ebruly
ebruly (üye)
İstanbul / Meraklı

Motorsikletfotografmak. Zararverirmi

Merhaba,
Haftasonlari motorsiklet ile doga turlarina cikiyoruz ve ben de makinami yanima aliyorum.
Makinami selenin altindaki bosluga, cantasinin icinde koymama ragmen icim rahat etmiyor.
Acaba motorsikletin yarattigi titresim yada zaman zaman girilen cukurlar makineye zarar verir mi?
Konu hakkinda bilgisi olan yada bu sekilde makina yaninda, motorsikletle gezen arkadaslar acil cevap verirlerse cok sevinirim.
Simdiden tesekkurler,
ebru

Tarih: 23 Mayıs 2006, 11:34 - İp: 85.***.**8.8
dersan
dersan (üye)
İstanbul / Amatör

yaklaşık 10 senedir geziyorum kawasakimle sakın ama sakın ha sele altına koyma hem sıcaktan hemde direk şaseden gelen titreşim makinanı bozabilir sana önerim benim yaptıgım gibi lowe computrekker çantayı alman hemdetripodunu taşıyabilirsin hemde nootbookunuda adres verim http://www.zoomithalat.com ben bu çantayla tripodumu d70s makinamı artı 3 tane objectifimi taşıyorum ve acayip rahat ediyorum.Motor nedir bu arada endrosysa arka çantayada makinayı atabilirsin tripod taşımıyorsan lowenin çantası arka çantaya sıgıyor bende er5 var arka çantada givi 46lt ve rahat rahat sıgıyor.

Tarih: 23 Mayıs 2006, 11:48 - İp: 193.***.**7.122
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Selam ebruly,

Ben de zaman zaman motosikletimde aynı şekilde makinemi taşıyorum. Yumuşak bir giysiye sararak veya bir yastık vb. birşeyin üzerine koyarak titreşim etkisini mümkün olduğunca azaltmakta yarar var.

Tarih: 23 Mayıs 2006, 11:48 - İp: 213.***.**5.242
ebruly
ebruly (üye)
İstanbul / Meraklı

Tekrar merhaba,
Motor; Suzuki Burgman AN 650,
Cantam; Lowepro'nun microtrekker,
Fotograf makinem; 350D.
Arka canta mevcut ama orada daha fazla ziplama oldugunu dusundugum icin oraya koymak istememistik. Yoksa makine, canta ile birlikte arka cantaya sigiyor.
Ne dersiniz?
Simdiden tesekkurler,
ebru

Tarih: 23 Mayıs 2006, 13:34 - İp: 85.***.**8.8
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Benimki de Burgman AN 400 ve dediklerimin arkasındayım.

Tarih: 23 Mayıs 2006, 16:34 - İp: 213.***.**5.242
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar ,
Arka kutu bagaj da ama üst tarafına. Eğer bagaj siyah renkli ise , beyaz bir yansıtıcı yapıstırın ki az ısınsın , Bir çanta ile oturtmanız ise arkadaşların belirttiği gibi en mantıklısı..Hatta alt kısmına bir cmlik sünger ile çok daha iyi.. Bir kaza anında bile kolayına makinanıza bir şey olmaz.Ama mutlaka kaliteli bir arka bagaj kullanın. Hatta daha da iyisi, yansıtıcı kumaşlardan lastikli bir torba diktirip bagaja geçirmeniz ben böyle yapmaktayım..hem su riskini hatta rutubeti dahi engeller..

sevgiler

Tarih: 23 Mayıs 2006, 17:01 - İp: 85.***.**8.109
ebruly
ebruly (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhaba,
Bilgiler icin tesekkurler...
Ben genelde arkada oturdugum ve arkada da 52lt givi marka gri renkli bir canta oldugu icin fotograf makinasinin cantasini sirtimda tasimam mumkun olmuyor(dersan nickli uyeye cevap olarak).

Yardimlariniz ve fikirleriniz icin tesekkurler,
Hepsini dikkate alacagim ve uygun bir cozum uretmeye calisacagim.
Tesekkurler,

#ebruly' tarafından 19.04.2008 18:15:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Mayıs 2006, 11:47 - İp: 85.***.**8.48
zoki
zoki (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba bende piaggio x9 var ve ben her zman selemin altında taşıyorum ve diğer tarz motorlara bu tarz motorlarda( kaliteli motorlarda) çok daha az titreşim oluyo. bence çantanız kaliteliyse sele altında bir problem olacağını sanmam heleki burgman 650 gibi bir motorda.

Tarih: 24 Mayıs 2006, 16:09 - İp: 85.***.**5.165
  • 1