ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Ne Çekiyosun Kardeşim

ARKADAŞLAR BENCE "NE ÇEKİYOSUN KARDEŞİM, ÇEKMESENE" YÜZÜNDEN DAYAK YEMEYEN FOTOĞRAFÇIYA FOTOĞRAFÇI DENMEZ. SİZ NE DİYORSUNUZ

Tarih: 15 Eylül 2005, 23:23 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

haklisin rahatsiz olmak manasiz ama iste.. turk kani bu..
aslinda olay farkli.. mesela esin bir sehir manzarasi icerisinde yer almasi tabii kotu birsey dusundurmez, fakat yabancinin biri gelip de yakindan sadece es'i cekmek isterse de olmaz hani.. hem ne diye cekecek ki? cok mu seksi buldugundan? cok mu anlamli buldugundan?.. veya neden?.. valla yerim oyle fotografi.. gitsin kendine baska bir konu mankeni bulsun.. benim esime falan da bakmasin.. yoksa..

Tarih: 19 Eylül 2005, 18:36 - İp: yok
ceko
ceko (üye)

TABİ ORASI ÖYLE DADANAGAST AMA DEDİĞİM GİBİ KÖTÜ NİYETLİ İNSAN İSTEDİĞİ Nİ YAPAR. MESELA GEÇENLERDE TASARIM FUARINA GİTTİM VE ÇOK İLGİNÇ TASARIMLARI FOTOĞRAFLAMAYA BAŞLADIM. GELGELELİM BAZI TASARIMCILAR ÇEKMEME İZİN VERMEDİLER. BİR OLDU İKİ OLDU VE GÜCÜME GİTMEYE BAŞLADI. ÇÜNKÜ İZİN VERİLEMESİ RESMEN BENİM FİKİR, TASARIM HIRSIZI HALİNE GETİRİYORDU. BEN NE YAPACAM SENİN SANATINI, TASARIMINI. BEN ZATEN SANATÇIYIM İYİ O ZAMAN BENDE ÇEKTİĞİM FOTOĞRAFLARI SAKLIYİM, KİMSEYE GÖSTERMİYİM. HER NEYSE BENDE BU DURUMA SİNİRLENİP, TELE OBJEKTİFİMİ TAKARAK GÖZLERİNİN İÇİNE BAKA BAKA UZAKTAN HERŞEYLERİNİ ÇEKTİM ACAYİP KUDURDULAR AMA BİR ŞEY YAPAMADILAR. AMACIM TAMAMEN GICIKLIKTI

Tarih: 19 Eylül 2005, 21:19 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

senin tele ile fotografladigini gordulerse neden saldirmadilar?..
valla amacin kotu olup olmamasi da onemli degil aslinda.. sana zaten fuarda eserlerine bakma iznini veriyorlar.. tasarimlarini bakarak da calabilirsin..
fotograflamamani istemeleri basina duyurulmamasi icindir belki de.. ama basindan niye saklasinlar ki? niye fuara gidiyorlar..
nedir bu insanlarin alip veremedikleri fotograflarla, anlamak gercekten cok zor..

Tarih: 19 Eylül 2005, 21:40 - İp: yok
ceko
ceko (üye)

Yok Dadanagast o kadar saldırgan insanlar değillerdi. Sonuçta sanatçı ruhlu aydın insanlar zaten beni yakalamaları için baya bi koşmaları gerekirdi onuda göze alamamış olabilirler. Basında kullanmak üzere çekime gitmemiştim o gün. Bunuda özellikle belirttim. ama elimdeki SD 10'dan olsa gerek inandıramadım kendimi. Bu arada millet o sinir bozucu küçük dijitallerle çatır çatır çekiyorlardı. Tabi bu elinizdeki makinenin ve objektifin boyutuyla doğrudan alakalı

Tarih: 19 Eylül 2005, 21:54 - İp: yok
csnqva
csnqva (üye)
İstanbul / Firma

Desene dayak yemeyen dayak atmayı bilmez...

ŞEN COLOR...

Tarih: 20 Eylül 2005, 00:17 - İp: yok
acesur
acesur (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

#acesur' tarafyndan 20.09.2005 09:10:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Eylül 2005, 09:06 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

iste dslr'in bir zarari daha..
ben de bir konsere giderken 350d'mi goturememistim.. ama millet 12x zoomlu makinelerle sakir sukur cekiyordu fotograflari..

Tarih: 20 Eylül 2005, 18:19 - İp: yok
ceko
ceko (üye)

DSLR'nin faydaları da var dadanagast. Saldırı anında savunma silahı olarak kullanbilirsin. Ağır ve sağlam olduklarından iri yarı bir adamı bile rahatlıkla devirebilecek yeteneğe sahiptirler. Böylece "ne çekiyosun kardeşim" diyen adamlar bir kez daha düşünmek zorunda kalacaklardır. Ama ne komik olurdu. hiç bugüne kadar rastlamadım böyle bir olaya, yani fotoğraf makinesini bir başkasının kafasına indiren birini Böyle bir anı fotoğraflamak isterdim gerçekten

Tarih: 20 Eylül 2005, 21:08 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

valla komik olurmuydu bilmem ama ben kesinlikle denemezdim oyle birseyi.. dslr'in elinde kalma ihtimali de var..
bendeki plastikten oldugu icin muhtemelen parca pincik olurdu..

Tarih: 21 Eylül 2005, 00:09 - İp: yok
ceko
ceko (üye)

Çok komik ya düşünsene 350D 5 parça elinde, adam yerde. İnsan ne yapacağını şaşırır. Ama sana dedim almıyacaktın öyle küçücük makine Makine dediğin kodumu oturtmalı

Tarih: 21 Eylül 2005, 00:45 - İp: yok