ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Ne Çekiyosun Kardeşim

ARKADAŞLAR BENCE "NE ÇEKİYOSUN KARDEŞİM, ÇEKMESENE" YÜZÜNDEN DAYAK YEMEYEN FOTOĞRAFÇIYA FOTOĞRAFÇI DENMEZ. SİZ NE DİYORSUNUZ

Tarih: 15 Eylül 2005, 23:23 - İp: yok
ceko
ceko (üye)

Zaten bu ülkede sanat gereksiz ve mantık dışı yasaklamalarla bu hale gelmedimi. Çok değerli beyinler bu şekilde çürütülmedimi?

Tarih: 30 Eylül 2005, 15:45 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

valla yazik..

Tarih: 30 Eylül 2005, 20:51 - İp: yok
tay_1453
tay_1453 (üye)

MERHABA CEKO,
Böyle güzel bir konu açtığın için haber fotografçılığı yapmış birisi olarak seni kutluyorum.
Yok izin vb. kelimeler kullanan arkadaşlar hiç adliye önlerine fotograf çekmemişler olsa gerek...
Bi denemelerini tavsiye ediyorum.
ekmek kazanalım, yaşayalım, ailemiz falan gibi düşüncelerimiz varken biri gelip işini yapmana engel olacak izin vermem.
birkeresinde bir arkadaşım kadrajına askeriyeyide aldıgı için hafıza kartını istediler SD kartı YUTTU iyi okuyun arkadaşlar KARTI YUTTU...
sonra nasıl çıkardı bilmiyorum ve ilgilenmiyorum ama bunu soranlarda çıkacaktır bu yazıdan sonra ama işte...

+++EKMEGİM İLE OYNATTIRMAM... +++
-İSTEDİGİM FOTOGRAFA ULAŞANA KADAR ÇEKMEYE DEVAM EDERİM...
-ÖZEL BİR RÖP İSE. GİTTİGİM YERİ İNCELEYİP, AÇILAR BELİRLEYİP MODELİMİ MAYMUN EDERİM...
- FOTOGRAFINI CEKECEGİM KİŞİ BENİM İÇİN BİR NESNE (DEKOR)DEN FARKLI BİŞİ OLMADI.

Tarih: 1 Mayıs 2007, 00:32 - İp: 85.***.**7.208
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Bu konuyu yeni gordum yazmak istedim cunku anim var.

Yillar once Antalya'da otelde fotografcilik yaprken, Ahmet isimli fotografciya Alman turist aynisini soyleyip uzerine geldi dovmek icin.Ama isin tersi oldu Ahmet elindeki F4'u (motor ile birlikte)adamin kafasina vurdu.O gun bugundur bizim Ahmet'i herkes F4Ahmet diye bilir.

Tarih: 1 Mayıs 2007, 00:40 - İp: 195.***.**2.42
ersan06
ersan06 (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

DÜĞÜNDE TERBİYESİZİN BİRİ MASADAKİLERİN FOTOĞRAFINI ÇEKİYORUM DİYE KÜFÜR ETMİŞTİ. ÇEKTİĞİM KİŞİLERDENDE İZİN ALMIŞTIM.
AMA ÇOK ÜZÜLDÜM KIZARDIM BOZARDIM BİRŞEY SÖYLEMEDEN AKAMI DÖNÜP SALONU TERK ETTİM.

Tarih: 1 Mayıs 2007, 20:28 - İp: 88.***.**7.35
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

valla ilişki,sempati o anki duruşunuz.Yaklaşımınız.

Valla hafta sonu 300mm + parasoleyle :D 3-5 metreden çekim yapıyordum.Hoş diyaloglar oldu.2 poz sildim 10 tane çektim.İsteyenede basar yollarız
İnsanlar karşılarındaki ciddi ise , ilgiden hoşlanırlar.

Çekme Kardeşüüm :D diyenede peki dayı selematle diyecen.Durum müsaitse :D seri çekim.2 saklayacak birşeyi olanlar aşırı tepki verirler,o zman sıvışacaksınız :D.

Tarih: 1 Mayıs 2007, 22:08 - İp: 85.***.**9.158
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

benimde yakın zamanda başıma geldi
magosadaydık kapalı maraş bölgesinin yakınlarında bi kumsalda arkadaşım bana hatıra fotoğrafçısı rolünü yükleyip fotoğraflarını çektiriyodu birden 3 asker 2 güvenlik görevlisi çıktı geldi bana sordukları ilk soru "kim için çalışıyosun" oldu sora konuştuk anlaştık tabi çektiğim fotoğraflarda maraş bölgesi de azda olsa göründüğü için fotoğraflarıda sildik ama o an nasıl dumur olduğumu bi ben bilirim

Tarih: 20 Mayıs 2007, 16:15 - İp: 212.***.**0.101
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Geçende benim başıma geldi. Bir park var.Müthiş bir yeşil alan.Fotoğrafları çekerken işletmecisi geldi.
-Ne çekiyorsun kardeşim dedi. Niye dedim. Öğrenciler tenekeleri yakıp fotoğrafını çektiğimi söylemişler.Gazeteci sanmış.Kİralık olduğu için elinden alırlar parkı diye korkmuş. BEn pek inanmadım ama.Genede adam ikna olsun diye çektiğim fotoları gösterdim.ZAten avukat olduğumu duyunca korktu. Yaşasın avukatlık.

Tarih: 20 Mayıs 2007, 18:04 - İp: 88.***.**0.232
factorutvl
factorutvl (üye)
Kocaeli / Meraklı

şimdiye kadar bir sürü kez fotoğraf çektim ve 'ne çekiyorsun kardeşim' şeklinde tepkilerle karşılaştım ama galiba sorun bende

Tarih: 23 Mayıs 2007, 18:35 - İp: 85.***.**4.143
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

habercilerin bazi meselelerde dayagi hakettigini dusunuyorum. insanlarin istenmeyen durumlarda fotograflari cekilip/kamerayla kaydedilip olayin ici/disi bilinmeden abuksubuk haberler yapiyorsa sopayi haketmistir
400mm vs. ise cekilen kisi belki gormez ama kul hakki cignemektir izin vermiyorsa.

Tarih: 26 Mayıs 2007, 22:09 - İp: 81.***.**7.8