anahtar
anahtar (üye)
İstanbul / Meraklı

Neyine Fotoğraf Çekmek

neden ki bu çırpınış. okulda öğle yemeği paralarından artanlarla fotoğraf çekmek.. neyine be koç. tamda yeni yeni başlıyorken iki fotoğrafı taratmak için cebindeki para bir buçuk lira eksik çıkınca aşağılanmak. neyine be koç senin fotoğraf çekmek neyine. satarsın bu fiyata olan ve yine de zorla aldığın zenitini beklersin üzerine çiçek koysunlar diye. oynamıyorum abi ben. tüm fotoğrafçılara başarılar. ne diyim. avazım da çıkmaz ki ağlasam.

Tarih: 5 Kasım 2007, 22:21 - İp: 88.***.**0.174
anahtar
anahtar (üye)
İstanbul / Meraklı

yazan herkese teşekkür ediyorum. bir an fotoğraf çekmekten vazgeçebileceğimi sanmışım yolun başındayım henüz ama haylice bi yürüyeceğimi biliyorum. sağolun dostlar..
he bir de fotoğrafçıya cevabım masasına 1,50 lira sadaka bırakmak oldu.

Tarih: 7 Kasım 2007, 21:27 - İp: 88.***.**1.186
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

200 milyar vermişsin 1.5 liranın lafını edyorsun deyip 5 lira atsaydın.
yada bosver iyi yapmıssın.

Tarih: 7 Kasım 2007, 21:32 - İp: 88.***.**1.21
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

sonra bagırmaya başlarlar işte fotografcılık ölüyomu bitiyomu evet sevgili meslektasım senin fotografcılıgın insanlıgın gibi ölüyor.şükür bizler daha cok ekmek yemegi düşünüyoruz..

Tarih: 8 Kasım 2007, 01:04 - İp: 88.***.**3.210
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sevgili anahtar ,şöyle de bir yol izleyebilirsin bu senin için daha mantıklı ve çözümcül olur,canın da sıkılmaz.Dijital baskı makineleri yıkanan filmi basmadan önce tararlar (normal ve yüksek çözünürlük seçenekleri de var) sen de filmi verirken taranan bu görüntüleri cd ye yazmalarını istersen çektiğin filmlerdeki görüntülerin dijital ortama aktarılmış olur,çok para da ödemezsin.Fotoğraf götürüp taratmağa gerek kalmaz...Fotoğraf çekmeyi de bırakma insanın kendini ifade edebilmesinin bir yolu da o.Fotoğraf güzel bir anlatım dilidir...(Benim de iki çocuğum üniversite son sınıfta okuyor nasreddin hocanın damdan düşme fıkrasında olduğu gibi seni çok da iyi anlıyorum)

#fotoasli' tarafından 09.11.2007 09:36:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Kasım 2007, 18:15 - İp: 88.***.**4.116
anahtar
anahtar (üye)
İstanbul / Meraklı

bi tane epson tarayıcı almayı düşünüyorum. film tarayanlardan. filmleri de sadece banyo ettirip kendim bilgisayra atıcam. geriye bakıyorum da şimdiye kadar harcadığım parayla 2. el bir D40 falan alabiiyordum gerçi öyle yapsaydım 5 ay sonra başlayacaktım. her şey iyi. sizler daha iyisiniz dostlar.

Tarih: 8 Kasım 2007, 20:52 - İp: 88.***.**6.112
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

anahtar,çektiğin zahmetleri"o kadar çok iyi anlıyorum ki"...mütevazi talebe harçlığıyla,ve büyük yanlış anlaşılmaları göze alarak,gönülde yeşeren bir sevgi...şu anda çektiğin zahmetler,dslr aldığın zaman daha çok işine yarayacak...profesyonel arkadaşlar,işin ekonomik tarafınıda izah etmişler..."pireye kızıp yorgan yakılmaz"demiş atalarımız...

Tarih: 8 Kasım 2007, 21:10 - İp: 88.***.**6.250