malcom
malcom (üye)
İstanbul / Amatör

Kurgusal Fotograf Bölümü Açılsın!!

Bence sitedeki bolumleri arttırmalıyız. Kurgusal calısmaları olan cok fazla insan var ve nereye koyacaklarını bilmiyor. sonuc olarak kurgusal calısmalar yeteri kadar ilgi gormuyor. kurgusal fotograf bolumu acarak manzara ve macro tekelinide asmıs oluruz.
benimle aynı dusunen arkadasların destegini bekliyorum.

Tarih: 2 Eylül 2006, 19:29 - İp: 85.***.**6.245
demoon
demoon (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Evt malcom, sana sonuna kadar katiliyorum. fdiker dusunuyordu bir aralar ama halen bir icraat yok. Sahsen kendi calismalarim icin bir kategori isterdim KategoriDemoon mesela

Tarih: 2 Eylül 2006, 19:40 - İp: 81.***.**4.231
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

ben nu kategorisi kaldırılsın diyorum

Tarih: 2 Eylül 2006, 20:40 - İp: 88.***.**9.126
demoon
demoon (üye)

Kaldirilsin. Demonuizm gelsin iki baslik altinda

Tarih: 2 Eylül 2006, 20:41 - İp: 81.***.**4.231
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

şaka maka ama kurgu kategorisi gec kalınmış bir şey. En kısa zamanda umarım boye bir kategori acılır.

cunku zor bir konu. Bu arada demon senin kategori kurgu olmaz sanırım. seninkiler biraz fantastik grubuna girer.

O zaman fantastik fotograflar icinde bir jkategro açılabilir. Benim oyle iki tane calışmam avr agaleride. birinin adı tercih birinin adı bakış..

Tarih: 2 Eylül 2006, 20:52 - İp: 88.***.**9.126
demoon
demoon (üye)

Kurgular portfolyo silmeden onceydi, simdide var. Fantastik agir basiyor tabi. Fakat kurgu olmadan fantastikte olmaz, doga fotografida olmaz, portrede olmaz. Birsey olmaz.

Tarih: 2 Eylül 2006, 21:01 - İp: 81.***.**4.231
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

iyi bir noktaya degindin demoon..

kurgu olmadan bisey olmaz. O zaman nasıl olacak bu iş. Her fotografı cekerken illaki kafamızda bir kurgu kuruyoruz. Kurgu illa insan konulu fotograflarla olaca değil. Bir eşyayoı cekerken bile bir kurgu oluyor muhakkak.

o halde nedir kurgu fotografı?

Tarih: 2 Eylül 2006, 21:05 - İp: 88.***.**9.126
demoon
demoon (üye)

Kurgu deyince, cesitlendirmeler yapmak gerek. Yalniz bende, tek cesidi vardir bunun.

Kurgu, dusledigindir.

Birde kurator vardir. Burada da netfotograf oluyor kurator. Sende ve bizde duslenen oluyoruz.

Tarih: 2 Eylül 2006, 21:17 - İp: 81.***.**4.231
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 2 Eylül 2006, 21:21 - İp: 88.***.**9.126
demoon
demoon (üye)

Bu kadar mi?

Tarih: 2 Eylül 2006, 21:23 - İp: 81.***.**4.231
malcom
malcom (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaslar bilmiyorum katılır mısınız? kurgu bence sanatın en yaratıcı oldugu anıdır fotografcı icin. bu yuzden siddetle sitede ihtiyacımız olan bir bolum.
sonucta manzara fotografları duragan ve tamamıyla doganın bi harikasıdır. biz sadece gozlemliyoruz. ama kurgu tamamıyla yaratıcılıga dayalı. katılım bekliyoruz

Tarih: 2 Eylül 2006, 21:47 - İp: 85.***.**6.245