randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Rize'den Fragmanlar

Lazut hocadan esinlendim, forumda memleketten bir kaç görüntü paylaşayım dedim. Ama fotoğraflar muhtelif zamanlarda muhtelif yerlerde çekildiği için konuda bütünlük sağlama zorluğundan ötürü yazılı anlatım olmayacak. İnşallah önümüzdeki yaz daha iyilerini, yazılarıyla beraber getireceğim buraya.

Rize dediğiniz yeşildir, mavidir ama giriş fotoğrafı s/b dir. Huylu huyundan vazgeçmiyor işte

Denizine bile sis çöker memleketimin...

Tarih: 26 Şubat 2010, 12:45 - İp: 88.***.**0.20
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hocam yazamandım kaç gündür , klasörlere de bakamadım. grip fena sardı bugün biraz daha iyiyim..

ayder'den başka fotoğrafım yok malesef pek estetiği de kalmamış gerçi ayder'in. her taraf tel, her taraf şantiye olmuş anca daha yukarılara, kavrun'lara çıkılırsa estetik fotoğraflar alınabilir. benim taka oralara çıkar mı hiç bilmiyorum.. inşallah önümüzdeki yaz diyeyim..

Tarih: 8 Mart 2010, 20:54 - İp: 88.***.**9.224
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

ben bunları neden yen, gördüm acaba ??
Bayıldım fotograflara CİNAS'ım, Rize'yi evimize getirdin sağol valla...
Anneme de gösterdim, evleri, kraker yiyen yaramaz koçu....

Elllllerine sağlıkkkk....

Tarih: 5 Mayıs 2010, 12:39 - İp: 78.***.**3.203
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

desi, beğendiğine sevindim, teşekkür ederim.

keçi demişken:

#cinascinas' tarafından 06.05.2010 16:52:10 tarihinde düzenlendi.

#cinascinas' tarafından 30.07.2010 11:38:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Mayıs 2010, 16:51 - İp: 81.***.**9.151
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kavrun'dan kaçkar..

burası şenyuva köprüsü ekte köprü hakkında bilgi var; tıklayın

bu köprü de yine çamlıhemşin'de şenyuva köprüsünün biraz daha aşağısındaki bir taş köprü. bir çok açı denedim ama her trafı ağaçlarla kaplı olduğu için anca bu şekilde görüntü alabildim. ve hakkında bir bilgi, tabela vs. yok malesef.

#cinascinas' tarafından 30.07.2010 11:57:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Temmuz 2010, 11:55 - İp: 88.***.**9.87
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Kavrun'dan..

Ayder'de günlük yaşamdan..

Ayder

Günnaz teyze.. "Beni çekiyorlar resmimi internete koyuyorlar zaten" diyor

Kavrun'dan.

Kavrun'dan..

Zİlkale.. burada uzak/yakın bir çok açıdan daha fazla fotoğraf çektim ama hazırlayamadım. hazırlayınca eklerim.. Zilkale hakkında bilgi için;
tıklayın

Tarih: 30 Temmuz 2010, 12:09 - İp: 88.***.**9.87
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Kavrun'dan Kaçkar..

Avusor'dan..

Kavrun..

Kavrun.

Kavrun'dan Kaçkar..

Tarih: 30 Temmuz 2010, 12:17 - İp: 88.***.**9.87
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

çok güzel fotoğraflar..
içimin yağları eridi
oraların atmosferini soludum sanki..

ne güzel mekanlar..
karadenuzlu olasum celmuştur daaa

ellerine emeklerine sağlık sevgili cinas

Tarih: 30 Temmuz 2010, 16:35 - İp: 85.***.**4.68
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bende çok beğendim fotoğrafları. hatta bazılarına hayretle bakakaldım. çünkü çok güzeldiler.

ama bir konuda hala tereddütteyim. bu analog işinde accık ne çıkarsa bahtınıza olayı hala değişmedi diye düşünüyorum.

neden böyle düşünüyorum? mesela, şu fotoğraf çok gerçek dışı çıkmış. http://j.imagehost.org/0551/k_1.jpg
ama diğer yandan şu fotoğraf çok gerçekçi çıkmış. http://h.imagehost.org/0420/k_6.jpg

bunları bilerek yapmadığınızı biliyorum. analogda zaten kaç tane parametreye müdahale şansınız varki? haksız mıyım?

işte bu iki fotoğrafın arasındaki fark belli. çk farklı. ben bu konuda hala tedirginim. analoğu denemek istiyorum ama örnek gösterilirken birbirinden okadar farklı fotoğraflar çıkıyorki ortaya, acaba denemesemmi diyede düşünmüyor değilim hani.
ama çok keskin renklere sahip olduğu gerçeğini asla inkar edemem.

insan korkuyor bu analoğun sağı solu belli olmuyor diye

düşünsenize ben onca yer gezmişim, onca fotoğraf çekmişim hepside çok farklı çıkmış. am bir sinir krizi geçirme anı olurdu ozaman

Tarih: 30 Temmuz 2010, 22:18 - İp: 78.***.**2.13
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

panc, transfer edelim seni buraya hem zaten burada bir bacın var, sen de %50 karadenizli sayılırsın, keza karadeniz şiven ondan iyi şaka bir yana bunu etüd sayıyorum zaten ilk kez gittim. biliyorum bir gün geleceksiniz. akşam orada kalıp sabah şafakla beraber yollara düşeceğiz beraber teşekkür ederim mustafa, selamlar sana...

remi, seçtiğin örnek fotoğraflardan biri dijital o gerçek dışı olduğunu düşünüp "bunu bilelerek yapmadınız" dediğin fotoğraf da bilerek o hale getirildi. ama isteyerek değil. aceleye geldi biraz..

evet insan korkuyor ne çıkacak diye. daha doğrusu çıkacak mı diye.. o da bu işin heyecanı işte.. ama şimdiye kadar analogda pek hayal kırıklığına uğramadım desem yeridir.. mesela bu fotoğrafların çoğunun reprodüksiyonunu çekmiştim dijitalle filmlerin yanma ihtimaline karşı. onlar fena çıkmış, dış mekanda güneş yansımasından dolayı lcd ekrandan tam görememiştim fotoğrafları. iyi pozlanabilmiş bir kaç tane var sadece. bir yerde hata yaptım ama.. sağolasın remi, selamlar...

Tarih: 31 Temmuz 2010, 11:31 - İp: 78.***.**2.74