nart çağan
nart çağan (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Netfotograf Ailesi

sitenin eskilerinden biri olarak görmek isterdim kendimi ama benden oldukça eskiler varken bana pek fazla söz düşmüyo fakat doğruyu söylemek gerekirse ben NETFOTOGRAF'ın o eski haalini özledim tamam uzun bir süredir siteye girmiyorum ama şöyle bir arkadama baktığım zaman pek çok şeyin değiştiğini görebiliyorum umarım herşey eski haline döner ve NETFOTOGRAF bir aile olduğunu tekrar hatırlar. . . bir çok arkadaşımızdan site içerisinde kavgaların yaşandığını ve bazı üyelerin sadece bayan arkadaşlarımızın fotoğraflarına yorum yaptığı konusunda duyumlar aldım. ve malesef bu duyumların gerçek olduğunu görmeye başladım bu siteye ilk üye olduğum zaman değerli abilerim PAZARBEY,DADANAGAST, ve aklıma gelmeyen birçok isim konuştuğumuz şeyler hep aynıydı tek bir konu vardı o da fotoğraf şimdi ise gereksiz yere fotoğraf eklemelerle sitenin dolduğunu farkettim günde sınırsız fotoğraf ekleyebilirken şimdilerde günlük foto ekleme hakkımın sadece 1 e düştüğünü gördüm site yöneticilerine bir sitem değil bu site üyelerine yani NETFOTOĞRAF AİLESİNE yaptığım bir sitem sitedeki davranışları fotoğraflara yapılan yorumları bir kontrol edin isterseniz "oo çok güzel..., gayet hoş..., güzel çalışma..., vs. vs. vs..." benim üye olduğum site bu değildi benim üye olduğum yer bir aileydi ve ben o ailenin bir ferdi olarak gurur duyardım taki maltepede yapılan sergiye kadar... taki şu ana kadar... "maltepedeki sergide ne olduki?" diyenlere şu zamana kadar söylemediğim bi olay oldu ve bu olayı sadece pazarbey ile paylaştım artık buraya yazma vaktinin geldiğini düşündüm NETFOTOĞRAF AİLEM yaptığı sergide kimseyle ilgilenmedi sergi alanında yarım saat dolaştım (serginin yapıldığı yer herkesin bildiği gibi ufak bir dükkandı) aile olarak gördüğüm arkadaşlardan biri bile içeride dolaşan misafirlere hoşgeldiniz demek yerine dışarıda kurdukları büyük masada içeri girenlerin yüzüne bile bakma gereksinimi duymadan sırtlarını dönmüş bir şekilde oturduklarını ve derin bir sohbete daldıklarını gördüm içimden yanlarına gidip selam vermek gelmedi. belki ben haksızım belkide değilim ama ben yinede ESKİ NETFOTOĞRAF AİLEMİ ÖZLEDİM...

Tarih: 8 Kasım 2007, 00:11 - İp: 213.***.**1.226
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

"Kaş yapayım derken göz çıkarmak" dedikleri böyle bir şey demek...bunun adı sergi de olsa daha çok bir tanışıp-kaynaşma havası içinde geçti...bir başlangıç olarak iyi oldu...Kütahya daki sergi daha bir düzenli oldu onada arkadaşlarımız fazla ilgi göstermediler...ufak-tefek sorunlar olacak,bir kısmı çözülecek devam edip gidecek...birbirimizi kırıp incitmeden de beraber olabilmeyiz...

Tarih: 8 Kasım 2007, 20:55 - İp: 88.***.**6.250
dagli
dagli (üye)
İstanbul / Amatör

gaijin fotoğraflarını her ne sebeple olursa olsun
silmiş olmana gerçekten üzüldüm seninle bu konuyla ilgili polemiğe girmiycem bir gün yüz yüze geldiğimizde bu konuyu mutlaka açacaığım arkadaşın dediği ayıp kelimesi geçen cümleyi küçük dükkan dediği cümleyi ve 8 fotoğrafını incele bide yaptığı yorumları incele senden rica ediyorum yüz yüze geldiğimizde benim açımdan konu bu çerçevede geçeçek senin için yazdığım avukatlık meselesi seni kırmak için deyil konuya dikkatini çekmek içindi sevgi ve sayılar

Tarih: 8 Kasım 2007, 21:28 - İp: 88.***.**3.168
nctenk
nctenk (üye)
İstanbul / Amatör

üye olduğum site bu değildi benim üye olduğum yer bir aileydi ve ben o ailenin bir ferdi olarak gurur duyardım taki maltepede yapılan sergiye kadar... taki şu ana kadar... "maltepedeki sergide ne olduki?" diyenlere şu zamana kadar söylemediğim bi olay oldu ve bu olayı sadece pazarbey ile paylaştım artık buraya yazma vaktinin geldiğini düşündüm NETFOTOĞRAF AİLEM yaptığı sergide kimseyle ilgilenmedi sergi alanında yarım saat dolaştım (serginin yapıldığı yer herkesin bildiği gibi ufak bir dükkandı) aile olarak gördüğüm arkadaşlardan biri bile içeride dolaşan misafirlere hoşgeldiniz demek yerine dışarıda kurdukları büyük masada içeri girenlerin yüzüne bile bakma gereksinimi duymadan sırtlarını dönmüş bir şekilde oturduklarını ve derin bir sohbete daldıklarını gördüm içimden yanlarına gidip selam vermek gelmedi

