huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğraf Sergisi

Arkadaşlar bu gunlerde aramızda mumkun olduğunca cok insanın bir araya gelerek bir fotoğraf sergisi hazırlamaya çalıştığımızı sanırım biliyosunuzdur...Organizeye en çok gonulverenler Bülenkurt bey Xnpurple (ilksen) ceko ismini unuttuğum arkadaşlar bağışlasın...
Bu gun Kadıkoy karfur alışveriş merkezinde Benzersitelerden birinin (fotofunclab.com) güzel anlamlı ve estetik bir sergi açtığını gordum...Canon erkayalar sponsorluğunda sanırım yapılan sergi...

Demem o ki Kanımca Bizim sitede daha profesyonel daha duyarlı Arkadaşlar var.. Tez zamanda bu sergi meselesini organize edip bizimde bu zevkden boyle bir atraksiyondan mahrum kalmamamız lazım...
Sonuçta buradakı butun meselemiz fotoğraf ve sergi ise bizim bu uğraşımızın bir Meyvesi Belkide en güzel meyvesi olacak...

Tarih: 3 Kasım 2005, 01:02 - İp: yok
omerk
omerk (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

ceko lütfen sizin gitmeniz için değil gelmeyenler için söyledim evet yanlış anlanabilecek bir yazı oldu tekrarlıyorum gelmeyenler içindi bu ve sizi orda görmek benim için sevindiriciydi kalıki yeterince sizinle oturduk ve thalassayı bol bol dinledik.
Yanlış anlama için özür dilerim ceko, saygılarımla, Ömer K

Tarih: 13 Kasım 2005, 21:26 - İp: yok
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar Huzun seli, ben sadece takldım tost konusunda , yani sadece biraz güldürmece gibi yazdım yazıyı.
bu arada aşağıda epey işler karışmış gibi oldu.Bir açıklamaya ihtiyaç var gibi duruyor.
Sn Ceko'nun dediği gibi fotoğraftan pek konuşamadık. Zaten yeni tanışma seramonisi içinde buna çok da vakit yoktu. Yalnış hatırlamıyorsam, biraz tarihten, biraz seyahatten , çok az fotoğraf ve sanattan konuştuğumuzu hatırlıyorum.

Sn dadaganasta da onun zaten gelemeyeğini bildiğimden buradan biraz takıldım. Yani yazımın herhangi bir yerinde herhangi bir kimseye atıfta bulunmadım.

Buradan gelenlerin haricinde sadece Bülent beyi gözlerim aradı çünkü onun geleceğini sanıyorsdum konuyu açtığından dolayı.

her şey bundan ibarettir..

sevgiler

sevgiler

Tarih: 13 Kasım 2005, 22:43 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

ya bende zaten şaka babında soylemiştim ama tost ısmarlama teklıfım gecerliliğini koruyor hala...

bu arada birdaha kı bulusmanın tarihini hemencik belirleyelim bence zaten cok muhabbet olmamış en yakın bir zaman olsun

Tarih: 13 Kasım 2005, 23:01 - İp: yok
xnpurple
xnpurple (üye)

Gelemedim işimden dolayı ama tanışmanız güzel olmuş. bir dahaki buluşmaya inşallah ben de dahil daha fazla kişi katılır da bu sefer sergiyi iyice bi konuşuruz

Tarih: 14 Kasım 2005, 00:38 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Rica ederim Ömer Bey yanlış anladığımı tahmin etmiştim zaten Haklısınız gelmeyenler adına üzücü bir durum ama fazla bir şey kaybetmediler thallassa'nın da dediği gibi fotoğraftan fazla konuşamadık. Bir daha ki sefere artık, daha kalabalık ve daha güzel bir havada olur umarım

Tarih: 14 Kasım 2005, 09:04 - İp: yok
omerk
omerk (üye)

Sevgili ceko yanlış anlamadığına sevindim. Bu toplantıyı dışarılarda yapacağımıza uygun bir üyenin ofisindede gerçekleştirebiliriz. Mesale benim ofisim buna uygun.
Böylelikle bir organizasyona bir tarih belirler ve herkes ile ortak müşterekde buluşursak sorun kalmıyacak gibi. Sonra sergi konusunda ve sergi öncesi eğitim konusunda tanımış olduğum profesyonel anlamda fotoğraf sanatçılarından destekde alabiliriz. Hatta bu konuyu kendilerine açtığımda olumlu yanıtda aldım. Mesela Huzun seli'nin bahsettiği fotofunclub Süha Derbent'e ait olup ki kendisi dünyaca ün kazanmış bir fotoğraf sanatçısıdır. Onun kursiyerlerinin açtığı bir fotoğraf sergisiydi bu.Bizde organizeyi bu denli güzel yapmalıyız diye düşünüyorum.

Tarih: 14 Kasım 2005, 10:00 - İp: yok
bülentkurt
bülentkurt (üye)
İstanbul / Amatör

ben 13 kasım cumartesi saat 13 te çaydanlık kafedeydim yahu

Tarih: 14 Kasım 2005, 13:32 - İp: yok
bülentkurt
bülentkurt (üye)
İstanbul / Amatör

pardon pazar günü demek istedim , pazar öğlen 13'te çaydanlıktaydım. Fakat kimse yoktu, siz kaçta geldiniz

Tarih: 14 Kasım 2005, 13:38 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Abi nasıl olur bi grup fotoğrafçıyı nasıl görmedin. Hepimizde makine vardı. Ben sonradan geldiğim halde hemen anladım arkadaşların netfotoğraftan olduğunu. Fikri ortaya atan sizsiniz nasıl görmezsiniz. aslında bizde yanlışlık pankart açmadık orada netfotoğraf diye herkes görsün.
makineleri boynumuza asıp gezecektik arkadaşımla ama hava yağmurlu diye çantadan çıkarmadık hata etmişiz. Belki tanıma şansınız daha fazla olurdu

Tarih: 14 Kasım 2005, 13:43 - İp: yok
omerk
omerk (üye)

13 kasım paar saat 13:20 de mustafaipek, h.safa ve ben omerk oradaydık ve daha sonra thalassa ve ardından arkadaşıyla ceko geldi. Saat 17:30 a kadar oarada oturduk.

Tarih: 14 Kasım 2005, 14:21 - İp: yok