excalibur
excalibur (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

Panorama Türkiye

Ne zamandır aklımdaydı 170619 üye.. toplamda'da bir o kadar makina hatta bazılarında iki hatta üç tane ve bolca tecisat.. iyi fotoğrtafçıların olduğu bir sitedeyim.. 82 güzel ilimiz ve bu güzel illerimizde yaşayan iyi fotografcılar...peki ne çekiyoruz ? herşey.....

toplanıp bir proje yapsak adınada NETFOTOGRAF TÜRKİYE desek..

hayalimde bir kitap var.. TÜRKİYE PANORAMASI bunu 5 kişilik bir ekiple yapmak bile cok külfetli zor ve maliyetli bir proje neden el birliğiyle hepimiz yapmıyoruz.. ? makinamızmı yok ? çekmesinimi bilmiyoruz ? bu potansiyelin bizlerde var oldugunu düşünüyorum..
sadece onu açığa çıkarmak gerekiyor..aklımdaki fikir şu arkadaslar

82 ilin o ili bakar bakmaz anlattığı net.ve iyi çekilmiş panoramalarını bir yerde birleştirmek..ve çıkan bu eser hepimizin eseri olacak..

tabiki bu benim fikrim her ili kapsayan baska projelerde olabilir yeterki hepimizin emeğini bir yerde birleştirelim bu panoramalar olmazda her ilin tanınmış heykelleri olur veya baska bi fikir...FATİH DEMİRHAN kültür mirası için çok uğraştı ama olmadı bir sürü eksik var hala o katogoride birde ben deneyeyim birde ben umutlanayım diyorum.. gelin hep beraber bi kitap bir proje bir sergi olsun bu sergi türkiye sergisi olsun..fotografcıların ..bizim sergimiz olsun..amatör ruhla..iyi fotograflarla..

ne dersiniz NETFOTOGRAF TÜRKİYE projesi olurmu ? yoksa 10 ilden sonra fotograf bitermi ?

AFYONKARAHİSAR

ÇANAKKALE

ESKİŞEHİR

AFYONKARAHİSAR

Eğer bu proje olacaksa fotograflar cok dikkatli kadrajlanmalı yukarıdaki fotograflardan sadece bir tanesi şehri tam anlamıyla tanıtıyor belge niteliğinde..en alttaki afyonkarahisar fotografı..

eskişehirin hıdırlık tepesinden tüm şehri almış kadrajı var ama ne şehir belli nede o şehri belirten bir obje var kadrajın içinde..çanakkale fotografı çanakkale oldugunu gösteriyor fakar şehir yok..ilk afyonkarahisar fotografı gece çekilmiş ve afyonu görmeyen kişilerin şehri fotografta detaylı incelemesine imkan yok..bu fotgoraflardan sadece işe yarayabilecek bir fotgoraf kalıyor en alttaki afyonkarahisar fotografı hem şehir hemde o şehri tanımamızı sağlayan ve konuyu tamamlayan karahisar kaleside kadrajda..
çekilecek fotografların bu bakış açısıyla çekilmesi gerekiyor..olmayacak şeyler değil..sadece biraz çaba gerekli

#excalibur' tarafından 08.03.2010 21:17:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ekim 2009, 19:46 - İp: 78.***.**4.182
istaka35
istaka35 (üye)
İzmir / Amatör

Hocam 81 ilden sonra...84 ilimiz diyorsunuz Kerkük,Girne,Magusa falan mı ?

Tarih: 8 Mart 2010, 21:13 - İp: 78.***.**0.182
excalibur
excalibur (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

kktc de dahil ıstaka abim bize baglı diye düsünüyorum umarım orlardanda fotograf gelir

Tarih: 8 Mart 2010, 21:18 - İp: 78.***.**2.95
batur_turk
batur_turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

istaka ağabeğim inşallah 82 Kerkük - 83 Musul - 84 On iki ada ..... Hayırlısıyla bu günleride göreceğiz... Oradan fotoğraf gelse kabul olunmuyor mu bu da aklımda kaldı ?

Tarih: 9 Mart 2010, 20:56 - İp: 88.***.**7.164
sinnux
sinnux (üye)
Bursa / Meraklı

Çok güzel proje makineyi yakında alacağım. Panorama çekmeyi öğrenip hemen yüklerim Bursa'dayım. Çatıdan Uludağ çok güzel gözüküyor.

Tarih: 14 Nisan 2010, 23:10 - İp: 78.***.**6.193
emre671980
emre671980 (üye)
Ankara / Amatör

afyon karahisar mükemmel gözküyor

Tarih: 15 Nisan 2010, 13:52 - İp: 78.***.**8.132
melihercan
melihercan (üye)
Kütahya / Meraklı

Bende Şanlıurfa'dan fotolar paylaşabilirim elimde yeterince döküman var.Balıklıgöl gece çekimleri falan.Balıklıgöl pek sakin olmadıgı için Panoromik çekimi gece yarısı yapabilirim.Onu da yapmak bu 1 hafta içerisinde olur herhalde.destekliyorum

Tarih: 21 Nisan 2010, 12:55 - İp: 78.***.**1.214
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Yapın tabii.

Tarih: 21 Nisan 2010, 21:45 - İp: 85.***.**7.77
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Değerli arkadaşlar, proje çok değerli bir çalışma olacak. Bir paylaşım sitesinin en güzel kullanımı olarak kendini gösterecek. Kişisel bir fikrimi paylaşmak istiyorum. Proje için bir son tarih belirlememiz gerekiyor, yoksa bu proje havada kalır bitmez. Bir yıl olur, bir buçuk yıl olur. Ama en azından ön bir tarih belirlemeliyiz, arkasından bu süre katılım ve paylaşıma göre uzatılabilir. Ayrıca proje başkanı olarak ta Yalçın Bey size çok iş düşüyor. Her ne kadar yaptığımız bu proje bir gönül işi olsa da, katılımcı arkadaşları kontrol etmek ve yönlendirmek size düşüyor. Ben şu anda yurtdışında yaşıyorum, eğer proje için bir bitim tarihi belirlersek, ben de bu proje için Türkiye'ye gelip çekim yapmak isterim.
Hepinize saygılar sunarım..

Tarih: 24 Nisan 2010, 07:18 - İp: 124.***.**7.118
muget
muget (üye)
Adana / Profesyonel Fotoğrafçı

çok güzel bir fikir ve beni çok heyecanlandırdı,ama henüz çok yeniyim,yeni bir fotoğraf makinası aldım ve kursa gidiyorum bu projede aranıza katılabilirmiyim. kendimi o kadar yeterli görmüyorum ama aranızda olmayı çok isterim

Tarih: 26 Nisan 2010, 10:42 - İp: 78.***.**8.149
nusi55
nusi55 (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

sevgili arkadasım...
konuya daha yeni vakıf oluyorum...
kusura bakma...
belkide sizler kadar bende istiyorum böyle bir kitapla meşkul olmak....
suan özel bir şirkette hayatımı idame ettirmek için çalışmak zorunda olduğum için bu günlerde biraz yoğunum...
yalnızca kitabınızda benim ismimede yer veririseniz cok sevinirim.
size fotoğraf yollarım. benim fotograflarıma bakıp karar verin.. katagori olarak size uygunsa... sisteme ilave etmediğim elimde panoramik fotoğraflar var.
size iyi çalışmalar...
mail yazarsanız sevinirim...

Tarih: 27 Nisan 2010, 16:20 - İp: 81.***.**0.12