ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Neyin Fotoğrafçısıyız?

Başlık biraz kinayeli olabilir ama zannedersem dikkat çeker Yine bir konuda takıldım ben arkadaşlar.

İsimlerimizin altında bırakılan boşluğu gerçekten dürüstçe ve bilgimiz dahilinde dolduruyomuyuz.reklam fotoğrafçısı, doğa fotoğrafçısı, stüdyo fotoğrafçısı, haber fotoğrafçısı...gibi. acaba bu kavramlar tam olarak bizleri karşılıyormu. Çünkü kendilerini stüdyo fotoğrafçısı, reklam fotoğrafçısı...v.s olarak nitelendiren bazı arkadaşlar enstantene diyafram bilgisinden bile yoksun ve yanlış yönlendirmeler yapabiliyorlar.

Ben şahsen bir kaç ay öncesine kadar yaptığım haber fotoğrafçılığı kavramını kendim için kullandım. şu anda fazla haber fotoğrafı çekmiyorum. Bugüne kadar fotoğrafın daha çok haber boyutuyla uğraştığım için kendime bu yakıştırmayı yaptım ve bu aralar gerçekten düşünüyorum bu terimi gerçek anlamda karşılayabiliyormuyum.

Bir stüdyo fotoğrafçısı ya da doğa fotoğrafçısı yada fotoğraf sanatçısı veya haber fotoğrafçısı olmak kolay değil. Lütfen terimleri doğru kullanalım ve bu işi hakkıyla yapan insanlara saygısızlık etmeyelim.

#ceko' tarafından 05.10.2005 22:44:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Ekim 2005, 22:43 - İp: yok
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Birazdüşünmekte fayda var

Tarih: 19 Haziran 2010, 21:32 - İp: 88.***.**7.202