lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Kene Ve Fotografçı

Bu iki terim nasıl olur da bir biri ile alakalı olur diye hiç düşünmeyin..
Dikkat eden arkadaşlar olabilir bir haftaya yakındaır sitede fazla gözükmedim..Çünkü hem sergimiz vardı onun telaşı vardı hem de kene tarafından ısırıldım..
Aman dikkat arkadaşlar..Dün çekim için Durağanın çevresinde gezindim..Ve parkta bir çiçek yığını buldum..Bol bol fotografını çektim o çiçeklerinn..

İçlerine girdim..sağlarından solundan vs bir çok çekim yaptım.. Sonra eve geldim ve bacağımda tesadüfen henüz yeni ısırrmış olan bir kene buldum..Tuttuğum gibi aldım onu..Doğruca doktora koştum..Onu da o yaratığı da bir kaba koyarak onu da götürdüm..Hastane Sinop DH ye sevk etti.Biyokimya cihazları bozukmuş onun için..

Bugün Sinopa gittim.Tetanoz ve bir başka iğne yaptılar....Yapılması gereken tahlillerin bir tanesi yine cihaz arızalı olduğu için yapılamadı..Ama diğer tahliller temiz çıktı..P.tesi tekrar gideceğim..O zamana kadar kendi kendimi gözetmem gerekiyor..Yüksek ateş ve deride kızarıklıklar gözlemlersem hemen gidecekmişim..Yani kırım kongoun belirtileri bunlarmış..

Özellikle doğa fotografçılığı yapan arkadaşlar benim durumumuma kalmamaları için eve döndüğünüzde mutlaka bütün elbiselerinizi çıkarın ve üstünüzü başınızı kontrol ediniz..Sahada çalışırken de yere bir şey sermeden oturmayınız..

Herkese saygı ve sevgilerimle

Tarih: 17 Haziran 2006, 22:45 - İp: 85.***.**4.98
baharbahar
baharbahar (üye)
Konya / Amatör

çoban köpekleri işte

bir de çoban sürüsüne 2-3 köpek yetebilecekken zevkine 10-12 köpek yetiştiriyor hem devasa oluyorlar hem de vahşileştiriyorlar

bu arada kazut hocam geçmiş olsun yazmayı unutmuşum

Tarih: 17 Temmuz 2007, 17:53 - İp: 88.***.**7.95
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Bahar abla sana da geçmiş olsun..Sinopda da o çoban köpeklerinin saldırısına uğramıştım.Aha şu linke bak istersen
http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=54011

Arkadaşlar en sonki topiklerimden birinde belki görmüşsünüzdür.Artık piknik için yanınmda 3x4 m ebatında naylon taşıyorum..Sırf kene korkusuna.Karşılaşmamış olabilirsiniz ama 3 gün önce İstanbuldan iki günlüğün e köye gelen abimin koluna dana gibi bir kene yapıştı kaşla göz arasında..Belli olmuyorlar ne zaman yapışacakları

Tarih: 18 Temmuz 2007, 01:56 - İp: 195.***.**7.148
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Lazut hocam ciddi bir konu gerçekten.

Eskiden köye giderdik doluydu bu keneler hayvanlara yapışır dururlardı patlatırdık.

Ne oldu, nasıl oldu bilmiyorum ama ufacık kene seri katil oldu...

Tarih: 18 Temmuz 2007, 09:58 - İp: 213.***.**2.98
baharbahar
baharbahar (üye)
Konya / Amatör

bu arada nolur şu topiğe bakın

http://forum.netfotograf.com/fotografcilik.asp?msg_id=23305

kendi ağzıyla itiraf etmiş çift üyelikli olduğunu
olmaz bu kadar

#baharbahar' tarafından 18.07.2007 10:27:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Temmuz 2007, 10:23 - İp: 88.***.**8.8
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Kene gibi bir fotoğrafçı demek istedin sanırım bahar abla.. Parazitr yani Bu başlığın altında bunu söyleyince çek çekebildiğin yöne

Tarih: 18 Temmuz 2007, 11:59 - İp: 88.***.**4.185
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Topici bayağı geç görmüşüm kusura bakmayın. Geçmiş olsun diyerek başlayım. Bu kadar zamanda birşey çıkmadığına göre sanırım bundan sonrada çıkmaz. Bende Çorum'da bir keneyi kolumda gezinirken yakalamıştım allahtan henüz ısırmamıştı koluma kadar nereden geldi bilmiyorum ama resim çekerken paçaları çorabın için sokmakla beraber mümkün olduğunca uzun kollu ve yakası dar birşeyler giyinmekte fayda var diye düşünüyorum.

Tarih: 18 Temmuz 2007, 13:19 - İp: 81.***.**0.209
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Kesinlikle haklısın sevgili hata..Özellikle tokat çorum çankırı sivas nedense bu kenenin çok yayagın olduğu bir yer..Düşünmek lazım.Acaba bir komplo mu var diye

Tarih: 20 Temmuz 2007, 11:10 - İp: 85.***.**6.244
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

aynı sorun Avrupa ülkelerinde de var insanın aklına komplo olayı gelmiyor değil. ancak biraz hazırlıksız yakalandık hiçbir tedavi yöntemimiz ve aşımız olmadığı için bu sorun başımızda. keneden daha tehlikeli ve daha çok ölüm getiren hastalıklar var Hepatit B gibi mesela büyük bir çoğunluk aklından bile geçirmez böyle bir hastalığı

Tarih: 23 Temmuz 2007, 16:24 - İp: 81.***.**7.150
eremfe
eremfe (üye)
Ankara / Amatör

Lazut arkadaş gerçekten geçmiş olsun,

Dediğiniz gibi doğada dikkat etmek gerekiyor.

Tekrar geçmiş olsun. İyi günler

Tarih: 24 Temmuz 2007, 10:41 - İp: 212.***.**3.27
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sağolasın efecan..Sizler de boş durmayın emi..Bulun şu hastalıklı kenelerin bi çaresini yahu ..

Tarih: 28 Temmuz 2007, 00:44 - İp: 195.***.**7.20