Çağdaş kardeşim,sen bizim okuduğumuzu anlamadığımızı yazıyosun.Şu satırları oku biz anlamadıysak sen bize bir daha anlat.
Arkadaş site ile ilgili bir çok şikayetten sonra,ben bu aileyle gurur duyardım taki istanbuldaki sergiye kadar.İstanbuldaki sergide şu ana kadar söylemediği bir olay olmuş,burada yazma zamanı gelmiş,
Neymiş kimse gelenlerle ilgilenmemiş,yazıyı okuyanda yüz kızartıcı bir olay olarak algılar.Arkadaşımız yarım saat dolaşmış,içinden hiç bir arkadaşla tanışma isteği duymamışmı mademki bu sitenin bir üyesi kenndi gelenlerle ilgilenseydi,
Yani bi zamanlar biz neydik,waybe hiç yeni üye gelmesin,kendi ifadesi ile onların gereksiz yere yüklediği
fotograflar .
Çağdaş kardeşim,açık olan bu ifadeleri farklımı algılıyoruz.

Tarih: 8 Kasım 2007, 21:46 - İp: 85.***.**0.203
yetisbey
yetisbey (üye)
Kütahya / Doğa Fotoğrafçısı

burada fotograflara yapılan yorumlar ,avatardaki resimler,forumlardaki tartışmalar ya da ortak düşüncelerin aktarıldığı bir platform....

zaten herkes bu sergi öncesi birbirini az çok tanıdı hepsi bu giriş bölümündeki faktörlerden....

sende bu sitenin bu faktörlerine yeterli düzeyde katılsaydın hiç yabancılık çekmeden zaten önceden tanışıyormuş gibi bir konumda olurdun ve herkes seni ilk görüşte ya da bir başka nedendenfarkedip zaten kucak açardı

bence sadullah abi(dagli)konuyu özüyle ifade ettiğine inanıyorum

#yetisbey' tarafından 08.11.2007 22:17:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Kasım 2007, 22:17 - İp: 88.***.**5.115
nart çağan
nart çağan (üye)

birincisi ben "beni kimse karşılamadı kırmızı halı serilmedi" gibi bir şey ima etmek istemedim evet ben eski netfotoyu özledim eskiden fotolar hakkında biz sadece sitede yorum yapmazdık her seferinde msnde sohbet ederdik öyle değilmi pazarbey? bu güne kadar ne yanlışımı gördünüzde bi yazı yazıp yapılan yanlışları söylediğim zaman kuyumu kazıyorsunuz. evet ben iki senedir siteye girmiyorum neden bu kadar uzun süre bizden ayrı kaldın diye sormak yerine "bu güne kadar girmemiş neden bu gün girip reklam yapmaya çalışıyo" diyosunuz yada bunu ima ediyosunuz bunu anlayamıyorum bu yazıyı eski üyelere yazsaydım böyle cevaplar yerine eleştiriler arka arkaya sıralanırdı hatalar ortaya dökülür bir sonraki etkinlikte yapılmaması için elimizden gelen yapılırdı. şimdi ise ne desek suçlu oluyoruz. eleştiriye açık ol diyosunuz fakat yaptığım bu eleştiriyi neden böyle sert bir şekilde ELEŞTİRİYOSUNUZ bunu da anlamış değilim. ben sizler gibi hayatımı bir düzene koyduktan sonra tüm vaktimi bilgisayar başında geçiremiyorum kusurabakmayın. bu zaman kadar bitirmem gereken bir okulum ve aynı zamanda da yapmam gereken bir işim vardı. hayatımı sizler gibi bir raya sokmam lazımdı. hanginiz borçla harçla aldığı foto makinasıyla kendisine bir gelir yapma derdindeydi yada hanginiz bu işi para kazanmak ve geçinmek için kullandı? bunları yazdım şimdide duygu sömürüsü olarak algılar bunlarıda yüzüme vurursunuz ama neyse vurun vurabildiğiniz kadar önemli değil canınız sağolsun ne diyim artık

Tarih: 8 Kasım 2007, 22:49 - İp: 213.***.**1.226
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

okucem ama gözüm yemedi. taşınamadım daha. bilgisayar soğuk odada. laptopu arabada unuttum. makinayıda. çalmazlar inşallah. neyse yarın yazarım gali.

Tarih: 8 Kasım 2007, 22:57 - İp: 88.***.**3.110
deck
deck (üye)
Kocaeli / Amatör

Herkesin haklı olduğu noktalar var. Önemli olan ortak paydada buluşmak. Anlaşmazlıkları mümkün olduğunca küçültüp, bazılarının sorun olarak gördüğü, yanlış bulduğu durumlara çözümler üretmek. Özeleştiri bu kadar zor değildir sanırım ama ondan daha kolayı eleştiriye eleştiri ile, demogoji ile karşılık vermek ve hatta polemik ,ağız dalaşı. (insanlarımızda kendilerine yapılan eleştirileri kişiliklerine saldırı olarak algılama, kıyasıya karşılık verme eğilimi var) bu konuda ortak paydadan çok kamplaşmaya ağız dalaşına doğru gidiyor. Umarım gittiği yöne varmadan tatlı sona bağlanır..

