thedays
thedays (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğraf Telif Hakkı Ücreti

Bir x markasının ürün çekimlerini yapmıştım (ücretsiz), onlarda bununla ilgili bir kampanya yürütmüşlerdi. Az önce aldığım bir telefon vasıtasıyla fotoğrafların bir X dergisinde basılması için fotoğrafı satın almak istiyorlar. Lakin ben bu satışı nasıl yaparım bilmiyorum. Eski ustalardan daha önceden bu tarz bi telif hakkı ortaklığı yada satış gerçekleştirenlerden bir yardım bekliyorum çok da amatör görünmek istemiyorum açıkcası şu konuyu bi kavrayıp karşılarına öyle çıksam iyi olacak

Tarih: 5 Eylül 2012, 18:12 - İp: 78.***.**4.120
evrendemir
evrendemir (üye)
İzmir / Meraklı

Merhaba,
Öncelikle çekimlerinizde model kulandıysanız çalıştığınız model ile Model Sözleşmesi yapın,
sonra,
Aşağıda Türkiye Fotograf Sanatı Federasyonu'nun tüm haklarınızı gösterir ayrıca Telif Sözleşmesinde olması gerekenler ile Telif sözleşmesi örneğinin bulabileceğiniz en profesyonel bilgiler sanırım 36-41 sahifelerde belirtilmiştir.

TFSF-Haklarınız TIKLAYIN

#evrendemir' tarafından 05.09.2012 19:23:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Eylül 2012, 19:19 - İp: 78.***.**7.119
thedays
thedays (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkür ederim, maddeleri okudum ama hala nasıl bir sözleşme yazabilirim alamadım bütün maddeleri tek tek mi yazacağım ? yada sözleşme örneğine sahip olan varsa paylaşabilir mi

Tarih: 8 Eylül 2012, 19:52 - İp: 78.***.**6.114
evrendemir
evrendemir (üye)
İzmir / Meraklı

37 sahifeden 41. sahifeye kadar Sözleşme örneği, bunu kendine uyarlıyacaksınız.
Bulacağınız sözleşmede olmayan maddeler olabilir, bir avukat arkadışınız varsa bu örneği size uyarlasın.
Şıkıntı yaşarsanız mesaj atın veya arayın bilgi vereyim.

basit bir sözleşme isterseniz.

telif sözleşmesi-TIKLAYIN

#evrendemir' tarafından 09.09.2012 01:20:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Eylül 2012, 01:02 - İp: 78.***.**4.0
thedays
thedays (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkürler bu da aydınlatıcı oldu

Tarih: 9 Eylül 2012, 15:19 - İp: 78.***.**6.114
  • 1