seckint
seckint (üye)
Ankara / Meraklı

Fotoğraflara Neden Yorum Yazılmıyor

bir fotoğrafçıyı en çok mutlu eden fotoğrafları ile ilgili yorum yapılmasıdır. bu sayede bilgi kazanılır ve iyiye ulaşılır fakat burada bu yok. herkesi kınıyorum. belki benim de fotoğraflarım hiç de iyi olmayabilir ama en azından yorum bekliyorum kendimi yontabilmek için.
gönderilen fotoğraflara çok sert eleştiriler yapıyorum belki ama kusura bakmasınlar çünkü onlar da gönderirken biraz estetik kaygısı taşımalılar.
yaptığım sert yorumların hepsini hatta daha fazlasını hakettiklerini düşünüyorum...

saygılar sunuyorum...

Tarih: 26 Ocak 2005, 15:43 - İp: yok
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Yorum yaparken oldukça seçici davranıyor(d)um.
Ya beni hakkaten etkileyen fotoğraflara ya da kararsız bıraktıran fotoğraflara yorum yapmayı tercih ediyordum.
2 yıl boyunca yaptığım yorum sayısı 600 civarıydı.
Dün ve bugün dolaşırken galeride,zamanım da bolca varken,birkaç fotoğrafa üst üste yazdım.
Adamın yazdığı cevap ortada;

Kimden:......
Kime: harmanci
Konu: slm
Tarih: 09 Mar 2008, 12:26
Mesaj: yorumun için teşekkürler geyiğifalan yapmıyacam yorumyapmışsın ama neye göre demişsin ışık sert ışığı istediğim gibi kullanırım dimi sen beğenmezsin amam beğenilir o başka peki ifade evet ifade ibakcan görcen adam gülüyor kırışıkları cıkmış sarapcı zaten orda sigara içmekten başkqa ne yaptığını sanıyosun sanda baktım senin portrelerin çok şey anlatıyo bide o fotoyu oraya koyanlar senden daha çok aNLIYO BU İŞLERDEN

Fotoğraflara neden yorum yazılmıyor?
İşte size cevap,böyle ifade yoksunu sözüm ona 'fotoğraf dostları' oldukça bu soru daha çok sorulur buralarda.

Selamlar...

Tarih: 9 Mart 2008, 15:57 - İp: 88.***.**2.155
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

harmanci

Tarih: 9 Mart 2008, 16:58 - İp: 88.***.**4.32
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Harmancinin yorumuna cevap yazan "insanlar" yüzünden olan bize amatörlere oluyor.Hocam siz takmayın eğer mutlu edecekse sizi titiz yorumlamaya devam edin,hazmedemeyenlerin midesinde kalsın fotoğraf.

Tarih: 9 Mart 2008, 20:43 - İp: 144.***.**0.136
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Artık yoruldum..İyi güzel şak şak ...Onca söylememe istediğim tarz yorum yapmama rağmen istedeğim tarz yorum gelmeyince yorum yapmaktan imtina eder oldum..

Biraz bu şekilde sabredeceğim sonra yine bildiğim olda yürümeye devam edeceğim..

Tarih: 9 Mart 2008, 21:01 - İp: 88.***.**1.201
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bu adamın ust galeriye cıkmasına uzuldum dogrusu.yazıkki ne yazık. elinize saglık ustasınız aslansınız kaplansınız diyiciler yuzunden bu hallere dusmek.

Tarih: 9 Mart 2008, 22:25 - İp: 88.***.**8.71
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Harmanci abi yaptığınız yorumu şimdi gördüm de gerçekten ayıp bir cevap verilmiş sizlere..

İnsan bu kadar ago sahibi ommalı..İnsan ne güzel yorum yapmış.Fotoğrafını beğenmemiş ve beğenmem sebeplerini de yazmış..Daha ne istiyorsun be.İnsanları anlamak çok zor..

Üst banta çıkmayı kendini fotoğrafçılık adına dağları devirmiş gibi görmekle eş tutmak?.

Tarih: 9 Mart 2008, 23:19 - İp: 88.***.**1.201
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Benim de..
En azından üstband için seçilen 40-50 fotoğrafın arasına girer dediğim fotoğraflarım oldu..
Ama oraya bile giremedi çoğu.. Bu sorun seğil ama orada alakası olmayan sadece yükleyen şahısla ilgili fotoğrafları görünce canım sıkılıyordu biraz..

Geçenlerde bir fotoğrafa yorum yazdım. Şu an 181 görüntülenme 11 yorum.. Eminim yükleyenin ismi başka olsaydı üst band ta idi...

Eminim ben de tanıyıp yorum yazanlar olmuştur.. Ama burası daha aile gibi dar bir alan.. Ve olanlar hemen farkediliyor.. Bu da bazen tepki çekiyor..

Fotoğraflara kimse yorum yazmak zorunda değil.. Ama hissettiğini yazması önemli olan.. Bunu çoğu zaman yapamıyoruz..

Ve fotoğrafını buraya taşıyan kişi de eleştirilere katlanacak.. Şu an yoruma kapalı yükleyebiliyorsunuz. Yoruma kapalı yüklesin o zaman..

Yorumlar tatmin etmiyor demek ki artık..
Sayısı değil, içeriği de tatmin etmiyor..

Tarih: 10 Mart 2008, 00:23 - İp: 88.***.**6.14
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Bir de bence son zamanlarda çok güzel çalışmalar yükleniyor..
En azından bana öyle geliyor..

Tarih: 10 Mart 2008, 00:43 - İp: 88.***.**6.14
agul
agul (üye)
Bursa / Amatör

bilgi eksikliğinden ezbere gidildiğindendir bence fotoğrafın temeli oluşmadığındandır insanlarda

#agul' tarafından 15.03.2008 16:40:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Mart 2008, 12:47 - İp: 88.***.**6.189
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Klasik Eklenme gereği,taa ertesi günü onaylanan fotoğraf[lar] var.

Tarih: 19 Mart 2008, 23:17 - İp: 78.***.**6.94