mexvolkan
mexvolkan (üye)
Malatya / Haber Fotoğrafçısı

Fotografın Fotografı

arkadaşlar hiç çekilmiş bir fotografın fotografı çekilir mi acaba sorarım yapan var mı?

Tarih: 26 Şubat 2005, 18:57 - İp: yok
aspergilus
aspergilus (üye)
İstanbul / Meraklı

scannerim olmadigi icin karta basili olan bazi fotograflarin dijitalle foto.sunu cektim.daha sonra bilg.da duzenledim.sitedeki 3 fotografimi bu sekilde gonderdim.

Tarih: 27 Şubat 2005, 18:55 - İp: yok
banvit82
banvit82 (üye)
Aydın / Amatör

Benimde acilen vesikalık fotoğrafım oğlumun okulu için lazımmış dijital makinemle evdeki vesikalıktan çektim e-mail le yolladım oldu .

Tarih: 28 Şubat 2005, 00:14 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Ben de çektim oldu. Nasıl mı? Çektikten sonra Photoshop ile USM ayarlarını (keskinlik) iyi yapmak kaydı ile.

Tarih: 28 Şubat 2005, 10:36 - İp: yok
mexvolkan
mexvolkan (üye)

çok zor durumda kalmadıkça bence fotoğrafın fotorafını çekmek saygısızlıktır
ÖZÜR DİLERİM ama BU BENİM FİKRİM
bir stüdyo fotoğrafçısı para kazanmak ve bunun karşılığı olarak vesikalık çekmektedir GİDER TEKRAR foto çektirmemek için fotosu çekiliyorsa bu bence emeğe saygısızlıktır
hı scanner gibi araçlarla site ye foto yüklemek için yapılacak sa iyi olabilir

Tarih: 1 Mart 2005, 15:01 - İp: yok
manilua
manilua (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Olmazmı,dijatalle çek,at ,bilgisayara,photoshopta gerekli düzenlemeleri yap,alsana fotoğraf,

Tarih: 1 Mart 2005, 21:00 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Bana ait ürünü dilediğim gibi kullanma özgürlüğünden kime ne ki Benim de yaptığım web içindi ama dilersem de bastırabilirim. Bedelini ödediğim bir şey benim mülkiyetimdedir.

Tarih: 3 Mart 2005, 10:25 - İp: yok
mexvolkan
mexvolkan (üye)

ben sizin kendi çektiğinizi çekmeyeyin diye birşey yazdığımı hatırlamıyorum Sevgili suysal1 sen kendi çöektiğinin istersen 10.000 fotosunu çek sana senden başkası karşamaz ama gider başkasının foto sunu çekersen o emeğe saygısızlık olduğunu düşünenelerdenim sende benle aynı düşüncedeysen sorun yok benim sizden istediğim bu
Saygısızlık mı? Değil mi?
ok.
Bol Fotoğraflı Günler

Tarih: 4 Mart 2005, 12:41 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Başkasının fotoğrafını çekip ticari mksatla basarsanız saygısızlık olur. Katılıyorum. Fakat fotoğraf sahibi tarafından izin verilen fotoğrafı hatıra olarak bilgisayarda saklamak, albüm oluşturmak için tekrar basmanın mahsuru da olmamalı.

Tarih: 5 Mart 2005, 13:20 - İp: yok
  • 1