catapat
catapat (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

Fotografcıyım Diyenler

arkadaslar meslege ilk babamın yanında başladım ilk girdigimde siyahbeyaz ve renkli bi arada resmi işlemler siyah beyaz vsler kullanıyo renkli haftalıklarda eskıler bilir gercek fotografcılar kasteddiyim şimdiki dijital kuşlar degil 10x12 ebadında filimlere cekilir sarıışıkta arkada dogal manzaralar adına planfilim denıyodu bide ustaysa rutuşuda okkalı yaptımı resme bakın ya baskıyıda ole herkez yapmıyodu baska illere baskıya yolalrdık ben yapmıyodum ama babam yapıyodu sanat bu kalemle rutuş yapcan hata affetmez matoleni dokcen filme sılcen pamukla kalem tutsun maksat sanat bu işte daha eskısı baskıalrı siyahbeyaz yaparken renkli filtrelerle renklı resim basmaya calısan amcam anlatırdı arandizmanlar cıkmadan hepsi mazi oldu fotografcılıkta öyle daha hatırlamadıgım neler vardı bilmem ama hatırlayınca meslegın nerelerden nerelere geldigi ortada

Tarih: 15 Mart 2008, 17:36 - İp: 85.***.**2.224
alyen.
alyen. (üye)
İstanbul / Meraklı

eee ne olmuş
yani ne yapmak lazım şimdi

Tarih: 15 Mart 2008, 17:56 - İp: 85.***.**4.116
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

eee ne yapmalı yanı teknolojıye sırtmı cevirmeli.
hiç dusundunuzmu acaba, kalemle rötuş yapanların elinde dijital calışma olanagı olsa biri bile kalemle karanlık odayla ugrasırmıydı????
geçmişe mazi yenmişe kuzu..
sanat ayrıdır zanaat ayrı.
ne rotusu kalemle yapan karanlık odacıların hepsi sanatcı,nede o dijital kuşlar kolaycı,sanattan anlamaz adamlar.
------
ayagınızda el yapımı yemeni,sırtınızda el işi fistanla gezmiyorsanız,gecmişe bukadar ozlem bıraz abes oluyor.

Tarih: 15 Mart 2008, 18:12 - İp: 78.***.**4.222
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Arkadaş şunu demek istiyor benim anladığım ''Fotoğrafçıyım diyen arkadaşlar, halinize şükredin.Bakın eskiler ne kadar çile çekiyorlardı bu yolda.Avantajınızı bilin ve ona göre kullanın''

Tarih: 15 Mart 2008, 19:15 - İp: 88.***.**3.223
agul
agul (üye)
Bursa / Amatör

teknolojinin esiri olmuş kolaycılığa alışanlara bi sitemdir bu. ezberden gidenler içindir fotoğrafçıyım diye geçinip analog makinayı görünce şaşıranlaradır outoya alınmış son dijitallerde çalışanlaradır diafram enstantenede nediri bilmeyenleredir emeğe saygı lütfen...

#agul' tarafından 15.03.2008 23:37:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Mart 2008, 23:35 - İp: 88.***.**0.247
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ben analog fotografta cektim hatta analog kullandım 7 -8 yıl,ama şimdi dijitali daha kullanıslı buluyorum.ne oldum ben şimdi????

Tarih: 15 Mart 2008, 23:42 - İp: 78.***.**4.222
agul
agul (üye)
Bursa / Amatör

ben genel görüşümü sölemiştim ne mutlu size herkes sizin gibi olabilse işte bunu kastettim ben eline makina alan fotoğrafçıyım diye geçiniyo o açıdan

Tarih: 15 Mart 2008, 23:50 - İp: 88.***.**0.247
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

orası tabiki oyle.
boynuna nıkon asan kendini ara guler sanıyor,cok yasadık bunu burada yasıyoruzda hala. daha bı sene once burda sacma sapan makineleri soran sorusturanlar şimdi usta gibi tavsiyeler veriyor havalarından gecilmiyor.
ama bu ne dijital fotografcılıgın sucudur ne baska birşeyin. bu kişinin kendi zayıflıgıdır.
nedense bizim millet herseye yetenegi oldugunu bir nevi dahi cocuk oldugunu ve herseyı on saniyede kaptıgını dusunmeyı sever. neyse ne..
ama bu eskiyi yuceltip yeniyi yerme noktasına gelirse bu dahada sacma bir hal alıyor.

Tarih: 15 Mart 2008, 23:54 - İp: 78.***.**4.222
agul
agul (üye)
Bursa / Amatör

kesinlikle size katılıyorum dijitale karşıyım demedim zaten ben; nikon az çok bile bas çek makinalar yeterli birinin kendini fotoğfçıyım diye tanımlaması bişeyleri hakkını vererek yapmak gerekir bence dijital kullanılıyosada onunda hakkını vermek gerek outoda çalışılmamalı bence daha bi tadı çıkıyo...

Tarih: 15 Mart 2008, 23:58 - İp: 88.***.**0.247
alyen.
alyen. (üye)
İstanbul / Meraklı

agul
çok sitem etmişsiniz
birde sizin fotoğraflarınızı görseydik

Tarih: 16 Mart 2008, 00:31 - İp: 85.***.**4.116
agul
agul (üye)
Bursa / Amatör

profil oluşturamıyorum elbette neden olmasın fotoğraflar paylaşıldıkça güzeldir.sizde beni yanlış anlamışsınız dijitale karşıyım demedim benidme dijitalle çekilmiş fotoğraflarım var photop shoplada müdahele yapılmış fotoğraflarım yazdıklarımı tekrar okursanız sevinirim umarım analog bi makina hakkında az da olsa bilginiz vardır...

#agul' tarafından 16.03.2008 00:42:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Mart 2008, 00:40 - İp: 88.***.**7.105