makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Fotoğrafçılığın İtici Yönleri

sizin hoşunuza gitmeyen yönü varmı hiç ? sanatsal yönü ile keyif getirirken sıkıcı şeylerde getiriyormu beraberinde ?

doğum günü partisi yapıyoruz. pastalar börekler sarmalar dolmalar... arkadaşlardan biri hani şu avuçiçi kadar makinalar olur ya ondan getirmiş.
ben onları hiç kullanmadım elime bile almadım. daha açma kapama düğmesini bilmiyorum o derece yani !

'kamera getirdim kim fotoğraf çekmek ister?' diye soruyor ve benim adıma kendi kendine cevap veriyor 'al ayhan sen istersin'
hayır ben istersem söylerim diyorum ama nafile. zorla elime tutuşturuyor. ben iyi çekermişim.
ben sadece canım istediği zaman ve kendi makinamla çekerim.. çiçek böcek manzara çekerim böyle parti ortamını çekmek çok önemli bir durum değil kendin de çekebilirsin. desemde anlamıyorlar ..

kalabalık içinde herkes benden fotoğrafını çekmemi istiyor (ben çekince daha güzel çıkıcaklar ya)
daha nerden açıldığını bilmiyorum hiç kullanmadığım bişey.. mahçup oluyo insan..

sizin başınıza böyle sıkıcı durumlar geliyormu ? yoksa sadece benim başımamı gelir

Tarih: 9 Ocak 2008, 20:52 - İp: 88.***.**9.39
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

makine benim olsa asla vermem kim ister istesin ben o an müsaitse mgider kendim çekerim yoksa şansınıza küsün arkadaşlarım dostlarım

Tarih: 12 Ocak 2008, 15:42 - İp: 78.***.**4.205
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

helal last hope! acik acik vermem de sende benim gibi
istemeyin kardesim kan cikar

Tarih: 12 Ocak 2008, 16:11 - İp: 81.***.**7.8
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

yanii
olay bu mudur
BUDUR!!!!!

Tarih: 12 Ocak 2008, 16:20 - İp: 78.***.**4.205
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

makinayı isteyene
'ben sana makinamı vercem peki ya sen bana ne vercen ?'
diye soralım
belki bozulur/bozarır vazgeçer ve bi daha asla istemez

bu nası?

Tarih: 12 Ocak 2008, 17:29 - İp: 78.***.**8.171
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Canımı iste makinemi isteme!

İsteme makinemi benden buz gibi soğurum senden!

Başınız sağolsun makine veresiye ölmüştür!

.....

Tarih: 13 Ocak 2008, 11:29 - İp: 88.***.**3.135
mustafaonur
mustafaonur (Objektif)
Ankara / Firma

Lisede okul fotoğrafçısıydım.4 sene boyunca hem çektim hem tab ettim. Ama benim hiç fotoğrafım yok.
hele ki güreş yaptığım sıralarda müsabaka fotoğraflarımın olmaması benim canımı çok sıkmıştır.
Ama bana bir avantajı olmuştur.ufakta olsa ek gelir sağlıyordu.
83.000 lira poz
36.000 lira kare başı banyo.
100.000 lira kart parası
toplam 250.000 lira X 2= 500.000 liraya sat alan olmasada zarar etmiyorsun.diğerlerinden çıkarıyorsun acısını.
Halen dediğiniz gibi benimde elime makine tutuştururlar. bende portre moduna ayarlar kadrajı ayarlar çekerim.Ne yapılabilirki başka.
Baktım olmuyor hiç güzel fotoğrafım yok.Ali(alis_11) ile birbirimizi çekmeye başladık.E çok güzelde oldu onlarıda avatar yaptık.
yoksa avatar yapacak güzel bi fotoğrafımız bile yoktu.
Makinemi isteyene kesinlikle vermem.
hatta bir keresinde kız arkadaşımın yanında istediler.
ben söylemeden o direk karşılığını verdi.Mustafa dan makinesini istemeyin lütfen! O benim gibi karşılık vermez.
üzülürsünüz.

Tarih: 20 Ocak 2008, 08:37 - İp: 85.***.**1.109