makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Fotoğrafçılığın İtici Yönleri

sizin hoşunuza gitmeyen yönü varmı hiç ? sanatsal yönü ile keyif getirirken sıkıcı şeylerde getiriyormu beraberinde ?

doğum günü partisi yapıyoruz. pastalar börekler sarmalar dolmalar... arkadaşlardan biri hani şu avuçiçi kadar makinalar olur ya ondan getirmiş.
ben onları hiç kullanmadım elime bile almadım. daha açma kapama düğmesini bilmiyorum o derece yani !

'kamera getirdim kim fotoğraf çekmek ister?' diye soruyor ve benim adıma kendi kendine cevap veriyor 'al ayhan sen istersin'
hayır ben istersem söylerim diyorum ama nafile. zorla elime tutuşturuyor. ben iyi çekermişim.
ben sadece canım istediği zaman ve kendi makinamla çekerim.. çiçek böcek manzara çekerim böyle parti ortamını çekmek çok önemli bir durum değil kendin de çekebilirsin. desemde anlamıyorlar ..

kalabalık içinde herkes benden fotoğrafını çekmemi istiyor (ben çekince daha güzel çıkıcaklar ya)
daha nerden açıldığını bilmiyorum hiç kullanmadığım bişey.. mahçup oluyo insan..

sizin başınıza böyle sıkıcı durumlar geliyormu ? yoksa sadece benim başımamı gelir

Tarih: 9 Ocak 2008, 20:52 - İp: 88.***.**9.39
makara
makara (üye)

ofise kamera ile geldiğim zaman 'ay beni çek lütfeeeeen' 'bide şöyle çek' ...'belki güzel çıkmaz bide böyle çek' ...'bunları şu mail adresime postala akşam unutma emi!'.. herkesin derdi aynı
baktım olacak gibi değil. fotoğraf başına 1 ytl almaya başladım
artık gelen giden yok
kafam rahat şimdi

Tarih: 11 Ocak 2008, 08:45 - İp: 62.***.**4.162
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

hmm abi bak canta numarasi iyiymis. ben de oyle yapayim bundan sonra. ya compudaypack ile veririm, heybe gibi masallah bir de stealth reporter d300 var, o da valiz gibi onu gostereyim gozleri korksun

Tarih: 11 Ocak 2008, 15:20 - İp: 144.***.**8.221
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Tarih: 11 Ocak 2008, 21:54 - İp: 212.***.**2.141
makara
makara (üye)

herşeyi devletten beklemesin
biraz da kendisi uğraşı göstersin

Tarih: 12 Ocak 2008, 00:08 - İp: 78.***.**1.233
meella
meella (üye)
Çorum / Meraklı

bütün özel günlerde sizi isterler arkadaşlarınız.
dediğiniz gibi neden "sen güzel çekiyorsun" yahu tamam madem gzel çekiyorum her seferinde bakıyım nasıl çıkmış diyolar, olmamışsa beğenmezlerse bi daha.

bi de hiç bi zaman o karede sen olamazsın öyle bi sorun oluyor.
kendi doğum günümde veya benimle ilgili olan şeylerde bile benim fotoğraf çekmem ne acı çnk benden başkası çekerse olmuyor, bu seferde ben beğenmiyorum.

bide en tahammül edilemezi sizden fotoğraf makinenizi ödünç almaları.
madem seviyorsunuz fotoğraf çekmeyi sizde alın sizde kullanın..
sonra içiniz gider acaba başına bişey gelicek mi diye zavallı makinenizin.

Tarih: 12 Ocak 2008, 00:18 - İp: 78.***.**2.9
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

vermeyin makineyi kimseye, vermeyin

Tarih: 12 Ocak 2008, 00:21 - İp: 81.***.**7.8
makara
makara (üye)

gördüğüm kadarı ile sorunlarımız hemen hemen ortak şeyler
öyle ise kafa kafaya verip sorunlarımızı saptadığımız gibi bu sorunlara kaynaklık eden gerekçeleri ince düşünce yöntemleri ile bir bir ortadan kaldırmanın yollarını ve bu yöndeki stratejik kıvrımlara bir yön verebiliriz.

Tarih: 12 Ocak 2008, 08:48 - İp: 62.***.**4.162
meella
meella (üye)
Çorum / Meraklı

öncelikle Fotoğraf makinemiz istendiğinde ne gibi bahaneler uydurabiliriz ??
bi onu bulamadım...

Tarih: 12 Ocak 2008, 15:16 - İp: 88.***.**5.74
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

kişi istemekten çekinmiyorsa sizde fiyatını söylemekten çekinmeyin.. yinede alıyorsa gönül rahatlığıyla verin.. ne zaman geri vereceğini sorun.. hala alıyorsa gönül rahatlığıyla vermeye devam edin.. veren el alan elden üstündür.

Tarih: 12 Ocak 2008, 15:25 - İp: 88.***.**1.44
meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

bir uzaktan kumanda sistemi, livepreview ve dönen lcd sayesinde fotoğrafın içerisinde olamama problemini bir yere kadar çözebiliriz.
Veren el alan elden üstün olsa bile makinanın niyazi olması da kötü birşey. Onun için mümkün olduğunca makinayı muhafaza etsek iyi olur derim...

Tarih: 12 Ocak 2008, 15:40 - İp: 88.***.**3.212