guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

Hd Photo

merhabalar;
Microsoft ve Adobe'un uzun zamandır üzerinde çalıştığı resim formatı HD Photo beta sürümde olsa kullanıma sürüldü. Amaç yıllardır standart olan JPEG'in yerini alacak, daha iyi sıkıştırma oranında ama daha iyi resim kalitesi sunacak bir resim formatı idi. Sonuçta HD Photo olarak adlandırılan bu yeni format kullanıma sunuldu.
Aşağıdaki adresten dosyayı çekip kurabilirsiniz. Bu dosyayı kurduktan sonra Windows XP ve Vista'da dosya formatı standart hale geliyor. Ayrıca Adobe Photoshop CS2 ile HD Photo dosyaları kaydedebiliyorsunuz.Yakında çıkacak olan Photoshop CS3'te büyük ihtimal bu format standart olarak bulunacak. Şimdilik beta ama 2 aya kadar Microsoft son versiyonunu herkesin kullanımına sunacakmış.
.......
Microsoft HD Photo XP & Vista Plugin

Tarih: 12 Mart 2007, 01:08 - İp: 81.***.**3.158
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

enteresan birşeye benziyor..hd videoyu duymustum..videoda inanılmaz ayrıntı veriyor..fotograftada bu sekilde olacaktır..

Tarih: 12 Mart 2007, 01:51 - İp: 88.***.**7.120
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

evet böyle bişey yapacakları belliydi zaten

ama arkadaşlar bakınn pazarı kendi yanlarına çekiyorlar git gide

yokki bi resim işleme programı türkiyeden çıkan

Tarih: 12 Mart 2007, 08:44 - İp: 85.***.**5.200
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

evet gaijin..HD videolar tartisiilmaz cok yogun goruntu kalitesi sunuyor.fakat HD fotolarin en buyuk ozelligi sikistirma oraninin fazla olmasi ve kaliteden odun vermemesi..
.......
nedimy sana katiliyorum...pardus linux le adimizi duyurduk..basarili bir OS..insallah yakinda kendi resim isleme programimimizi da yapariz.

Tarih: 12 Mart 2007, 11:08 - İp: 81.***.**3.158
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

hayırlı uğurlu olsun.. (sanki yeni dSlr alınmış gibi yazıyorum )

yazılım konusu ne zaman geçse.. kendime pay çıkaracakmış gibi yazılar yazıyorum.. o yüzden kısa kesmek eniyisi..

Aynen katılıyorum:.. Bizimkilerden de görüntü işleme yazılımı yapan olur inşallah..

Tarih: 13 Mart 2007, 14:43 - İp: 85.***.**3.109
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

peki bu ilerde makinelerimizde kullandigimiz raw formati tehdit eder mi sizce ?

Tarih: 16 Mart 2007, 00:07 - İp: 88.***.**0.168
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

"-beraberce kullanılırlar.. gül gübü geçinir giderler.." desem..

stüdyocu olmama rağmen, henüz raw formatını kullanmaya başlamadım.. PS 7.0 ağırlıklı olarak kullandığım program.. Fakat ben, genel kullanıcılar içinde; doğal , fazla müdaheleye uğramamış iş teslim etmesi istenen bir kimseyim..

Diğer arkadaşların, bu soruya yanıtı.. haliyle daha farklı olacaktır..

Tarih: 16 Mart 2007, 09:56 - İp: 85.***.**2.37
  • 1