lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Kene Ve Fotografçı

Bu iki terim nasıl olur da bir biri ile alakalı olur diye hiç düşünmeyin..
Dikkat eden arkadaşlar olabilir bir haftaya yakındaır sitede fazla gözükmedim..Çünkü hem sergimiz vardı onun telaşı vardı hem de kene tarafından ısırıldım..
Aman dikkat arkadaşlar..Dün çekim için Durağanın çevresinde gezindim..Ve parkta bir çiçek yığını buldum..Bol bol fotografını çektim o çiçeklerinn..

İçlerine girdim..sağlarından solundan vs bir çok çekim yaptım.. Sonra eve geldim ve bacağımda tesadüfen henüz yeni ısırrmış olan bir kene buldum..Tuttuğum gibi aldım onu..Doğruca doktora koştum..Onu da o yaratığı da bir kaba koyarak onu da götürdüm..Hastane Sinop DH ye sevk etti.Biyokimya cihazları bozukmuş onun için..

Bugün Sinopa gittim.Tetanoz ve bir başka iğne yaptılar....Yapılması gereken tahlillerin bir tanesi yine cihaz arızalı olduğu için yapılamadı..Ama diğer tahliller temiz çıktı..P.tesi tekrar gideceğim..O zamana kadar kendi kendimi gözetmem gerekiyor..Yüksek ateş ve deride kızarıklıklar gözlemlersem hemen gidecekmişim..Yani kırım kongoun belirtileri bunlarmış..

Özellikle doğa fotografçılığı yapan arkadaşlar benim durumumuma kalmamaları için eve döndüğünüzde mutlaka bütün elbiselerinizi çıkarın ve üstünüzü başınızı kontrol ediniz..Sahada çalışırken de yere bir şey sermeden oturmayınız..

Herkese saygı ve sevgilerimle

Tarih: 17 Haziran 2006, 22:45 - İp: 85.***.**4.98
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Keneyi ilaçlayalım gibi bir öneri gelmesin de ne olursa olsun. Keneyi öldürürken daha kötü sonuçlara da yol açılabilir.

Tarih: 28 Temmuz 2007, 03:40 - İp: 85.***.**8.249
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Dünyada kene ile ilgili tedavide en başarılı Türkiyeder ölüm oranı % 5 tir.Arz ederim.

Tarih: 28 Temmuz 2007, 15:49 - İp: 88.***.**1.170
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Başka ülkelerd de var mı ki bu hastalık usta..Benim bildiğim bir kIrımda Bir kongoda bir de Türkiyede varmış bu hastalık

Tarih: 29 Temmuz 2007, 23:31 - İp: 195.***.**7.205
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

lazut seni kenemi ısırdı eyvahhh zavallı keneye bişi oldumuki..bak şimdi ben cok merak ederim yaa.gecmiş olsun kenemize..

Tarih: 29 Temmuz 2007, 23:38 - İp: 88.***.**0.212
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Isırdı Ne var bunda.Ve tam bir yıl 2 ay oldu Ama acaip bir seyler olmaya başladı bende.İyice keneleştiğimi ve liebster diye birine yapışmak için harıl harıl çalıştığımı söylemek isterim.

Tarih: 29 Temmuz 2007, 23:41 - İp: 195.***.**7.205
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

özledim seni beee

Tarih: 29 Temmuz 2007, 23:43 - İp: 88.***.**0.212
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Ben de.. Kırımı da kongoıyu da göstermek için sana can atıyırıum.Hadi 146 ile burdayım.Fazla tutma beni [>:D

Tarih: 29 Temmuz 2007, 23:47 - İp: 195.***.**7.205
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

gecmiş olsun acil şifalar dilemiyorum zaten turp gibisin kötülere hiç bişecik olmaz.lazut namıdeger sefer hocam ..

Tarih: 29 Temmuz 2007, 23:50 - İp: 88.***.**0.212
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Ben de kenelendim

Tarih: 26 Mayıs 2008, 02:23 - İp: 144.***.**0.140
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Geçmiş olsun mavi izci..Hayırdır nasıl oldu? Ne yaptın..

Tarih: 26 Mayıs 2008, 04:41 - İp: 88.***.**4.156