mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

İzmir’deyim,nf Toplanalım Hadi !!!

Selam herkese içimdeki İzmir tutkusu sönmemiş olacak ki Ankaranın kasvetli havasına bakarken bir hışımla İzmire gitmeliyim dedim ve bir de baktım İzmirdeyim Bu çok sevdiğim Türkiyenin bence en yaşanabilir kentine fotoğraf çekmek ve gezmek için geldim.Bana eşlik etmek isteyenler olursa gel 3-5 kişi toplanalım derseniz en kötü ihtimalle Cumartesiye kadar burdayım,buluşurz.

*Yalnız nerde nasıl buluşacağımızı fazla tartışmadan Çarşamba,Perşembe,Cuma,Cumartesi buluşabiliriz sonrasında Ankaraya dönücem.Seni tanımıyorum etmeyin demeyin,gönlünüz serseri olsun yeter.

*Bir de Minolta makineme objektif almak için dükkan arıyorum,böyle ikinci el satan,Hayyam tadında dükkanlar var mı İzmirde bir bilgilendiriverin.Çok memnun olurum(Elinizdeki objektifi satacaksanız da olur,gelir bakarım)

HADİ NF BULUŞALIM,Acaba kim vardı İzmirli

#mavi_izci' tarafından 10.02.2008 01:03:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Şubat 2008, 10:31 - İp: 85.***.**5.95
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

İzmir'li panctom yani Mustafa Gezer var.İstersen bir ona müracaatta bulun.

Tarih: 5 Şubat 2008, 19:27 - İp: 78.***.**0.56
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Bugünün raporunu vereyim ben:

Çankaya Bit pazarı ve Kemeraltı taramalarından sonra Minolta olarak:

28-80,35-70,35-80(iki tane),80-200 , 70-210 (ıı) objektiflerini gördüm benim ihtiyacım olan geniş açı olanlardı ama bu objektiflere hep fahiş fiyat istediler,alamadım sinirimi bozdular ama şu Foto Balımın yanındaki çoook çoook eskilerden kalma bir çarşı buldum ve

İki tane sıkı foto tamircisine rast geldim,ikisinde de Minoltaya uygun objektif şuanda yoktu.AMA BENNNNNNİM NEVRİM DÖNDÜ VE

Zenit 12Xp aldım bana makine inanılmaz temiz geldi ve o şeker gibi fotoğrafçı amcadan flaşssız 50 ytl ye flaşlı 65 ytl ye aldım(58mm objektifi ile)

Zenitte zaten gözüm vardı alır almaz taktım filmi çıktım kordona bir de ne göreyim fotoğrafçı için en uygun ışık saatleri 5 civarı yani,çaktım deklanşöre çektim çektim ve çektim

Objektif olarak şimdilik aradığım kelepir Minoltayı bulamadım ama Zenit kendini çok sevdirdi bana.

Beercan ile de çektim Zenit ile de çektim.

Coffie çok sağol ben Mustafa Kemal abi bu topiği görür diye ümit ettim ama anlaşılan daha görmemiş.

Hadi ama kimse yok mu

Pasaportun orda tripodu kurmuş yaşıtlarım bir bayan fotorğafçı gördüm yanaşacaktım arkadaş olayım diye ama çekindim tripodla kafama kafama vurur diye korktum.

Kısaca, bana yoldaş lazıııım...(Yarın Manisa Spil'e çıkıyorum İzmirli arkadaşlarımla ama tabi onlar fotoğrafçı değil )

Tarih: 5 Şubat 2008, 20:28 - İp: 85.***.**9.251
knos
knos (üye)
Balıkesir / Amatör

gelirim gelirim gelirim hihoyy

Tarih: 5 Şubat 2008, 20:36 - İp: 88.***.**5.39
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Gostermediginiz ilgi icin tesekkurler ayriliyorum bugün izmirden.

Tarih: 10 Şubat 2008, 01:04 - İp: 85.***.**3.38
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

aaah ahhh bende toplandım ankaraya geldim..

Tarih: 10 Şubat 2008, 01:13 - İp: 78.***.**6.91
  • 1