bir mesaj yazdım. Söylenmeyen kalmadı. Bilmiyorum.

Tarih: 14 Kasım 2007, 10:00 - İp: 212.***.**9.194
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

bol bol fotoğraf çekin beğendiklerinizi eleyip ekleyin
eklemeden önce denemeler yapın
kontrast renk doyumu ile farklılık yaratın
beğendiğiniz fotolara yorum yazmaktan kaçınmayın
gelen yorum sayısı her ne kadar insanı mutlu etsede yorum sayısı kaygısından ziyade fotoğraf çekmenin keyfini yaşayın

gerisini de boşverin gitsin...

Tarih: 14 Kasım 2007, 10:05 - İp: 81.***.**3.185
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Burada bu mantalite devam ettiği sürece bu tür topikleri mutlaka birileri açacaktır.Ben şunu anladımki bu konuyla ilgili hiç bir şey değişmez.
Demekki fotoğraf kendi kendine öğrenilen bir sanat.Bunun bileni ve ustalığı yok.İyi bir slr makine satın alabilen her kişi fotocu.

Tarih: 14 Kasım 2007, 10:18 - İp: 85.***.**7.148
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

makine öneml ama o kadar da değil
gerçekten usta dediğimiz kaç kişiyle konuştuysam aynı şeyi söyledi

daha dün profesyonel anlamda reklam ve sanayi fotoğrafçılığı yapan biri ile konuştum nasıl gidiyor fotoğrafçılığa devammı dedi
makinem iyi değil ama yapıyoruz bişeyler deyince
makineyi boşver göz gönül ve teknik önemli diyor
evet aslında haklılar

slr ın en babası olsa görmeyince makine napsın...

Tarih: 14 Kasım 2007, 10:27 - İp: 81.***.**3.185
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Haklısın Atakan.

Tarih: 14 Kasım 2007, 10:31 - İp: 85.***.**7.148
mustafaonur
mustafaonur (Objektif)
Ankara / Firma

Tamam şak şak bir yorum olamaz.(isteyen arkadaşlar var o ayrı)
Hiç olmamışta bir yorum olamaz.
Benim için yorum sayısı önemli değil.
Gaiji'nin yaptığı gibi sağlam bir yorum olsun tam olsun.
İnsanların kendilerini değiştirmeleri için yorum şarttır.
Ama bunu bilen insanlar yapabilir.
Şak şak yapıp geçenlerin çoğu fotoğraf çekmeyi biliyor
enstantane bilmez
diyafram bilmez
iso bilmez bu üçünün ilişkisini bilmez.
netliği makine yapar
e Sadece kompozisyon yaratıp denklanşöre basmayı herkes yapar.
Bunları bilmeyenden de yapıcı bir yorum beklemek abes olur.
Onun için sağlam olsun 3 tane olsun. ne gerek var şakşaklanmaya herkes biliyor kimin kim olduğunu.

Tarih: 14 Kasım 2007, 22:10 - İp: 85.***.**1.109
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

eğer fotoğrafçılığı öğrenmek istiyorum diyorsanız alın bir tane zenit, o sizi adam eder

yok övgü almak ego mu tatmin etmek istiyorum diyorsanız, e zaten bulmuşsunuz yolunu, herkesi şak şak layın, onlar da iade i şak şak a gelirler, öyle gider...

hasılı bu tarz sitelerde sağlıklı yorumların sayısı çok az oluyor, 1-2 sağlam yorum aldığında aslında yeterli görmek gerekir.bu yüzden derim ki gidin bir fotoğrafçılık klübüne yazılın, ifsak gibi, orada ustalarla etkileşime girin ve fotoğrafçı dostlar edinin...

sanal alem biraz ucuza kaçmak oluyor, yani bahsettiğiniz o fotoğraf dostluğu, eğitim için, biraz emek ve gerçek bir yaşam oratamı gerektiriyor...sanal alem de yorumlar da biraz sanala kaçıyor sanırım...

umarım anlatabilmişimdir düşüncelerimi, özetin özeti cümlelerimle...

Tarih: 14 Kasım 2007, 23:01 - İp: 88.***.**5.134
excalibur
excalibur (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

bir kaç defa karsılastım..

nette paylasılan fotografların %200 büyüdüğünde ne hale geldiğini halbuki 50 den fazla yorum almıs olan fotograflardı.

onu bırakın 30*40 baskıda ne hale geldiklerini

kriter burda 800*600 ebatındaki fotograf degil..burada sadece paylasıp aksamları vakit geciriyoruz o kadar..

eğer kriter arıyorsanız aşağıda linkini verdiğim siteye üye olun..
sitemizin 50 den fazla yorumlu fotograflarını gönderelim emin olun %80 i onaydan geçmeyecektir..

TIKLA

#excalibur' tarafından 21.11.2007 23:35:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Kasım 2007, 23:33 - İp: 78.***.**9.250