onuronat
onuronat (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Fotografcımı? Fotograf Makınasımı?

BIR YAZI OKURKEN BIR CÜMLE DİKKATİMİ CEKTİ VE SİZİNLE PAYLASMAK İSTEDİM...

"""FOTOĞRAFIN OLUŞUMU RASTLANTIYA BIRAKILIYORSA FOTOĞRAFÇIYA NE GEREK VARDIR?"""

YA SİZCE?

Tarih: 2 Ekim 2005, 00:12 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Kurufasulyenin pişirimi bir süreçse aşçıya ne gerek var?

Tarih: 2 Ekim 2005, 01:08 - İp: yok
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

Aslında rastlantılar diye bir fotoğraf sanatçısının ktabı vardı bende. Ama isim unutkanliği yaşadığımdan şu an hatırlamıyorum ..yakında genel bir düzenleme yaşayacak olan kütüphanemde ilk rastladığımda buraya adını yazarım..

Fotoğraf konu olarak rastlantı olabilir.FAkat rastlanılan konuyu görebilen gözbeyin ilişkisini kuran fotoğrafçı eğer o an denklanşöre basıyorsa o anda rastlantı olmasına komposizyon, pozlandığı andan itibaren rastlantılıktan çıkar,rastlantı olaak kalan ise sadece karşılaşılan fotoğrafık konudur diye düşünmekteyim...

sevgiler

Tarih: 2 Ekim 2005, 03:56 - İp: yok
viiiizzzz
viiiizzzz (üye)
İstanbul / Meraklı

@thalassa güzel açıklamış...

#viiiizzzz' tarafyndan 02.10.2005 11:05:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Ekim 2005, 11:05 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

onuranat nerede okudun yaziyi?.. yazidaki paragrafi gorerek yazarin ne demek istedigini anlamak isterdim dogrusu..
cunku, boyle tek bir cumle olunca aynen burkayin da soyledigi gibi kurufasulyeyi pisirmek icin ascisina ne gerek var gibi komik birsey cikiyor ortaya..
ama eger ki; fotografci fotografi olusturmak icin arar, gezerken rastlamaktan ziyade gibi birsey varsa ve fotografciya ne gerek var derken fotografcinin fiziksel olarak fotograf makinesini tutan bicimde bulunmasi degil de ruhsal veya profesyonel anlamda yer almasi anlatiliyorsa bence olay tamamen degisir..
yani soylemeye calistigim; fotografci fotografi icin calisir.. gerekli hazirliklari yapar, eger yapilacak kadar zaman varsa.. soyle cekeyim, olur demez.. oyle cekerse nasil olur diye dusunur gibi..
cumledeki "rastlanti" hangi anlamda kullaniliyor?
..

Tarih: 2 Ekim 2005, 12:40 - İp: yok
fotoser
fotoser (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Tarih: 3 Ekim 2005, 21:16 - İp: yok
  • 1