kornkal
kornkal (üye)
İstanbul / Amatör

Gunumuzun Fotografcıları(?)foto Ne Guzel

#kornkal' tarafından 14.10.2010 00:21:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Eylül 2009, 22:32 - İp: 85.***.**0.148
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

Sayın kornkal çok özür dilerim.

Konunuzu ciddi bir konu zannederek cevap yazma lütfunda bulundum ama çoktan maytap olmuş. Anladığım kadarıyla foruma bu konuyu açmak için girmişsiniz. Daha dün diye tabir edebileceğim bir zamanda siteye üye olup sitenin yıllardır süregelen problemlerinden bahsetmişsiniz. Neymiş güzel fotoğrafın tanımını yanlış yapmışız, neymiş her yeni üyeye yanlış makineler önermişiz ya da 10.000 dolarlık makine önermişiz, lakin ucuzlar noise yapıyor demişiz. Siz de çekiyormuşsunuz ruhunuzu katınca cıncık gibi oluyormuş fotoğraf noise ler görünmüyormuş. Ruhunuzdan upload edin rapid e de paylaşın bizimle; paylaşın da biz de istifade edelim, kumlu fotoğraflara bir miktar katıp kurtuluruz şu lanet kumlardan...

Tarih: 11 Eylül 2009, 22:11 - İp: 78.***.**2.37
kornkal
kornkal (üye)
İstanbul / Amatör

#kornkal' tarafından 14.10.2010 00:24:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Eylül 2009, 22:17 - İp: 85.***.**9.95
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

açtığınız konu başlığının hemen altında küçük mavi bir ikon var.
ona tıklarsanız, yazdığınız herşeyi silip düzeltebilirsiniz.

ayrıca bir önerim:

yazılarınıza ara sıra paragraf ve satır başı yapsanız, rica etsek..
özellikle uzun yazılarınız sıkışık ve içiçe girdiği için okuması zor oluyor veya okuyası gelmiyor insanın..

son olarak :

sansabosa adlı arkadaş, size birşey dememiş ki..
serhantümer adlı kişiye yazmış o sözleri..
siz niye üstünüze alındınız?

Tarih: 11 Eylül 2009, 22:31 - İp: 88.***.**3.31
kornkal
kornkal (üye)
İstanbul / Amatör

#kornkal' tarafından 14.10.2010 00:24:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Eylül 2009, 22:38 - İp: 85.***.**9.95
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

kornkal, konu içeriğinde ilginç olan şu... aslında ben de, BOLUBEY'i de, sizinle hemfikiriz, hatta belki farkedemediniz ama, bu forumdaki herkes bu konuda hemfikir.

ama durum şu : fotoya gönül vermiş arkadaşımız, sadece gönlünü vermiş olmasından mıdır bilmem , konu hakkında araştırma yapmadan, zahmet edip, forumda açılmış konulara göz gezdirmeden,

" bu işe yeni başladım 1500 TL bütçem var. sizce 450D mi alayıııım, 500D mi" diye bir topik açıyor.
buradaki insanlarda, neticede İNSAN, her defasında aynı açıklamaları yapamıyor ve ne istiyorsa onu veriyor.

hatta bazen sinirlenip, "evet arkadaşım 500D al hatta zorla bütçeni git daha iyisini al, hatta yetinme onunla git 5D mark al" diyor.

çünkü gerçekten sınır zorlayan arkadaşlarımız oluyor

tıpkı sizin değindiğiniz gibi, uygun bütçeli makinalarla da çok güzel çekim yapabileceklerini ,hatta yazı okumak zor olur, "GALERİ'yi ziyaret edip, kendi gözlerinle gör " desek de," DSLR iyidir, pahalı iyidir" mantığını yenemiyoruz.

Aslında bu forumunda savaştığı bir slogan bu. kendi gözlerimle gördüm yaşadım

Syn. OCAKLILAR'ın AK SAKALLI DEDE hikayesi ,bunun en güzel örneğidir.

Bol fotoğraflı günler ....

Tarih: 12 Eylül 2009, 14:30 - İp: 88.***.**9.217
kornkal
kornkal (üye)
İstanbul / Amatör

#kornkal' tarafından 14.10.2010 00:24:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Eylül 2009, 23:05 - İp: 85.***.**2.45
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

tabi tabi abartmayalım
bu galiba biraz güzel kız-yakışıklı delikanlı işine benziyor... şöyle ki :
hep deriz ki, dış görünüşü önemli değil, ruhu güzel olsun... Ama ruhu boncuk gibi kızları da, erkekleri de, nedendir bilinmez, takıp kolumuza gezmeyiz çoğumuz... başka bahaneler buluruz, kumlu, unlu, şekerli diye...

Elbette huyu suyu önemlidir ama göze de hitap etmelidir ucundan kıyısından...

Size göre güzel sarışın mıdır ,esmer midir ? geriye de bu kalıyor. şöyle güzel bir OLYMPUS esmeri hiç fena olmaz bence mesela

Tarih: 13 Eylül 2009, 02:10 - İp: 88.***.**9.217
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

tusubasa bana mıydı? benim amacım atraksiyon yapıp ortamı germek. hem başlığı açtım diye sahiplenme hakkı nasıl doğdu sizde. hayret doğrusu... neyse varsa bi derdin tartışalım.

Tarih: 13 Eylül 2009, 02:32 - İp: 85.***.**5.5
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

hımm ucuz ironilerle unutmaya yüz tutmuş türkçeyle espiri ancak bu kadar güzel olurdu..

banabak tusubasamisin nesin,germe ortami,atraksiyonu ozaman gorursun!

bak beni bilen bilir de; senin bu tavrın bana olan yaklaşımın sonucunda hakikaten atraksiyon yaratabilirim, siteden de uçabilirim lakin; beni tanımadan yukarıda bahsettiğim hitap şekli ile yaklaşırsan aynı seviyede muhabbet ederim - ismi muahbbetse tabi-. nabza göre şerbet.

#sansabosa' tarafından 13.09.2009 02:41:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Eylül 2009, 02:37 - İp: 85.***.**5.5
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

sevgili arif kardeşim..

benim senle ilgili yaptığım açıklamadan sonra, senden özür dileyeceğini düşünmüştüm bu arkadaşın..
ama hiç oralı olmamış, hatta bahsetmemiş bile..

Bunu hiç yakıştıramadım, hiç etik değil..

bu durumda yüzde yüz haklısın..

#panctom' tarafından 13.09.2009 05:30:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Eylül 2009, 05:28 - İp: 88.***.**3.31