fi-tone
fi-tone (üye)
Denizli / Amatör

Götüntü Sabitleme İle İlgili

Arkadaşlar öncelikle çok amatör olduğumu belirtmek istiyorum. Yaklaşık 1 ay önce Canon SX150 fotograf makinesi aldım. Gece flash'la çekim yaparken çalışan bir bilgisayar fanını çalışmıyor gibi çekebiliyorum. Ama flash'ı kapatınca fanı sabit (çalışmıyor) bir şekilde çekemiyorum. Örneğin gündüz flash olmadan aynı fotografı çekemiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

(Not: Çekim modu - auto)

#Fi-ToNe' tarafından 15.08.2012 05:33:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Ağustos 2012, 05:15 - İp: 88.***.**5.1
umut1993
umut1993 (Objektif)
Bursa / Amatör

makinenizi otomatik modda kullanırsanız makine ışık şartları ne ise ona göre ayarlar yapacaktır (ve bu ayarlar bazen sizin istemediğiniz sonuçlar doğurabilir) bu yüzden manuel ayarları öğrenmelisiniz. anı dondurmak için enstanteneyi yüksek tutmalısınız enstantene perdenin açılıp kapanma hızıdır ne kadar yavaş açılıp kapanırsa o kadar şey kaydeder fotoğrafa bakın burada 1810 saniye açık kalıp kapanmış perde http://galeri.netfotograf.com/photo.asp?foto_id=362020 . burada da saniyenin 1250 de birinde açılıp kapanmış perde http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=486762&syf=12.
sizin görüntüyü dondurmanız için ikinci fotoğraf gibi yüksek perde hızı kullanmanız gerekir makinenizi Tv ya da S moduna getirin ve 1/bilmemkaç sayısı yükseldikçe hareketi dondurma yeteneği artar makine fakat perde daha hızlı açılıp kapanınca daha az ışık girer fotoğraf daha karanlık olur daha yavaş açılıp kapanınca daha çok ışık girer fotoğraf aydınlık olur. makinenizi diyafram, perde hızı, iso ayarlarını öğrendikten sonra kullanırsanız istediğiniz gibi fotoğraflar çekebilirsiniz makinenin emrinden çıkarsınız makine sizin emrinize girer.

Tarih: 15 Ağustos 2012, 10:33 - İp: 78.***.**6.86
fi-tone
fi-tone (üye)
Denizli / Amatör

Yardımınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. Söylediklerinizi en kısa zamanda deneyeceğim

Tarih: 16 Ağustos 2012, 01:39 - İp: 88.***.**4.113
  • 1