makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Fotoğrafçılığın İtici Yönleri

sizin hoşunuza gitmeyen yönü varmı hiç ? sanatsal yönü ile keyif getirirken sıkıcı şeylerde getiriyormu beraberinde ?

doğum günü partisi yapıyoruz. pastalar börekler sarmalar dolmalar... arkadaşlardan biri hani şu avuçiçi kadar makinalar olur ya ondan getirmiş.
ben onları hiç kullanmadım elime bile almadım. daha açma kapama düğmesini bilmiyorum o derece yani !

'kamera getirdim kim fotoğraf çekmek ister?' diye soruyor ve benim adıma kendi kendine cevap veriyor 'al ayhan sen istersin'
hayır ben istersem söylerim diyorum ama nafile. zorla elime tutuşturuyor. ben iyi çekermişim.
ben sadece canım istediği zaman ve kendi makinamla çekerim.. çiçek böcek manzara çekerim böyle parti ortamını çekmek çok önemli bir durum değil kendin de çekebilirsin. desemde anlamıyorlar ..

kalabalık içinde herkes benden fotoğrafını çekmemi istiyor (ben çekince daha güzel çıkıcaklar ya)
daha nerden açıldığını bilmiyorum hiç kullanmadığım bişey.. mahçup oluyo insan..

sizin başınıza böyle sıkıcı durumlar geliyormu ? yoksa sadece benim başımamı gelir

Tarih: 9 Ocak 2008, 20:52 - İp: 88.***.**9.39
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

arkadaşlarla birlikte gezintiye çıktığımızda hep ben fotoğraf çekerim ve o günün fotoğraflarını gezi raporu olarak internete yayınladığımda herkes geziyi anlatanı göremedik der yani ben

Tarih: 10 Ocak 2008, 12:03 - İp: 62.***.**4.162
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

itici yönlerine maddi boyut ta çok fazla giriyor sanırım..Şöyle aşağı yukarı bir hesap yaptım 3 yılda fotoğraf ile ilgili harcamlarım -ki buna foto çekmek için harfcadğım benzin de dahil- 5000 ytl yi buldu..Bu parAya d2x 1d mark gibi falan makinalar rahat alınır..

Haa benzinden söz edince aklıma geldi benim yaşadığım en büğyük sıkıntılaradan biri de araba ile giderken sürekli sağa sola bakma.Sürekli fotoğraflık kare aramak..bu bazen şöfor olduğunuz için tehlikeli durumlara neden olabiliyor.

Tarih: 10 Ocak 2008, 12:45 - İp: 88.***.**0.234
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

milletin fotoğraf çektirmesini geçin zorla çektirdikleri yetmiyormuş gibi fotoğraf çekme parası istiyorlar benden nü poz verin çekeyim diyorum internette yayınlayacağım deyince vazgeçiyorlar. bne bunları montajlamazmıyım diyince de beni gördükleri yerde yol değiştiriyorlar

Tarih: 10 Ocak 2008, 12:45 - İp: 81.***.**7.150
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

LAzhope bu iyi fikir ama ya "tamam" diyen biri çıkarsa. Gaijin orda mısın

Tarih: 10 Ocak 2008, 14:34 - İp: 212.***.**2.137
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

tamam diyene de bir kusur buluruz sefer hocam ondan kolay ne var. kusur bulamazsak işin tadını çıkarmaya bakarız artık

Tarih: 10 Ocak 2008, 16:00 - İp: 81.***.**7.150
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

burdayım
meliksahu photoshop buyuk nimet
--
numu cekilecekmiş,alıyım arkadasları geliyim
--
hocam oyle dıyorsun ama k10d yerıne mesela d2x almıs olsan
ozamanda şimdiye kadar yaptıgım masraf 10000 lirayı bulmus bu paraya şimdiki arabamıda satıp ust model araba alırım diyecektin bunun sonu yok yanı

--
en on yılbasında kuzenlerımleydım,hadı fotograf cek dediler,iki tane cektim kamerayı kenara koydum, bu sefer onlar cekmeye basladı rahat bir nefes aldım.
--
şimdiki dusncem makineyı babama verip tamamen kurtulmak,zatenzevkte almaz olmusum,enazından angarya iş yapmam.

Tarih: 10 Ocak 2008, 16:57 - İp: 88.***.**3.85
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Aynen öyle sevgili çağdaş..Bunun sonu yok..Ve kazandırdıkları kadar götürdükleri de bir hayli fazla.

Aam ben seni adar iradeli değilim..Makinemi bırakmak mı?..Asla

Tarih: 10 Ocak 2008, 18:52 - İp: 88.***.**4.25
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

hıh...bırakacaklarmış...sigarayı bırakmak gibi bir şey değilki bu...

Tarih: 10 Ocak 2008, 20:19 - İp: 88.***.**8.12
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

bir de fotograf makinesini isteyen arkadaslar oluyor bir yerlere gidecekleri zaman ya da dugun-dernek icin. kompakt makine olsa neyse ama dslr verilir mi anlamayan etmeyen adamin eline valla vermiyorum istediklerinde, ayip ettigimi de dusunmuyorum, onlar ayip ediyorlar. zorla zor durumda birakiyorlar
kullanmayi bilseler bile bence fotograf meraki olan birinden makinesini istemek hata. yani ben her zaman fotograf makinemin yanimda olmasini isterim. kimseden istemedim simdiye kadar, kimseye de vermem ona gore bir ara uyduruk bi kompakt aliyim dursun, isteyene veririm diye dusundum. gicik oluyodum yaa

Tarih: 10 Ocak 2008, 20:25 - İp: 81.***.**7.8
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Şaban abi benim hikayemi biliyorsun değil mi..Ciddi ciddi sigarayı bıraktım makine alacam diye..bunu saklama da saklamyıyorum..yani evet asla..

Sevgili eraycanli artık benden daha isteyemiyorlaR....çünkü koca çantasıyla veririm deyince tırsıyorlar.Ve bir de s2 halen daha duruyor..ozaman bunu alın diyorum..cana minnet onu alıp gidiyorlar

Tarih: 11 Ocak 2008, 00:45 - İp: 88.***.**4.25