suzuki
suzuki (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Hayatımın Resmini Çekebilirmisin?

Selam arkadaşlar.Ben arif ankarada yaşıyorum ama şuan mardin nusaybindeyim.Oldum olası içimde bir fotoğrf tutkusudur gidiyor.Dün buralarda dolaşıp samsung d900 marka telefonumla fotoğraf çekerken bi adama rastladım.Adamın elinde garip bi fotoğraf makinası ve aparatları yerde uzanmış bi çiçeğin etrafında dönüp dolaşıyo ve dakikalarca resim çekiyor.Adamı görür görmez bi fotoğrf meraklısı olarak etrfında dolaşmaya başladım.Tam konuşacaktım kendisiyle ama baktım acayip konsatre olmuş sustum.Her neyse işini bitirdi ve yanına gittim abi çektin resimleri gidiyosun dedim oda ne yapalım çektik gidiyoruz dedi.Sordum hayırdır abi foğrafçımısın arka plan resimlerimi çekiyorsun kendine diye yok dedi doğa resimleri çekiyorum.Bende hemen atladım bende doğa resimleri çekiyorum telefonumla ince bi aşşağıla belirten bi tebessümle telefonla bi iş olmaz dedi.Sonra sordum zevk içinmi çekiyorsun yoksa işin bu adam cevap verdi hem zevk hemde iş.Peki ne çekiyorsun dedim.Benim alanım genelde kelebek resimleri dedi .Hemen resimlerini görebilirmiyim diye atladım oda çektiği resimleri göstermeye başladı ve bu resimler aklımı başımdan aldı.Hemen içimdeki o fotoğrafçılık canavarı canlandı .Dedim abi sen aşmışsın bende kendimi resim çekiyor biliyordum bunlar ne resimler .Adam dediki resim çekmek kültür ve hayalgücü birleşince gerçekten çekilmiş olur.Dedim bukadar kelebek merakın nerden geliyo abi başka şeylerde var çekilecek orda sırrını açıkları meğer bu abi NATIONAL GEOGRAFIC in fotoğrafçısıymış yani anlıyacağınız belgesellerde ve dergisindeki resimleri çeken kişilerdenmiş.Tabi çektiği resimlerin güzelliğini anlatmaya kelimeler yetmez inanın aklım başımdan gitti.Öyle resimleri sadece televizyonlarda ancak görebiliyordum...Öyle heyecanlandımki hemen akşamı geldim googleden fotoğrafçılıkl ilgili siteleri gezmeye başladım ve burayı buldum...Şimdi ilk işim sizlerden biraz bilgi edenip profesyonel bi fotoğraf makinası alıp resim çekmeye başlamak olacak...Öneri ve yardımlarınızı bekliyorum.Bu arada doğa resimleri ençok ilgimi çeken dal ama bu abinin çekmiş olduğu insan fotoğrafları ve hayvan fotoğrafları beni kendimden geçirdi onun için aynı şekil ne bulursam çekecem tabi profesyonel bi modda .Bunun için siz kendini çekmeye ve yaşanılan o ince anı ölümsüzleştirmeye adamış büyüklerimden yardım istiyorum.İyi bir makina almak istiyorum nerden almalıyım ne almalıyım yardımlarınızı bekliyorum .SAYGILAR

Tarih: 2 Nisan 2007, 02:16 - İp: 88.***.**8.149
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

hosgeldiniz aramiza ben sadece bir kac sey belirtebilirim ilk önce fotografa sakin resim demeyin burada yani resim kelimesini hafizanizdan silin
ve galeri bölümündeki fotograflari iyice inceleyin derim
saygilar

Tarih: 2 Nisan 2007, 02:26 - İp: 62.***.**2.73
suzuki
suzuki (üye)

hoşbulduk tamam bundan sonra fotoğrafa kesinlikle resim demem

Tarih: 2 Nisan 2007, 02:36 - İp: 88.***.**8.149
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

Hoşgeldin suziki,,pazarbeyle iletişime geç..

Tarih: 2 Nisan 2007, 09:07 - İp: 88.***.**4.171
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Adam dediki resim çekmek kültür ve hayalgücü birleşince gerçekten çekilmiş olur.

guzel demiş..hosgeldin

Tarih: 2 Nisan 2007, 12:05 - İp: 88.***.**5.206
suzuki
suzuki (üye)

Tekrar tekrar hoşbulduk.Burda olmaktan mutluyum Saygılar

Tarih: 3 Nisan 2007, 23:30 - İp: 85.***.**0.217
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

ben olsam adamı bırakmaz telefon numaasını falan alırdım arada muhabbet etmek içiin

hoşgeldin [>:D

Tarih: 3 Nisan 2007, 23:40 - İp: 85.***.**4.74
suzuki
suzuki (üye)

Nedimy dostum sanırım bende senin düşündüğün şeyin aynısını yaptım ve kendisiyle çok sık görüşüyorum Böyle bi nimet bulmuşum bırakırmıyım sence

Tarih: 3 Nisan 2007, 23:47 - İp: 85.***.**0.217
adem yener
adem yener (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili suzuki aramıza hoşgeldin fotograf kursuna gitme şansın gibi bir imkanın varsa çok iyi olur çünkü bu işi yapıcaksan eğitimi alman senin açından iyi olur. makina olarakta slr veya slr satınalma forumuna forumlarına forum açman gerekicek. bu linkede göz atmanı isterim

http://forum.netfotograf.com/serbest_kursu.asp?msg_id=13197

Tarih: 4 Nisan 2007, 00:00 - İp: 85.***.**0.147
  • 1