Tarih: 8 Kasım 2007, 23:07 - İp: 88.***.**7.252
nctenk
nctenk (üye)
İstanbul / Amatör

Kardeşim anladığım kadarı ile genç bir kardeşsin ,güzel fotograflar çek paylaş,yaptığımız etkinliklere gelirsek devam edecek sen kafanı yorma,bundan sonra yapacağımız etkinliklerde bize güzel fikirler ver,tavsiyelerine uyarız ama asla vazgeçmeyiz.
Ayrıca seni niye dışlayalımki,sen eskilerde takılıp kalmışsın yeni arkadaşlarınıda tanımaya çalış.

Tarih: 8 Kasım 2007, 23:15 - İp: 85.***.**0.203
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Pazarbey,hava -2 derece olacak lakin tez taşın da.

Şaban ustam,hava iyi olunca feribotla gel,haber et..

Tarih: 8 Kasım 2007, 23:20 - İp: 85.***.**6.98
nart çağan
nart çağan (üye)

evet gencim hepinizden küçüğüm eskilere takılıp kaldım kalmamın nedeni hepimiz içli dışlıydık eskiden böyle yazılara ortak bakardık bu yazıyı yazarken o günlerdeki gibi bu sorunu şakalaşarak ne biliyim tartışarak ama sorun hakkında yapılan yanlışlar hakkında tartışarak hallederdik böyle sorunları yazanın üstüne giderek konuşmazdık benim siteye girdiğim zamanlarda bu kadar konu başlığı yoktu ama konu başlıklarının ne zaman çoğalmaya başladığınıda biliyorum f.diker beye nü fotoğrafların başka bir bölümde sergilenmesi istendiği zaman başladı bi ara sitede bu tartışılıyordu fakat bir çözüm aranıyordu tartışılırkende ben gördüğüm birkaç olumsuzluğu söyledim ebet birçok arkadaşım siteden ayrıldı eminim hiç birinizde tanımıyorsunuzdur ayrılma nedenleri ise yapılan yorumlardı hatta bazıları fotolarına yorum yapılsın bişeyler öğreneyim diye kendisini bayan olarak bile kaydetmiş söylediğine göre böyle şeyler duyduğunuzda siz ne yaparsınız ? ? ? ben bunu yapmayı uygun gördüm pazarbey de bi okuyabilse soğuk odasından kurtulup :D neden hep pazarbey diyorum bu konuyu yani sergi konusunu ben ilk kendisine açtım siteye yazmam ayıp olur hemen seeginin arkasından dedim keşke o zaman yazsaydım yada gelip masaya söyleseydim ama yapmadım yapamadım benden yaşça bi hayli büyüklerimin masasına gidipde "kardeşim neden kimse misafirlerle ilgilenmiyor?" diyemezdim herhalde ki ben bunu yapamam bunumu yapmamı tercih ederdiniz omu daha yakışıkalırdı o kadar milletin içinde sokakta bu konuyu açsaydımda dışarıdan bakan insanlar site hakkında ileri geri konuşsalardı hazır malzeme verseydik onlara neyse fazla uzatmanında manası yok umarım beni anlamışsınızdır. ben kimseyi üzmek kimseyi kırmak için bunları yazmadım şimdide keşke yazmasaydım dedim ama ben şuna inanırım bir ortamda çatlak ses olmadığı zaman o ortam doğruyu yanlış, yanlışıda doğru olarak kabullenir. haksızsam haksızlığımı kabul ediyorum ama sakin bi şekilde düşünürsek yazdıklarımı ortada o kadar da büyültülecek bişeyin olmadığını anlıyacaksınız. sitede 106120 küsür kişi üye ve her geçen gün artıyo peki bu üyelerin sizce kaç tanesi fotoğrafcılık sanatı için burda (yanlış anlamazsınız umarım yine) çoğu forumlardan kendine arkadaş bulmak için buralara geliyo bunuda fotolara yaptığı yorumlarla belli ediyo önceden yaptığımız yorumlarda espiri vardı bi arkadaşımız yukarıda benim yaptığım bi yorumu göstermiş o yorumu yaptığım zaman bi espiritüel yaklaşım içindeydi herkes biraz gülmek gülerkende bişeyler öğrenmek için yazmıştım sonunda da modelin saçındaki problemi sormuştum dikkat etmediniz galiba o yorumu yaptığım sayfayı açarsanız diğer yorumlardan anlarsınız neyse yaza yaza bitmez bi suç işledimse affedin ama ben suç değil bu yazıyı iyi niyetli bir eleştiri olarak görmenizi isterdim

Tarih: 8 Kasım 2007, 23:34 - İp: 213.***.**1.226